dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie podmurówka po ddrzwi wejściowe i bramę garażową?

    Witam,

    Czy pod bramę garażową, drzwi wejściowe, balkonowe i tarasowe robić podmurówkę do poziomu przyszłych wylewek? Jak na mój chlopski rozum to tak żeby późniejsza wylewka nie wystawała mi pod spodem na zewnątrz, ale moi wykonawcy mówią żeby tak nie robić. Oczywiście na moje pytanie dlaczego nie odpowiadają swoim świętym: nigdy tak nie robiliśmy co oznacza w wolnym tłumaczeniu: nie chce mi się

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie Re: podmurówka po ddrzwi wejściowe i bramę garażową?

    Cytat Napisał wozio
    Witam,

    Czy pod bramę garażową, drzwi wejściowe, balkonowe i tarasowe robić podmurówkę do poziomu przyszłych wylewek? Jak na mój chlopski rozum to tak żeby późniejsza wylewka nie wystawała mi pod spodem na zewnątrz, ale moi wykonawcy mówią żeby tak nie robić. Oczywiście na moje pytanie dlaczego nie odpowiadają swoim świętym: nigdy tak nie robiliśmy co oznacza w wolnym tłumaczeniu: nie chce mi się

    Pozdrawiam
    nie wiem jak u ciebie , ale u mnie pod drzwiami było około 12cm prześwitu , dociełem bloczki keramzytowe na grubość futryny i wmurowałem w ten otwór , od góry zrobiłem sobie nacięcia którymi wprowadziłem piankę uszczelniającą

  3. #3

    Domyślnie

    No wlasnie u mnie w projekcie jest tak ze jak zamontuje drzwi to pod kazdymi zostanie dokladnie 14 cm przeswitu (plus jakis tam margines na montaz). Chyba latwiej teraz w stanie surowym wrzucic dwie warstwy cegiel a nie pozniej kombinowac po zamontowaniu drzwi balkonowych chociazby.

    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wozio
    No wlasnie u mnie w projekcie jest tak ze jak zamontuje drzwi to pod kazdymi zostanie dokladnie 14 cm przeswitu (plus jakis tam margines na montaz). Chyba latwiej teraz w stanie surowym wrzucic dwie warstwy cegiel a nie pozniej kombinowac po zamontowaniu drzwi balkonowych chociazby.

    Pozdrawiam
    jeśli maż 100% pewność na jakim poziomie zamontują drzwi to domuruj , zostaw sobie szczelinę na piankę i po sprawie . tylko jeszcze musisz coś wepchać żeby ci się próg nie uginał jak na niego nadepniesz .

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ronifcb

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    WW
    Posty
    124

    Domyślnie

    Nie chce zakładać nowego tematu ,więc zapytam tu.Mam zostawić otwór na bramę garażową 2125mm ... W tej chwili mam zostawione 12 cm na wylewkę i styropian.Czy pod same drzwi moge podmórować bloczkiem lub pustakami z betony komórkowego? To samo tyczy się drzwi wejsciowych.Tam będzie 20cm styro + 7cm wylewka i gotowa podłoga.Jak to najlepiej rozwiązać? Bo jak przyjadą montować drzwi zewnętrzene to będzie 28cm prześwitu....

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ronifcb

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    WW
    Posty
    124

    Domyślnie

    Ktoś pomoże? Nadal aktualne ,a na dniach będzie montaż drzwi...

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    Najlepiej zadzwoń i zapytaj firmy wstawiającej drzwi jak to przygotować - ja u siebie podmuruję Izomurem...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ronifcb Zobacz post
    Nie chce zakładać nowego tematu ,więc zapytam tu.Mam zostawić otwór na bramę garażową 2125mm ... W tej chwili mam zostawione 12 cm na wylewkę i styropian.Czy pod same drzwi moge podmórować bloczkiem lub pustakami z betony komórkowego? To samo tyczy się drzwi wejsciowych.Tam będzie 20cm styro + 7cm wylewka i gotowa podłoga.Jak to najlepiej rozwiązać? Bo jak przyjadą montować drzwi zewnętrzene to będzie 28cm prześwitu....
    u Ciebie w garazu 4cm styropianu 8cm wylewki pod brama
    wylewka do drzwi garazowych ,do wewnetrznej strony sciany.do bramy dochodzi kostka.nie musisz podmurowywac ale mozesz
    reklamy, ogłoszenia i logo - tylko na płatnym profilu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony