dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie Plisy lub rolety -trudny wybor

    Ktory material wybralibyscie do mieszkania do ciemnego mieszkania.Chce miec okno bez firanek ,tylko same rolety albo plisy ,zasuwane od dolu.Nigdy nie mialem takiego rozwiazania wiec moze ktos kto ma cos takiego w domu moglby cos doradzic .Takie materialy biore pod uwage.






  2. #2

    Domyślnie

    A poza oknem coś masz w tym mieszkaniu? Jakąś podlogę? meble?
    :D
    Ciężko dobrać kolor widząc samo okno, a zdjęcie widać ze przeklamuje kolory na zewnątrz, to pewnie i te próbki w rzeczywistości wyglądają inaczej...
    Jeśli ciemne mieszkanie to bym brala jak najjaśniejsze. A od jakiej strony jest to okno? Będzie w nie świecić słonko wschodzące? czy zachodzące? Na wschodzące brałabym kolory jasne i ciepłe, na zachodzące chłodniejsze.
    Czy to tylko ja tak mam że wszystkie szczegoły są wazne....?

  3. #3

    Domyślnie

    Slonko zachodzace na nie swieci i mieszkanie jest ciemne.Najjasniejsze to ja biore wlasnie ,tylko pytanie czy nic nie przeswitujace czy cos przeswitujace.

  4. #4

    Domyślnie

    Prześwitujace to masz na myśli to biale plisowane??
    Według mnie ładniejsze, aaale ... Mieszkanie na parterze zdaje się... Jak ten prześwitujący materiał wygląda z zewnątrz przy zapalonym w środku swietle?

  5. #5

    Domyślnie

    No wlasnie to jest pytanie jak ten material wyglada przy zapalonym swietle z ulicy.Ciezko powiedziec bo szczerze mowiac nie wpadlem na ten pomysl zeby obejrzec przez szybe wnetrze od strony ulicy a z daleka to nie wiem czy cos bedzie widac bo to chyba zbyt maly skrawek materialu.

  6. #6

    Domyślnie Re: Plisy lub rolety -trudny wybor

    posiadaczka takowych plis sie odzywa ........do ciemnego pomieszczenia wez sobie jasne plisy, wbrew pozorom daja one troche cienia, jesli slonce przyswieca, to takie ktore od strony okna sa metalizowane, wtedy odbijaja slonce, choc i daja tez wtedy wiecej tego "cienia" w mieszkaniu. ja jestem bardzo zadowolona z plis, zajmuja malenko miejsca (przy zlozeniu) i nie zamienilabym w tej chwili na zadne rolety czy to zwijane czy rzymskie nie wspominajac o zaslonach/firanach.

  7. #7

    Domyślnie

    Odbijajacych slonce na pewno nie wezme ,bo nic mi wtedy nie przepuszcza swiatla i bede mial mrok w domu.Co z tego ze wezme jasne skoro mi zwyklego swiatla i tak nie przepuszcza.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał dizzeeRascal
    Odbijajacych slonce na pewno nie wezme ,bo nic mi wtedy nie przepuszcza swiatla i bede mial mrok w domu.Co z tego ze wezme jasne skoro mi zwyklego swiatla i tak nie przepuszcza.
    rozumiem, ze chcesz te plisy miec caly czas rozlozone. na calosci okna, czy tylko czesciowo odsloniete od gory?
    jesli chcesz miec sporo swiatla przy rozsunietych calosciowo, to daj jak najjasniejsze, jesli chcesz od np. polowy okna (na gorze) odslaniac, to swiatlo i tak Ci wpladnie. to nie jest tak, ze te plisy daja polmrok w mieszkaniu, ale wbrew pozorom cos tam przyslaniaja, wiadomo, wszystko zalezy tez od tego jak duze masz okna...
    ja przy swoich oknach nawet jak mam zasloniete calosciowo to i tak mam jasno, bo i okien mam duzo i duze. w sypialni zas mam z bardziej "zwartego" materialu i widac roznice w jasnosci pomieszczen.

  9. #9

    Domyślnie

    No ja okien nie ma az tak duzo,poza tym wszystkie sa od zachodu.Tak myslalem ze beda raczej do polowy okna zasuniete w ciagu dnia,bo mieszkanie jest na parterze i okna sa na ulice wiec ludzi czesto zagladaja.Jakbym dal zwykle rolety do polowy okna zasloniete to mi moga za duzo swiatla zabrac takie mialem obawy.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał dizzeeRascal
    No ja okien nie ma az tak duzo,poza tym wszystkie sa od zachodu.Tak myslalem ze beda raczej do polowy okna zasuniete w ciagu dnia,bo mieszkanie jest na parterze i okna sa na ulice wiec ludzi czesto zagladaja.Jakbym dal zwykle rolety do polowy okna zasloniete to mi moga za duzo swiatla zabrac takie mialem obawy.
    z tego m.in. wlasnie powodu nie dalam rolet, bo chcialam jasno nawet jak sie przysloni wiekszosc okna. wez jasna plise, przystawiona przy szybie bedzie przepuszczac swiatlo, wtedy mozesz liczyc na wiecej swiatla w mieszkaniu, do tego odsloniecie do polowy okna tez zrobi swoje. roleta ma tez taka wade, ze kaseton "zabiera sporo miejsca", nie sposob byloby u mnie otworzyc okna na cala szerokosc, pomijajac, ze wg mnie nieciekawie to w ogole wyglada.

  11. #11

    Domyślnie

    Tylko w sypialni sie zastanawiam czy nie dac rolety zasuwanej od dolu.Wiem ze zajmuje ta kaseta duzo miejsca ale moze w sypialni zrobie maly eksperyment.w sumie tam nie przebywam caly dzien.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kaśka maciej
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    21.063
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    372

    Domyślnie

    Plisy sa super. Gdyby nie ich cena to wszędzie dałabym plisy zamiast rolet
    Mam w kuchni i w łazience.
    Mam wersję taką, że sa ruchome w obie strony. Na chwilę obecną mam tylko takie zdjęcie

    Podążanie za cudzym gustem jest trudne, zwłaszcza jak tego gustu nie ma.

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jarek0380

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-309
    Posty
    1

    Domyślnie

    Hej mozeci mi podpowiedzieć czy te ruchome mają jakąś swoją specyficzną nazwę ? Tez chciałby własnie zamontować plisy w domu i znalazłem ofertę tutaj : [moderowano] sa to plisy zwykłe z tego co wyczytałem a przyznam szczerze ze bardziej zainteresowały mnie te na zdjęciu które wrzuciłeś
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 20-07-2016 o 06:55

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Ohydny spam - odpowiedź na swoje pytanie masz w linku, który wrzuciłeś

  15. #15
    Banned
    ernstx2

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Wwa
    Kod pocztowy
    00-728
    Posty
    7

    Domyślnie

    ja jestem zwolennikiem plis. zalet mają wiele - nie zajmują dużej ilości miejsca, można je dopasować do konkretnych potrzeb i do wnętrza. Poza tym mają możliwość zasłoniecia tylko wybranej części okna, czego roleta nie ma. W domu mam plisy z [spam], gdzie można było zaprojektować wszystko pod siebie.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 09-08-2016 o 14:20

  16. #16

    Domyślnie

    rolety nie są złe, ale bardziej podobaja mi się plisy

  17. #17
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tomart

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-950
    Posty
    9

    Domyślnie

    Plisy o tyle lepsze, że sznurek Ci z boku nie wisi i estetyczniej to wygląda. Zajmują też mniej miejsca - zobacz na fotce jak dobrze przylegają.

    Załącznik 367818

  18. #18
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    karol8222

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-314
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ja mam coś podobnego jak te zaluzja-plisowana-VS-4d z zakładki plisy zwykłe z tej strony [SPAMERl] wyglądają mega po spuszczeniu
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 21-03-2017 o 13:59

  19. #19
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Krystek456

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    89-456
    Posty
    6

    Domyślnie

    Plisy są fajne. Na mieszkanie parterowe na pewno się nadadzą, ale koniecznie trzeba sprawdzić czy kiedy światło jest w pomieszczeniu zapalone, przez plisy i tak wnętrze jest doskonale widoczne. Dobrej jakości plisy w Szczecinie mają [SPAMER] Osobiście takie mam, ale w domku jednorodzinnym.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 21-03-2017 o 14:00

  20. #20

    Domyślnie

    Ja też bym chyba wybrała plisy. Jakiś czas temu nie byłam do nich przekonana, ale teraz coraz bardziej mi się podobają

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony