dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 12
Pokaż wyniki od 221 do 229 z 229
  1. #221

    Domyślnie

    Hej,

    Dzięki za odpowiedź.

    Garażem zajme się później, dopiero po budowie, jak będę wiedział jak stoje z $ będę myślał o garażu.

    Puki co chcę zmienić umiejscowienie zjazdu i nic więcej.

  2. #222
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Czyli:
    1. Uzgadniasz (na nowo) zjazd z zarządcą drogi (gminą).
    2. Zawiadamiasz (starostwo) o zamiarze wykonania zjazdu (zał. nowe uzgodnienia zjazdu).
    3. Jak w ciągu 30 dni od złożenia zawiadomienia nie otrzymasz decyzji negatywnej - finito, wykonujesz zjazd.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  3. #223
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Patita

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Myszków
    Kod pocztowy
    42-310
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    Jestem tu nowa i nie za bardzo potrafię się odnaleźć. Przejrzałam wszystkie wątki i niestety nie znalazłam rozwiązania mojej sprawy...Dlatego miałabym pytanie......odnośnie podzielenia 1 działki na 3 i uzyskania zezwolenia na zjazd do 1 celem komunikacji z resztą...

  4. #224
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Skiera

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam.
    Proszę o wyjaśnienie poniższej kwesti.
    W 2016 roku Urząd Miejski odebrał inwestycję drogową – budowa nowej ulicy.
    Inwestor nie zapewnił dostępu do nowo wybudowanej ulicy z działki zabudowanej budynkiem mieszkalnym wielorodzinnym przy którym zostały urządzone miejsca parkingowe. Nadmieniam że tylko do tej jednej działki inwestor zapomniał o zaprojektowaniu i wybudowaniu zjazdu. Urząd Miejski w odpowiedzi na pisma dotyczące wybudowania zjazdu odpowiedział „po wybudowaniu i oddaniu drogi do użytku budowa dodatkowych zjazdów, zgodnie z art. 29 ustawy o drogach publicznych (tekst jednolityz.U. z 2016r., poz 1440 ze zmianami) należy do właścicieli przyległych nieruchomośći. Proszę o wskazanie kto w chwili obecnej powinien taki zjazd z drogi publicznej wybudować?
    Skiera

  5. #225

    Domyślnie

    Witam,

    Z racji budowy domu architekt wystąpił 3,5 roku temu do urzędu o mozliwosc wykonania zjazdu. Pozwolenie takowe dostałem. Natomiast nie wykonałem tego w terminie 3 lat (budowa nadal trwa). Czy występując o odbiór budynku muszę mieć to wykonane ? Ktoś się bedzie tego czepial ?
    Dodam, że droga jest gminna, nieutwardzona, na tej samej wysokości co działka wiec generalnie ja po mojej stronie nic do roboty nie mam. Chodzi tylko o papier.
    Czy musi to być ? Dla mnie to troche bez sensu.
    Buduję dom podobny do Kamea 2G. 160 m2 pow. uzytkowej. 202 m2 całość.

  6. #226
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejtoya Zobacz post
    Witam,

    Z racji budowy domu architekt wystąpił 3,5 roku temu do urzędu o mozliwosc wykonania zjazdu. Pozwolenie takowe dostałem. Natomiast nie wykonałem tego w terminie 3 lat (budowa nadal trwa). Czy występując o odbiór budynku muszę mieć to wykonane ? Ktoś się bedzie tego czepial ?
    Dodam, że droga jest gminna, nieutwardzona, na tej samej wysokości co działka wiec generalnie ja po mojej stronie nic do roboty nie mam. Chodzi tylko o papier.
    Czy musi to być ? Dla mnie to troche bez sensu.
    U mnie też zjazdu nie miałem i nie było potrzebne. Oddany dom bez problemu.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  7. #227
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejtoya Zobacz post
    Witam,

    Z racji budowy domu architekt wystąpił 3,5 roku temu do urzędu o mozliwosc wykonania zjazdu. Pozwolenie takowe dostałem. Natomiast nie wykonałem tego w terminie 3 lat (budowa nadal trwa). Czy występując o odbiór budynku muszę mieć to wykonane ? Ktoś się bedzie tego czepial ?
    Dodam, że droga jest gminna, nieutwardzona, na tej samej wysokości co działka wiec generalnie ja po mojej stronie nic do roboty nie mam. Chodzi tylko o papier.
    Czy musi to być ? Dla mnie to troche bez sensu.
    - architekt wystąpił do Urzędu o możliwość wykonania zjazdu. I OK - bez tej możliwości działka jako budowlana nie mogłaby zaistnieć, ponieważ każda musi mieć dostęp do drogi publicznej, czy to poprzez drogę wewnętrzną lub bezpośrednio poprzez zjazd drogowy jeżeli działka przylega do drogi publicznej.
    - teraz powinieneś wystąpić do zarządcy drogi o wydanie Warunków Technicznych podłączenia budynku / działki do sieci drogowej i na podstawie tego oraz projektu zagospodarowania działki jest opracowywany projekt zjazdu drogowego przez projektanta drogowego.
    - jeżeli zjazd ( w takim, czy innym kształcie ) jest naniesiony w Projekt Zagospodarowania Działki - powinien być zrealizowany zgodnie z projektem, tym bardziej, że zmiany w zagospodarowaniu są zmianami ISTOTNYMI ! i mogą powodować opracowanie projektu zamiennego.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  8. #228

    Domyślnie

    Panie Łukaszu dziękuję za odp. Mam kilka wątpliwości. Mianowicie:

    Decyzja wydana przez urząd jest już nieważna - ważność wynosiła 3 lata - Co teraz zrobić ? Wystąpić ponownie?
    Co dalej ? Czy ja muszę załatwiać ten projekt ? Nie bardzo wiem jak podejść do tematu.
    Druga sprawa to tak jak pisałem, jest to droga gminna, nieutwardzona i nic tam nie trzeba wykonywać, tylko skręcić samochodem i już jest się w bramie.
    Ja mam w projekcie budowlanym mapę z całą działką na której zaznaczony jest dom oraz strzałką oznaczony jest kierunek wjazdu z drogi gminnej.

    Istotna sprawa, czy to wszystko potrzebne jest do odbioru ? Czy bez tego też odbiór będzie wykonany ?
    Buduję dom podobny do Kamea 2G. 160 m2 pow. uzytkowej. 202 m2 całość.

  9. #229
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    - proponuje pofatygować się do Urzędu i popytać, choćby z tego powodu, że trzy lata temu projekt zjazdu drogowego był na " pozwolenie " i kończył się na Decyzję. Obecnie projekt zjazdu jest na zgłoszenie i ( tym samym ) nie kończy się Decyzją Administracyjną.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Strona 12 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony