dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Czym można przemalować takie drzwi?

    potrzebuję, żeby były białe!!!!

    http://www.furta.pl/drzwi/katalog/57.html

  2. #2

    Domyślnie

    A co nie można dostać białych
    Pozdro... kielo

  3. #3

    Domyślnie

    Też jestem ciekawa, bo mam ten sam problem - pisałam parę miesięcy temu na forum, ale nie padło żadne konkretne rozwiązanie...
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  4. #4

    Domyślnie

    mozna tylko na wysokie krycie. Czyli lakiery natryskowe wysoko kryjace typu jak front MDF lakierowany. Firmy produkujace takie cuda to np: ICA.

    Chyba mozna tez kupic do nakladania recznego , ale togo nie wiem napewno.

    Kolor typu bialy bez problemow. Nawet z czarnego mozna zrobic biale.
    no coz szkoda , a tak bylo pieknie

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za odzew!
    Białe oczywiście są do nabycia tylko ja już wcześniej wybrałam mahoń a teraz ich nie chcę

  6. #6

    Domyślnie

    a ja jakiś czas temu białe przemalowłam na brąz jakąś farbą, wyszło bardzo fajnie
    Maja

  7. #7

    Domyślnie

    ooo! Dzięki za konkret! a czy powierzchnię specjalnie przygotowywałaś przed malowaniem?

  8. #8

    Domyślnie

    tylko odtłuściłam rozpuszczalnikiem i przetarłam leciutko drobnym papierem, malowałam stare drzwi a wyszły jak nowe po wymianie okuć
    Maja

  9. #9

    Domyślnie

    dozgonnie wdzięczna Ci jestem!

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał JaMajaD
    a ja jakiś czas temu białe przemalowłam na brąz taką farbą: http://www.novatech.torun.pl/pdf/profisatin_m.pdf

    wyszło bardzo fajnie
    JaMajaD malowałaś pędzlem czy wałeczkiem?
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  11. #11

    Domyślnie

    moje ddrzwi maja takie zagłębienia więc chyba najpierw pędzlem przejadę i poprawie wałkiem. A czy ten lakier jest ogólnie dostępny w markecie budowlanym czy jakimś specjalistycznym sklepie?

  12. #12

    Domyślnie

    ja malowałam pędzlem ale tak jak pisałam z białego na brąz i chodziło mi o to żeby były podobne do drzwi w okleinie dąb, dlatego wskazane było nie pokrycie ich idealnie, ale jak w karcie technicznej jest napisane jest to lakier kryjący. Jeśli kupicie tą farbę to proponuję zrobić próbę na mniej widocznym miejscu np przy zawiasach
    Maja

  13. #13

    Domyślnie

    w markecie raczej nie kupisz tej farby, trzeba by zobaczyć na stronie producenta http://www.basf-cc.pl/PL/Pages/default.aspx gdzie jest najbliższy przedstawiciel. To są farby z mieszalnika wg kolorystyki NCS
    Maja

  14. #14

    Domyślnie

    ...mam chyba doła intelektualnego ale nie potrafie znaleść tego lakieru na podanej przez Ciebie stronie

  15. #15

    Domyślnie

    spoko nie jest tak źle - może tam nie być, ale znajdź przedstawiciela ze swojego regionu i zapytaj jego o ten lakier
    Maja

  16. #16

    Domyślnie

    co do przygotowania do lakierowania ta tak:

    1. przetrzec papierem gradacja 220 lub gabka scierna , kupisz w marketach sklepie z farbami.
    Przetarcie polega na rownomiernym zmatowieniu , tak by pod reka byla jednolita struktura w dotyku.
    Polecam gabke , zawsze latwiej przy zakamarkach bedzie.

    a pozniej bardzo wazne wytrzec dokladnie plyl szmatka , ktora caly czas musi byc czysta. Wycierac dotad az bedzie idealnie czysta powierzchnia.


    2. nakladasz podklad - moze byc to warstwa lakieru tego ktorym bedziesz malowac docelowo - z ta roznica ze powinien byc rozcieczony o jakies 30 % do lakieru koncowego.

    3. znowu matowisz papier lub gabka i odpyilic szmatka.

    4. lakier koncowy.

    Nireaz trzeba zabieg powtorzyc z lakierem koncowym , az do uzyskania idealu taka jest technika w lakierniach natryskowych i tam gdzie recznie sie lakieruje. Moze wydaje sie to przesada jesli chodzi o ilosc warstw , ale jesli chce sie miec ideal niestety trzeba sie liczyc ze nalezy polozyc okolo 3 warstwy ale jak to sie mowi moze to juz moze zbocznie zawodowe)))

    Wazne by malowac na plasko i na stole , ktory jest umyty a podloga czysta
    no coz szkoda , a tak bylo pieknie

  17. #17

    Domyślnie

    Dzięki za praktyczne rady. Polecanego lakieru nie mogę dostać

    więc drzwi dalej nie są pomalowane!!!

    Wyczytała w innym poście o takiej farbie:
    http://www.majic.pl/pl/farby/przezna...an/id_147.html

    Czy myślicie, że będzie się nadawała do takich drzwi?

  18. #18

    Domyślnie

    Albo olejną... tylko niestaranne malowanie taką farbą, może rzutować na estetyce drzwi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony