dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Rolety zasuwane od dolu

    Czy ktos ma rolety zasuwane od dolu?Jak sie wam sprawdzaja?Tzn chodzi mi o taka sytuacje ze macie tylko rolety w oknie bez firanek.Czy po zaslonieciu okna do powiedzmy 3/4 nie jest ciemno w pokoju.Jak sie to wam sprawdza?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Mam taką dwubiegową żaluzję w łazience - sprawdza się wyśmienicie

  3. #3

    Domyślnie

    Dwubiegowa?????

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar iness650
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    A nie chodzi czasem o plisy?

  5. #5

    Domyślnie

    No ja rozrozniam czym sie rozni plisa od rolety.Chodzi mi o rolete zaciagana od dolu ,glownie o to czy nie zaciemnia bardzo pokoju jesli ja zasuniemy do 3/4 okna bo nie wiem jaki material wybrac jesli chodzi o przepuszczalnosc swiatla.

  6. #6

    Domyślnie

    mam we wszystkich oknach i generalnie!! (choć są male ale) sprawdza się idealnie. Tam gdzie chcałam aby było ciemno wybrałam ciemniejsze/grubsze faktury materiałów, do pozostałych pomieszczeń mam jasne. W salonie np. mam non stop zasuniete max do 2/3 wysokosci (bo wyzej nie dostanę ) i jest wystarczająco jasno (tyle że materiał w kolorze pistacjowym).
    No ale jak wspomniałam jest ale nr 1, które uaktywniło się tego lata - mianowicie much/komary i inne stworzonka, ktore siadaja na rolete od jej wew. strony, jak odsuwam rolete to giną śmiercią tragiczną zostawiając krwawe plamy na materiale .
    I ale nr 2......roleta ma na dole kasete w której się chowa, przez nią nie możesz okna otworzyc na cala szerokosc (przeszkadza mi to w drzwiach tarasowych, jak np. cos niosę i chce miec szeroko otwarte).

    Poza tym rozwiązanie super

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Cytat Napisał dizzeeRascal
    Dwubiegowa?????
    Tak, można ją zasuwać z góry do dołu, z dołu do góry, a nawet można zasłonić tylko środek okna

  8. #8

    Domyślnie

    No wlasnie ja bym chcial zeby bylo jasno i musze wybrac jakies jasne i ciensze rolety.Ale jakie masz te jasne ciensze,przeswituje przez nie tak ze widzisz cos z bliska przez nie ,czy tylko sa ciensze ale nic przez nie nie widac?

  9. #9

    Domyślnie

    nic przez nie nie widac, tylko materiał przepuszcza światło. Z jasnych mam do salonu pistacje, do kuchni jasny beż i do kotłowni jasno szary, pozostałe do łazienki i sypialni wszystkie są ciemne (i faktura materialu jest jakby grubsza) i tu faktycznie po zasunięciu nawet do 2/3 wysokosci jest dosc ciemno.

  10. #10

    Domyślnie

    dylemat jest czy wziac lekko przswitujace,takie ze widac przez nie tylko np. swiatlo zarowki czy wziac jasne ale takie ze nie widac przez nie swiatla zarowki i nic poza tym.Nie wiem co bedzie widac z ulicy przy tej bardziej przezroczystej.

  11. #11

    Domyślnie

    Czy możecie podać namiary na sprawdzone sklepy internetowe lub producentów?

    Poza tym czy ktoś z użytkowników ma zamontowane lub rozważał taką opcję, żeby montować takie roletki w płaszczyźnie parapetu (po prostu ukryte)?
    Może występują gdzieś modele w kasetach do takiego właśnie montażu?

    Załączam obrazek ładnego rozwiązania, wręcz naturalnego wyboru dla takiego wnętrza i wysokich przeszkleń.
    Wydaje mi się, że ktoś podjął się tu drobnej przeróbki montując na nadprożu okien małe kołowrotki. Sugeruje to, że roletki są sprężynowe. Spotkaliście takie gotowe rozwiązanie?



    Dzięki!

  12. #12

    Domyślnie

    moje rolety były kupione na allegro od producenta z Czestochowy (wystarczy wrzucic haslo rolety zaciągane od dołu i znajdziecie). Polecam jak najbardziej bo istotnie rolety sa dobrej jakosci i szybciutka dostawa.
    Widziałam tez zaluzje firmy Tom-żal, zaciągane od dołu i od góry jednoczesnie, ale były tylko w wersji plisowanej, a takich nie chcialam.

  13. #13

    Domyślnie

    Tak ale mnie nie chodzi o producenta tylko teraz juz tylko o jedno.Co bedzie widac z ulicy jesli zastosuje material lekko przeswitujacy tzn widac np.tylko zarowki z ulicy ale juz nic wiecej jesli patrzymy z bliska przez rolete?Nie mam mozliwosc sprawdzenia co bedzie widac w domu czy bedza widoczne wyraznie cienie postaci czy tylko jakies cienie ale bez widocznego zarysu?

  14. #14

    Domyślnie

    o producenta pytał wubek więc odpowiedziałam
    Wbrew pozorom dla Ciebie też powinno to byc istotną informacją, bo co z tego że powiem Ci że nic nie widać, kupisz a tu sie okaże że akurat przez Twoje widać bo inny materiał .

    Więc tak-robiliśmy testy na oknach kuchennych bo te zwrócone są przodem do ulicy. Idąc ulicą widać tylko niewyraźne cienie i to tylko jeśli jestem blisko okna, dalej nie widac nic. Natomist jeśli się podejdzie i zajrzy brutalnie w okna , no to widac wyrazny cien.

    Może "zainwestujesz" w najtańszą roletkę, przymocujesz tymczasowo do swojego okna i zobaczysz jak to widac z zewnątrz

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał leli1
    o producenta pytał wubek więc odpowiedziałam
    Dzieki dzieki

    Sprawdzilem tego producenta z allegro, niestety - potrzebuje kasete i prowidnice w kolorze grafitowym, wzglednie czarnym.
    Dodatkowo szukam rolety szerokosci najlepiej ok. 160cm. Czuje, ze moze byc problem ale z ciekawosci napisze do tego producenta (dystrybutora?) z Czestochowy.

  16. #16

    Domyślnie

    Najtansza roletke ,nie wiem gdzie taka najtansza moge kupic ,mozesz podpowiedziec.Zastanawiam sie bardziej nad plisami ,bo chce miec zaciagane od dolu i na dole bedzie musiala byc taka kaseta co mi troche nie upiekszy okna.Mozesz mi powiedziec czy moge kupic taka roletke np. w Castoramie?Poki co moze pokaze jak mi przeswituje ten material.




Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony