dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Walec z kolcami do trawy

    Robię sobie walec z kolcami do trawy, mam materiał więc nie będę kupował a lubie sobie samemu coś zrobić. Mam tylko pytanko do zanwców tematu jak długie powinny być takie kolce i jaką powinny mieć średnicę aby dobrze nakłuwały trawnik. Wstępnie planuję zrobic kolce z pręta 8mm długie na 6 cm. Czy ktoś ma w tym temacie jakieś doświadczenia?.
    Potrzebujesz połozyć płytki, zrobić łazienkę itp. pisz na PW.

  2. #2

    Domyślnie Re: Walec z kolcami do trawy

    Cytat Napisał maro74
    Czy ktoś ma w tym temacie jakieś doświadczenia?.
    Nie mam doswiadczenia zadnego ale robie przymiarki do zakupu i z tego co macalem w sklepie to kolce sa chyba ok. 10 cm. dlugie i tak sie zastanawialem czy przy takiej dlugosci nie beda rwaly darni poniewaz srednica walca byla dosyc mala.Mysle ze od samej dlugosci wzniejszy jest jej dobor do srednicy walca, jezeli mamy duza srednice to i 15cm nic przeciez nie zaszkodzi, a przy malej nawet kolce 6cm wychodzac z ziemi pod duzym katem beda wyrywaly darn.

    Jest to tylko moja teoria z ktora sie calkowicie zgadzam.
    Praktyki nie mam zadnej

  3. #3

    Domyślnie Re: Walec z kolcami do trawy

    Cytat Napisał kaba
    Cytat Napisał maro74
    Czy ktoś ma w tym temacie jakieś doświadczenia?.
    Nie mam doswiadczenia zadnego ale robie przymiarki do zakupu i z tego co macalem w sklepie to kolce sa chyba ok. 10 cm. dlugie i tak sie zastanawialem czy przy takiej dlugosci nie beda rwaly darni poniewaz srednica walca byla dosyc mala.Mysle ze od samej dlugosci wzniejszy jest jej dobor do srednicy walca, jezeli mamy duza srednice to i 15cm nic przeciez nie zaszkodzi, a przy malej nawet kolce 6cm wychodzac z ziemi pod duzym katem beda wyrywaly darn.

    Jest to tylko moja teoria z ktora sie calkowicie zgadzam.
    Praktyki nie mam zadnej
    Ja mam rurę fi 270 i mysle że taki 6 cm kolec to akurat tymbardziej że głębiej i tak raczej nie ma sensu nakłuwać,a co do podrywania przy długim kolcu to masz wpełni rację.
    Potrzebujesz połozyć płytki, zrobić łazienkę itp. pisz na PW.

  4. #4

    Domyślnie

    długość kolcy zależy od rodzaju aeracji ale jak dla własnego trawnika wystarczy w zupełności 5-6cm.

  5. #5

    Domyślnie

    A więc zrobiłem tak. kolce fi 8mm długie na ok 6 cm .Po obwodzie walca dałem 10 szt i w rzędach kolejne co 10cm , aha walec szeroki na 70 cm. Wyszła mi siatka ok 10x10 cm taki ślad robią kolce, trawy nie podrywa. Ale coś słabo się narazie wbijają, ale walec narazie pusty, mam zamiar zalać go alvbo wodą albo betonem na amen. jak bo tym dociążeniu słabo będzie się wbijał przerzedzę kolce. Jak zrobię na gotowo wrzucę fotkę może ktoś będzie sobie chciał coś takiego zmajstrować .
    Potrzebujesz połozyć płytki, zrobić łazienkę itp. pisz na PW.

  6. #6

    Domyślnie

    Zalanie betonem ma jedną wadę, a nuż będziesz chciał go przertansportować w inne miejsce (np. pożyczyć) i wtedy jest problem podnieść takiego jeża.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrul
    Zalanie betonem ma jedną wadę, a nuż będziesz chciał go przertansportować w inne miejsce (np. pożyczyć) i wtedy jest problem podnieść takiego jeża.
    .

    Tu masz rację ale tym niech się martwi pożyczjący. U mnie będzie miał swoje miejsce w ogrodzie .
    Potrzebujesz połozyć płytki, zrobić łazienkę itp. pisz na PW.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony