dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jan12

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    2

    Domyślnie Podłoga w piwnicy na gruncie.

    Witam
    Odrazu napisze że jestem zielony w temacie.Troche czytałem forum ale dla pewności wole zapytać.Jako że wymieniam piec więc postanowiłem zrobić sam posadzke i wyłożyć starymi płytkami podłoge.Dom ma 30 lat jest podpiewniczony.Pomieszczenie ma wymiary 250 mm na 150 mm.Sciana w ziemi ma wys.ok. 120cm.Podłoga w piewnicy to jak widać ziemia (glina ).Zacząłem kopać ale jak widać fundamenty nie są równe ze scianą , wystaja z różną odległością ok.20cm.Teraz nie wiem czy mam skuwać fundament do cegły (sciany ) na głebokość nowo zalanej posadzki czyli ok.10cm ?
    Jeśli nie skuje i wyleje równo z fundamentem to zmniejszy się wysokość ktora teraz wynosi ok. 200cm.( od fundamentu do stropu )
    Teraz samo wylanie posadzki.
    Czy musi być steropian jak tak czy może być taki do ocieplania domu ?
    Potem ma iść folia ktora wystaje ponad posadze i potem ją zawijam pod płytki ?
    Posadzka to sam czysty cement czy z dodatkiem gruzu ?

    Dodam jeszcze że piec będzie ważyć ok. 250 kg.


    [/img]


  2. #2

    Domyślnie

    Ja w podobnej sytuacji zrobiłem tak:

    -założyłem, że wysokość kotłowni nie powinna być niższa niż 210 cm więc wybrałem ziemię na głębokość ok 225 cm

    - wystające fragmenty fundamentu skułem równo ze ścianą

    - bezpośrednio na ziemię warstwa gruzu o grub. 5 -6 cm o różnym granulacie odpowiednio zagęszczona i zalana chudym betonem o grubości ok 3 cm. Dałem gruz bo u mnie jest piaszczyste podłoże, na glinę dałbym od razu chudziak.

    - na chudziaka dwie warstwy papy na lepiku wywinięte na ścianę min. na grubość całej posadzki

    - posadzka z betonu o grub. min 4 cm - beton 3:1 tzn tłumacząc "łopatologicznie" - 3 łopaty żwiru na 1 łopatę cementu.

    - do pieca zrobiłem indywidualny fundament wystający ponad posadzkę ok 7 cm.
    Taki fundamencik warto z boków też odizolować aby dźwięki powstające przy obsłudze pieca nie przenosiły się bezpośrednio do posadzki i dalej na dom.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony