dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40
  1. #1

    Domyślnie ,,Strzelające'' rynny pcv

    Witam,

    po długich poszukiwaniach zdecydowałem się na rynny pcv firmy Bryza - kolor grafit.

    Przewertowałem internet i dopiero teraz kiedy wiedziałem co szukać wpadł mi tylko jeden wątek na temat ,,strzelających'' rynien. Mianowicie po nagrzaniu plastiku i jego wyziębieniu występują dość znaczne skurcze, które skutkują dźwiękiem przypominającym pękanie plastikowego elementu.

    Dach został ułożony około 1 miesiąc temu. Czy intensywność ,,strzelania'' wraz z czasem się zmniejszy?

    Dodam, że gdybym wcześniej wiedział o tej przypadłości to raczej nie zdecydowałbym się na produkt z pcv. Wbrew pozorom jest to męczące kiedy się stoi przy budynku i przez 15 minut słychać trzaski z dachu.

    Pozdrawiam.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    No nie pocieszę Cie u mnie efekt strzelania po czasie się zwiększył. Mam Wavin Kanion brązowy na dachu. Straszyli mnie rónymi sparwami przy plastiku ale nikt nie mówił ze to strzela. Kiedyś już o tym pisałem i radzono mi że niby to zły montaż itd, teraz wiem rynny z PCV nie sa złe bo blakną, nie są złe bo sie urywają sa złe bo stzrelają, słońce i chód [np zimny wiatr] na zewnątrz to zabójcza mieszanka.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Efekt będzie ciągły. Spróbuj natłuścić (może wazelina techniczna) rynnę w okolicach haków może złagodzi ten efekt. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Efekt będzie ciągły. Spróbuj natłuścić (może wazelina techniczna) rynnę w okolicach haków może złagodzi ten efekt. Pozdrawiam.
    Może i jest to jakaś myśl, ale natłuzczenie styku rynhaka i rynny nie jest możliwe bez demontażu rynien inne sposoby "wciskania" wydają mi się bez sensu.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Efekt będzie ciągły. Spróbuj natłuścić (może wazelina techniczna) rynnę w okolicach haków może złagodzi ten efekt. Pozdrawiam.
    Czy ktoś z szanownych grupowiczów miał przyjemność wypróbować zaproponowane przez Pana Andrzeja rozwiązanie? Jeśli tak to w jakim stopniu zlikwidowało ono uporczywe odgłosy pracy plastiku?


    Dodatkowo, czy intensywność odgłosów może wynikać z zastosowanego materiału? Przed chwilą przeczytałem wypowiedź jednego z naszych kolegów z forum, że u niego problem ten nie występuje.

    Czy takie zachowanie produktu może podlegać reklamacji? Wiem, że pytanie wygląda dziwnie ale nie każdy ma ochotę i czas na doktoryzowanie się z systemu rynnowego żeby się później dowiedzieć o filharmonii na dachu.


    Pozdrawiam.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    No nie podlega. Intensywność tego zjawiska daje się szczególnie odczuć od południowej i zachodniej strony (tam gdzie słońce operuje najintensywniej). Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    No nie podlega. Intensywność tego zjawiska daje się szczególnie odczuć od południowej i zachodniej strony (tam gdzie słońce operuje najintensywniej). Pozdrawiam.
    Ze stronami świata bym dyskutował, od wschodu też nieźle dają czadu. Raniutku już je słychać jak pukają.

  8. #8

    Domyślnie

    ja mam rynny Galeco i u mnie nie strzelają - natomiast strzelają mi okna z PCV Vertex - nieraz potrafi takie okno strzelić koło godz 24

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    ja mam rynny Galeco i u mnie nie strzelają - natomiast strzelają mi okna z PCV Vertex - nieraz potrafi takie okno strzelić koło godz 24
    Oczywiście mowa tutaj o PCV, tak?

  10. #10

  11. #11

    Domyślnie

    W takim wypadku może jest na forum technolog tworzyw sztucznych i wypowie się dlaczego rynny pcv różnych producentów potrafią się zachowywać tak odmiennie?

    Pozdrawiam.

  12. #12

    Domyślnie

    Nicole od południa strzelają jak miło. Od północnego zachodu juz nie. Ale zeby aż taki dramat to bym nie przesadzał. "Naturalne" dzwięki swiata "Cywilizowanego" są często dużo bardziej przykre dla ucha
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikolayi
    Nicole od południa strzelają jak miło. Od północnego zachodu juz nie. Ale zeby aż taki dramat to bym nie przesadzał. "Naturalne" dzwięki swiata "Cywilizowanego" są często dużo bardziej przykre dla ucha
    W moim przypadku buduje na pustkowiu i jedyne co teraz słychać to rynnowy koncert.

    Mam jedno podejrzenie, jednakże na tyle abstrakcyjne, że jeszcze w tym tygodniu je zweryfikuje.

    ,,Strzelania'' zbiegły się z montażem okien. Wcześniej w budynku był przewiew. Może powietrze, który dostaje się między murłatę a krokwie i ucieka kalenicą regularnie wychładza pcv?

    Brzmi to delikatnie mówiąc jak rodem ze ,,Skandali'' ale nie wydaje mi się, że taka intensywność strzelania plastiku nie została by przez nikogo poważnie tutaj obnażona.

    Możliwe również, że to czysty zbieg okoliczności, mający początek z 30 stopniowymi upałami.

    Pozdrawiam.

  14. #14

    Domyślnie

    Ja mam rynny PCV w kolorze brązowym i nie słyszałem żeby któraś z nich strzelała. A część z nich jest od strony bardzo słonecznej więc nagrzewają się dosyć znacznie.

  15. #15

    Domyślnie

    Moze slychac bardziej te ktore sa nizej zamontowane (nizsza kolankowa) i np. dach z blachy -moze nakladanie sie fal daje efekt dudnienia? Czy ktos ma plastykowe rynny i dachowke oraz nisko "wiszace" rynny?
    No, ale to tylko luzne przemyslenia...

    Pzdr.

  16. #16

    Domyślnie

    u mnie marley i zero strzelania po 2 latach

  17. #17

    Domyślnie

    To mamy już dwa potwierdzone przypadki cichych rynien.

    Rozmawiałem z przedstawicielem Bryzy, stwierdził, że mieli 3 zgłoszone przypadku trzasków elementów rynnowych. Problem przesunęli w stronę montażu, tłumacząc, że nieliniowe ustawienie haków może nasilać ten efekt.

    Jenak ja coraz bardziej myślę, że wynika to z faktu zastosowanego materiału PCV.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Ja mam białe Kanion, nie strzelają. Może dlatego, że białe.

    Ale to nic. Strzelają płyty KG, strzela drewniany strop, strzela dach. Dobrze, że bandyci nie strzelają.

  19. #19

    Domyślnie

    Ja mam niskoosadzone rynny z pcv - nie strzelają.
    Za to strzela zadaszenie (sam dach) na tarasie.Plastik pracuje niestety...ale mi to nie przeszkadza
    Po prostu Kasia....

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Potwierdzam trzeci przypadek cichych rynien
    Brązowe rynny PCV Wavin Kanion mocowane na metalowych hakach tej samej firmy.
    Być może stosowanie plastikowych haków powoduje owe "strzelanie"?
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony