dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Sprawdzenie stanu farby przed malowaniem i samo malowanie, pytania

    Witam,

    Mam kilka pytań odnośnie malowania ścian wewnętrznych, ale najpierw sytuacja: zakupiliśmy mieszkanie i jeden pokój musimy odmalować, na ścianach jest gładź i 1-no malowanie, niestety nie wiem jakim rodzajem farby. Kupiłem farbę lateksową Dekoral i grunt na nadchodzące malowanie.

    Myślałem zrobić tak:
    - Przeszlifować delikatnie ścianę (papierem sciernym)
    - Umyć ją wilgotną szmatką z szarym mydłem przed malowaniem
    - Nałożyć grunt
    - Malować, 2 warstwy w odstepach 24h

    Pytania:
    1/ Wiem że niektóre farby mogą się łuszczyć, jak to sprawdzić przed malowaniem?
    Miałem 2 koncepcje:
    2/ Czy jeżeli przeszlifuje kawałem starej farby i umyję wodą z mydłem a farba nie będzie odchodzić to mogę być pewny że nie odejdzie przy malowaniu?
    3/ Czy muszę na kawałku ściany sprawdzić wszystkie kroki łącznie z malowaniem żeby być pewnym że będzie ok? Czy test na kawałku wielkości 1m2 będzie reprezentatywny?

    dla informacji, stara farba trzyma się b. mocno, mocząc kawałek 10cmx10cm wodą kilka razy nie byłem w stanie zedrzeć farby.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Jak stara farba się trzyma i nie jest bardzo stara (w sensie rodzaju farby - kredowa, klejowa i inne "sypiące" się przy dotknięciu) to daj spokój ze szlifowaniem - zmyj wodą z mydłem malarskim , zagruntuj i maluj.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony