dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 12
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 229
  1. #41

    Domyślnie

    Dzialka/droga ma numer 493 ......bylem dzisiaj w Urzedzie mieszkaniowym i komunalnym inwestycji nie planuja ale ......no wlasnie mam wystapic z wnioskiem o udostepnienie zjazdu/wjazdu do drogi publicznej oraz wystapic z wnioskiem o wycinke drzew ,co da mi ponoc tymczasowy dostep do dzialki i zgode na PB ,zobaczymy czy gmina wyrazi zgode ,oczywiscie bede musial zrobic inwentaryzacje drzew i wyciac je na wlasny koszt .....teraz tylko oczekiwanie na zgode.

  2. #42

    Domyślnie

    wniosek OK ,ale co do kosztów wycinki to walcz, bo jeśl ito spore drzewa, to pójdziesz z torbami.
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  3. #43
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Witam!
    Przeczytałem ten wątek ale jakoś nie znalazłem odpowiedzi na nastepujące pytanie.
    Działka, na której zamierzam rozpocząć budowę, stroną którą zamierzam na nią wjeżdzać graniczy z droga gminną. W zasadzie ciężko to nazwać drogą bo jest to po prostu kawałek ziemi. Nie ma żadnych nawierzchni, rowów, chodników... nic. Kiedyś było to zwykłe pole ale ludzie dzieląc działki wydzielili część na drogę i przekazali to gminie. Na planie miejscowym widnieje oznaczenie 7KDD co opisane jest jako "droga dojazdowa". Z tego co się zorientowałem to jest to droga gminna, ma nawet nazwę i prowadzi do kilku działek. Na mapce wygląda to tak: granica działki, 10 metrów przerwy (droga) i granica kolejnej działki.
    Jak w tym przypadku wygląda sytuacja?
    Czy, a jeśli tak to co, muszę zrobić aby legalnie rozpocząć budowę domu bo o żadnych zjazdach mowy nie ma i pewnie szybko nie będzie.
    Z góry dziękuje za info.
    Pozdrawiam

  4. #44

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez MOńIDA ; 06-07-2010 o 08:47

  5. #45

    Domyślnie

    należy wystąpić do gminy z wnioskiem o ustalenie(uzgodnienie) lokalizacji zjazdu. Wystarczy do tego mapka z wrysowaną lokalizacją, szerokoscią wjazdu. Den dokument bedize wystarczajacy do zlokalizowania zjazdu w przysłosci i uzyskania pozwolenia na budowę domu
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  6. #46
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Dzięki, w sumie to już wszystkiego się wypytałem w urzędzie gminy...
    Pani powiedziała, żeby przynieść mapkę z wrysowanym domem i naniesionym wjazdem a ona przybije na to pieczątkę, że jest OK i tyle.

  7. #47
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kasia1613

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    4

    Domyślnie istniejący wjazd

    Witam,
    od niedawna jestem właścicielem działki budowlanej położonej przy drodze powiatowej. Do działki tej wykonany był zjazd tak zwany mostek 10 lat temu, niestety nie został on ujęty na żadnych mapkach. Obecnie staram się o pozwolenie na budowę i na mapce do celów projektowych, którą nota bene starostwo przyjęło i zaakceptowało zjazd jest wrysowany przez geodetę. Mapki wykonane były w kwietniu. Teraz dostałam pismo ze starostwa, dotyczące możliwości połączenia działki nr ... z drogą publiczną tj. drogą powiatową nr..., że zgodnie z mapą sytuacyjną z 2008 r. zjazd ten nie istniał.
    Starostwo wezwało do złożenia wyjaśnień i przedłożenia decyzji na lokalizacje zjazdu i pozwolenia na budowe zjazdu. My takich dokumentów nie posiadamy, gdyż działke otrzymaliśmy już z istniejącym od dawna mostkiem. Co zrobić w takiej sytuacji ??

  8. #48

    Domyślnie

    sprawa jest delikatna, ale jest furtka w wezwaniu, która wskazuje na możliwosć rozwiazania, mianowicie złożenie wyjaśnień. Złóżcie do starostwa wyjaśnienia zgodnie z prawdą, tzn, że ów zjazd istniał w momencie nabycia przez Was działki, co łątwo udowodnić wykonujac wizję lokalną - zjazd wybudowany w kwietniu z pewnością nie wygladałby po kilku miesiacach eksploatacji jak ten istniejący od kulku lat. Jednocześnie napiszcie, że zamierzacie wystąpić o wszystkie wymagane dokumenty |(decyzja lokalizacji zjazdu), które doporowadzą do zalegalizowania zastanego przez Was stanu. Myslę, że odpowiedz powinna być pozytywna a Wam nie pozostanie nic innego jak przystąpić do wymaganej prawem procedury uzyskania decyzji lokalizacji zjazdu i pozwolenia na budowę zjazdu. Moze niestety się okazać, że istniejący zjazd trzeba będzie rozebrać, ale to już inna para kaloszy

    pozdrawiam
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  9. #49

    Domyślnie

    Pomózcie !!!

    Potrzebuję jakiegoś zapisu prawnego na której podstawie będe walczyć z gminą aby nie kazała mi cofnąc ogrodzenia 4.5 m od osi jezdni i na 10 mb zrobić zatoczkę głębokości 8 m . Zaznaczam że granica mojej działki jest tuż przy pasie drogi gminnej . Droga jest teraz szerokości 3 m. Cofnięty pas mam sama sobie utrzymywać a zatoczke zrobić żeby przed moim domem samochody mialy sie gdzie mijać. Gmina nie chce ponosić żadnych kosztów a o wykupie nawet nie ma mowy - brak środków finansowych, chcą sie zabezpieczyć wrazie poszerzenia kiedyś jezdni. Z drugiej strony drogi jest uskok ( nie ma środków równiez na usypanie go) i wszyscy już i tak zajeżdzaja na moją działke !
    Ale jeszcze jeden problem bo Starostwo Powiatowe przy pozwoleniu na budowę zaakceptowało plan zagospodarowania działki z linią ogrodzenia w granicy działki i zatoka na długosci 5 m i głębokości 4.5 m.( oczywiście ten plan mi jak najbardziej odpowiada)
    Chcę doprojektowac z przodu domu garaz i brama wjazdowa znajdowałaby sie metr przed brama garazową a w planie Mnp mam ze linia zabudowy wynosi 6 m od osi jezdni a gmina kazuję mi sie cofnąc 8 m z bramą wgłąb.
    Ostatnio edytowane przez Sd***gn ; 20-07-2010 o 10:57
    DEKORACJE OKIEN I WNĘTRZ TKANINAMI

  10. #50

    Domyślnie

    z tego c owidzę, to raczej gmina w tej sytuacji powinna przedstawić jakieś przepisy prawne, na podstawie których żąda od Ciebie spełnienia wymagań. Co do linii zabudowy no to niestety trudno będzie postawić garaż wg Twojego planu.
    W kwestii poszerzenia pasa drogowego Twoim kosztem - dopóki nie przedstawią konkretnego przepisu mozesz spac spokojnie. A potem jeśli coś jednak wymyślą, będzie mozna pomyśleć o skutecznej procedurze odwoławczej. MAsz pozwolenie na budowę z klauzulą ostatecznosci i tego sie trzymaj
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  11. #51

    Domyślnie drzewo w miejscu zjazdu

    A co zrobić w sytuacji gdy w miejscu lokalizacji zjazdu, dokładnie w środku - a teraz to już nawet uzgodnionego pozytywnie projektu budowlanego - znajduje się w rowie drzewo (stara lipa). Czy składać do gminy wniosek o zezwolenie na wycięcie (pewnie muszę mieć zgodę starostwa - droga jest powiatowa).

    Jak duże jest ryzyko, że tej zgody nie dostanę? I co wtedy?

    Czy wycięcie drzewa bez zezwolenia w wymienionej wyżej sytuacji stanowi poważne ryzyko poniesienia za wycięcie kary?

  12. #52

    Domyślnie

    JEśli drzewo jest naniesione na mapy to należałoby wystąpić o pozwolenie na jego wycinkę i to moze być bardzo kosztowna sprawa (ważny jest obwód pnia) Nie polecam rozwiązań typu "wycięcie na dziko bez zgody" Jeśli drzewo jest na mapach to rodzi się dodatkowo pytanie dlaczego zjazd został umiejscowiony akurat w sposób kolidujacy z drzewem. Rozumiem, ze wynikało to z lokalizacji budynku.
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  13. #53

    Domyślnie

    Na wstępie dzięki za odzew.

    Drzewa nie ma na mapach, ale o jego istnieniu musiał wiedzieć urbanista przygotowujący wzizt (taką zaproponował lokalizację) jak i kierownik z zarządu dróg (był na miejscu i na tej podstawie określił warunki techniczne). Obecna lokalizacja prawdopodobnie to jedyna możliwa ze względu na przebieg drogi (zakręt) - tak mi się przynajmniej wydaje.

    Druga sprawa, wydawało mi się, że jeśli wycinka nie dotyczy prowadzenia działalności gospodarczej to jest zwolniona z opłat.

  14. #54

    Domyślnie

    wg mojej wiedzy za wycinkę płaci się niezależnie czy na terenie bedzie prowadzona działalność czy nie.
    Druga sprawa - zakręt drogi nie jest w tym wypadku determinantem umiejscowienia zjazdu.
    Spróbowałbym dwutorowego działania
    1) sprawdzenie kosztów wycinki
    2) sprawdzenie możliwości przesuniecia zjazdu - w końcu to nie lotnisko tylko zjazd indywidualny i przeba go przesunąć pewnie nie wiecej jak 3 - 4 metry w prawo lub w lewo. Zakłądam, że drzewo nie stoi tuż prz krawędzi jezdni zeby ograniczyc widocznosć

    jeszcze jedno - projektant zjazdu powinien od razu bic na alarm widząc drzewo na środku zjazdu...
    Ostatnio edytowane przez mikolayi ; 27-07-2010 o 08:39 Powód: dopisanie treści
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  15. #55
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jaru6

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam i proszę o pomoc,

    Mam działkę położoną przy drodze gminnej. Działka jest niezagospodarowana ale ogrodzona z bramą wjazdową -zgłoszenie + szkic ogrodzenia złożyłem w gminie. Nie wystąpiłem natomiast o zezwolenie na lokalizację wjazdu.
    Obecnie gmina wykonuje nowy chodnik przylegający do granicy działki. W projekcie zostało pominięte wykonanie wjazdu na moją działkę i inwestor chce wykonać na wysokości mojej bramy chodnik. Urzędnik w gminie twierdzi, że wjazd nie zostanie wykonany ponieważ nie ma mojego wystąpienia lokalizację zjazdu lub warunków zagospodarowania działki. Wg gminy będę musiał wykonać później wjazd na własny koszt.
    Czy gmina w chwili przebudowy drogi nie powinna pomimo braku mojego wystąpienia na lokalizację zjazdu wykonać wjazd do istniejącej bramy. Wykonanie chodnika uniemożliwi mi wjazd na moją działkę.

  16. #56
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jaru6

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam i proszę o pomoc,

    Mam działkę położoną przy drodze gminnej. Działka jest niezagospodarowana ale ogrodzona z bramą wjazdową -zgłoszenie + szkic ogrodzenia złożyłem w gminie. Nie wystąpiłem natomiast o zezwolenie na lokalizację wjazdu.
    Obecnie gmina wykonuje nowy chodnik przylegający do granicy działki. W projekcie zostało pominięte wykonanie wjazdu na moją działkę i inwestor chce wykonać na wysokości mojej bramy chodnik. Urzędnik w gminie twierdzi, że wjazd nie zostanie wykonany ponieważ nie ma mojego wystąpienia lokalizację zjazdu lub warunków zagospodarowania działki. Wg gminy będę musiał wykonać później wjazd na własny koszt.
    Czy gmina w chwili przebudowy drogi nie powinna pomimo braku mojego wystąpienia na lokalizację zjazdu wykonać wjazd do istniejącej bramy. Wykonanie chodnika uniemożliwi mi wjazd na moją działkę.

  17. #57

    Domyślnie

    Witam, niestety prawo jest po stronie gminy. Ze względu na brak w ewidencji zjazdu nie zostal on uwzględniony podczas wykonywania projektu chodnika. Nie pozostaje nic innego jak wystąpić z wnioskiem o lokalizacje zjazdu i wykonać go samemu. Pozostaje aspekt dobrej woli ze strony gminy. Czasem na etapie projektowania odpowiedni urzednik kontaktuje sie z mieszkańcami/właścicielami i robi sie zjazdy do działek, które nie mają jeszcze uzgodnień zjazdu. PRoponuje w tym wypadku zadziałać dwutorowo - zaproponować w gminie wystąpienie o lokalizację zjazdu i jednocześnie uwzględnienie tego zjazdu podczas prac wykonawczych po uzgodnieniu ich z firmą wykonawczą. Jeśli będzie dobra wola ze strony gminy to jest to do wykonania. JEśli nie, pozostaje pełna procedura prawna i niestety poniesienie kosztów
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  18. #58
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jaru6

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź.

    Jestem na etapie rozmów z wykonawcą, powinno się udać.

  19. #59

    Domyślnie

    Mam działkę przy drodze gminnej, na razie jest tylko droga wysypana żwirem, nie ma żadnych rowów ani nic takiego by trzebabyło budować mostek. Czy do PnB potrzebuje zgode na umiejscowienie wjazdu na posesję?. I gdzie mam taki wniosek złożyć?

  20. #60

    Domyślnie

    do uzyskania pozwolenia na budowę domu niezbedne bedzie uzgodnienie z gminą lokalizacji zjazdu do nieruchomości, które trzeba dołączyć do wniosku (projektu) domu. Wniosek powinien dotyczyć uzgodnienia lokalizacji zjazdu, do wniosku należy dołączyć mapkę, na której zaznaczone będzie miejsce lokalizacji zjazdu (można taką mapkę wykonać włąsnoręcznie, nie ma potrzeby angażować projektanta czy architekta, dwie kreski na mapie wykonane cienkopisem). Wniosek należy złożyć w biurze podawczym urzedu gminy, najlepiej po uprzednim ustaleniu jego poprawności w odpowiednim wydziale (różnie się nazywają) - do którego wydziału pójść z zapytaniem z pewnoscią powie osoba z biura podawczego.

    Pozdrawiam
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

Strona 3 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony