dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Wykonanie garderoby - praktyczne porady

    Witam!
    Już nie długo mam zamiar zając się wykonaniem garderoby z moim nowo wybudowanym domu. Jest to pokój o wymiarach 2...*3...m
    Ściany oraz półki będą wykonane z płyt wiórowych.
    Na co powinno się zwrócić szczególną uwagę przy montażu takich "mebli"? Czy są jakieś reguły, których nie wolno łamać by wszystko wyszło dobrze (wiadomo, że trzeba dobrze zwymiarować, ale chodzi mi bardziej o to jakie są niezbędne elementy szafy by wszystko trzymało się kupy przez kilka lat)

    Najlepiej jakby ktoś przedstawił to tak jak to robią w jednym programie telewizyjnym "How its made" czyli step by step

  2. #2

    Domyślnie

    żeby się trzymało niezbędne będą konfirmaty...

  3. #3

    Domyślnie

    To nawet wiedziałem, ale używasz ich tylko do łączenia elementów stelażu szafy czy jeszcze do innych rzeczy?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Rób raczej miejsca wieszaki i szuflady niż półki - to praktyka użytkowania.

  5. #5

    Domyślnie

    Mam nietypowy wymiar (zresztą chyba niż w tym dziwnego ) 330 cm szerokości, więc wpasuję tu wieszaki na 100 cm plus szuflady na 100 cm i zostanie mi ok 30 cm co chciałbym przeznaczyć na półki np. specjale na buty.
    Organizację garderoby chce oprzeć o towar z ikei (szuflady, drążki, wieszaki np na spodnie) dlatego też ostatnia "wnęka" będzie musiała być przeznaczona na półki różnego rodzaju

  6. #6

    Domyślnie

    Pamiętaj o sprawnej wentylacji,w garderobie to dosyć ważne.
    pozdrawiam
    Radeq

  7. #7

    Domyślnie

    Czy w takiej garderobie wystarczy wentylacja w postaci kratki na dole i kratki na górze?

  8. #8

    Domyślnie

    Apropos wentylacji: czy może być podpięta pod rurę wentylacyjną, która obsługuje okap kuchenny?
    Mały schemat orientacyjny:



    1.strop płyta gk plus wełna 15 cm
    2 ściana gipsowa
    3. obudowa rury wentylacyjnej (płyta gk)
    4. rura wentylacyjna "IDĄCA" OD OKAPU
    5. kratka wentylacyjna byłaby zamontowana w meblach (pozostawiłbym jedną wnękę wolną

    Ok. Czy są tu jakieś rażące błędy techniczne (wyciąg się nie sprawdzi)?

  9. #9

    Domyślnie

    Kratka to niezbędne minimum.W garderobie przechowuje się zakurzoną odzierz,buty itp..... zgromadzone w jednym pomieszczeniu ma swój "zapach "Ja mam reku i sprawuje się dobrze.Co do twojego schematu to nie jestem specjalistą ale wydaje mi się że odprowadzane powietrze z kuchni może się cofnąć do garderoby..,ale może ktoś bardziej kompetentny ....
    Radeq

  10. #10

    Domyślnie

    Może niezbyt dokładnie go opisałem. Chciałem zrobić tak, że rura idąca z kratki wentylacyjnej szkła by ok 1m w pionie a potem podpięta by była dopiero kolanem do rury kuchennej. Wtedy chyba by się nie cofało, co?

  11. #11

    Domyślnie

    Jesli nie uruchomisz okapu tylko wyciag bedzie z centarli wentylacyjnej to moze byc OK, ale jesli zechcesz uruchomic okap, ktory srednio ma wydajnosc przekraczajaca wydajnosc niejdenej centarli to moze byc juz problem
    Moze nastepowac cofanie po tzw. "najmneijszym oporze", czyli do najblizszego ujcia. U Ciebie bedzie to garderoba. Powietrze znajdzie sobie najkroszta droge "ucieczki" a nie to co bys chcial i moze sie to wowczas nie sprawdzic.
    Pytanie poczatkowe, czy okap bedzie mial wlasne wentylatory czy bedzie wyciag z centarli wentylacyjnej?

    Pzdr.

  12. #12

    Domyślnie

    nie jestem pewien co do tego czy wentylacja jest aż tak ważna pod warunkiem że nie masz wilgoci w domu. pracuje w firmie która wykonuje kuchnie, szafy itp. i nigdy nie wycinaliśmy kratek no i nie ma żadnego problemu. chyba ze ta wentylacja ma inne zadanie niż ta wilgoć.

  13. #13

    Domyślnie

    Czy jest tak ważna ? pewnie nie ,na powierzchni 2*3 przechowujesz buty,odzież zimową ,"normalne bierzące ciuchy" które niekoniecznie po jednym użyciu nadają się do prania ale już mają na sobie kurz,roztocza,złuszczony naskórek,prawdziwa "puszka Pandory"- przynajmniej pod względem zapachowym - bez dobrze funkcjonującej wentylacji.
    Radeq

  14. #14

    Domyślnie

    A wystarczy sama kratka wentylacyjna, bez podłączenia do kominka wentylacyjnego? Kratka byłaby umieszczona w suficie i "oddawałaby" powietrze na strych.

  15. #15

    Domyślnie

    To zależy bo kratka może też "pobierać" powietrze ze strychu wszystko zależy od tego jaka jest cyrkulacja powietrza w tym pomieszczeniu. Wystarczy małe podciśnienie wynikające z "pracy" innej kratki np. w sąsiednim pomieszczeniu.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    oki a co sadzicie zeby pulki dac na sam dol a wieszaki pod sofit bo znajoma ma polki pod sofitem i z racji nygostwa wlazla na te nizsze zeby siegnac do tej wyzszej i szlak trafil ta nizsza pozdrawiam jak cos zamieszalem to poprawie
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony