dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Las, karczowanie, kiedys trawa...

    Witam
    Mam dzialke w lesie, jest dosc wysoki drzewostan (sosny, brzozy) i duzo roznego rodzaju krzaczorow (akacje, jarzebina, perz,itp).
    Jestem na etapie karczowania - wycinam, plewie wszystko co jest mi zbedne, zostawiam ladne drzewa.
    Mam taki pomysl aby po wycieciu, wykarczowaniu zaprosic pana koparkowego, zeby powyciagal pienki (czesc drzew jest zwalonych) i wyrownal teren.
    Pozniej chcialbym zaprosic pana, ktory wraz ze swoim rumakiem, przeorze teren (traktorem sie nie da, jest zbyt duzo drzew).
    Kolejna sprawa to wybranie korzeni po przeoraniu, no i nalezy sie zabrac za sianie trawy, czy nalezy ziemie czyms nawozic?
    Czy macie jakies uwagi co kolejnosci dzialan, moze jakies pomysly, sugestie?

    pozdr

  2. #2

    Domyślnie

    Jak masz wysokie sosny i brzozy to masz zapewne idealne siedlisko dla wrzosowatych, jakiego inni mogaci pozadrościc. Natomiast niezbyt idealne miejsce na angielski trawnik. Zastanów się czego oczekujesz od swojego ogrodu. Poczytaj forum,poogladaj zdjecia, nie rozpedzaj sie z nawożeniem, bo nawozi sie w zależnosic od zapotrzebowania. Jak bedziesz chcial z piachu zrobic glebe do uprawy jabloni to to juz zostało poruszone na forum. Ale nie polecam jabloni pod sosnami. Z wyczesanym trawnikiem tez nie masz duzych szans bez duzych nakładów pracy i finansów.
    http://www.wymarzonyogrod.pl/pomysly...,1205_3401.htm
    Tam jest przykład co można zrobić w lesie, nie żebym szczególnie polecała, po prostu pierwsza z brzegu aranżacja i troche teorii co rosnie w lesie.
    Jezeli potrzebujesz trawnik w celach rekreacyjnych np dla dzieci, psa, grania w piłke, wydziel jakać cześc na to przeznaczona, najlepiej jakas polankę albo miejsce obok drzew. dzrewa obsiane trawa będą wyglądać nienaturalnie, poza tym kazde koszenie jest kłopotliwe.
    Chyba ze chcesz trawe taką jaka rośnei naturalnie w borach sosnowych, ale z trawnikiem pod wzgledem wyglądu i użytkowania nie ma ona wiele wspólnego.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony