dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie aronia-czy ktoś posadził?

    tak sie zastanawiam czy ktoś z Was ma aronię na ogrodzie, wiem że jej owoce są dobre dla osób wymęczonych psychicznie i fizycznie

    ma ktoś doświadczenia w jej uprawie?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Aronia zawiera spore ilości witamin (głównie C i P) i składników mineralnych potas, wapń, magnez, żelazo więc niby fajnie. Z drugiej strony mocno obniża ciśnienie krwi. Dla nadciśnieniowców dobra. Przy moim z lekka zapaściowym ciśnieniu, omijam dużym łukiem, poza tym smak nie za bardzo mi odpowiada.
    Rośnie na byle czym i suchym i mokrym, byle trochę słońca miała

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar karolcia14m
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    346

    Domyślnie

    U mnie rośnie krzew. Obecnie ma jakieś 3 metry wysokości i 4 szerokości. Przesadzany był dość duży i mieliśmy wątpliwości czy się przyjmie. Ale okazało się, że bez problemu. Co roku obsypany jest masą owoców. praktycznie nie nawożony, podlewany tylko przez deszcze. owoce są bardzo cierpkie ale po dodaniu odpowiedniej ilości cukru robi się z nich przepyszny sok. Idealne źródło witamin na zimę. No i oczywiście surowiec na wino i nalewki.

  4. #4

    Domyślnie

    też mam aronię trzy krzaczki: tak jak pisali poprzednicy - krzew na trudne warunki - nie chorujący a przy tym ładny, a jesienią wygląda przepięknie - liście przebarwiają się na czerwono . Ja akurat lubię nietypowe smaki. I nalewka jest .... rewelacyjna (chociaż początkowy kolor nie wygląda zachęcająco )

  5. #5

    Domyślnie

    Też mam 4 krzaczory. Kompletnie się nimi nie interesuje (w sensie nie dbam) a rosną pięknie i masa owoców, aż gałązki uginają się do ziemii.
    A poza tym słyszałem, że to jedna z niewielu roślin, które wogóle nie przyswajają zanieczyszczeń z gleby, owoce w 100% czyste - czy to prawda?

  6. #6

    Domyślnie

    To bujdy. To zywa roślina, wciąga wszystko to, co inne gatunki.
    Życzę miłego dnia !
    *********************

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony