dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 43
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 853
  1. #201
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Klub_AA
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    180
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Hmm ta płyta betonowa na realizacjach z linka, ktory podalas wyglada super!!

  2. #202

    Domyślnie

    Witam.
    Posiadacie może zdjęcie wnętrza domu z widokiem ?
    Bardzo proszę o dodanie .

  3. #203

    Domyślnie izolazje

    Witam,
    Zamierzamy ocieplać niedługo budynek. Proszę o informację ile wyszło Wam materiału i czym i jakiej grubości izolacje zastosowaliście albo zamierzacie zastosować?
    Pozdrowienia

  4. #204

    Domyślnie

    Jak tam wam idzie dajcie jakies zdjecia , u nas staneło narazie , czekamy na kredyt w tym tygodniu maja przyjechac okna.
    Pozdrawiam
    Domy z Wizja "Z WIDOKIEM"

  5. #205

    Domyślnie

    Od wczoraj tynkujemy, na razie nie ma na co popatrzeć.

  6. #206
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Klub_AA
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    180
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Dostalem pierwsza wycene na SSO.
    50k pln za materialy, bez dachu i 30k robocizna.
    Czy to jest w miare ok?

    Ile wyszlo u was?

  7. #207

    Domyślnie Sso

    U nas wyszło: 38,5 tys. za materiały i 33,2tys. za robociznę.
    Pozdrawiam

  8. #208

    Domyślnie

    Witam u nas wyszlo sso 68tys materiały z robocizna a ssz 130tys
    Mam do was pytanie innego typu , nasz odcinek przylaczeniowy do sieci energetycznej wynosi 650m, (policzyli nam w elektrowni z niekorzystnego słupa niskiegbo napiecia) mimo tego , ze otrzymalismy zgode na przejscie przez teren sasiada co by skracalo odcinek do 300m energetyka nie wyraziła zgody na uzytkowanie dzialki sasiada. Sprawa jest o tyle nieciekawa , ze przylacze zostało dla nas niekorzystnie przeliczone na kwote 22tys zł, i czas oczekiwania 18 miesiecy,,,,, jakis koszmar... Firma zewnetrzna zajmujaca sie wykonywaniem tego typu przylaczy wyliczyla nam podobna kwote i czas oczekiwania to od wykonania projektu(okolo 3 miesiace) i 2 tygodnie na wykonanie . Chcielismy zlecic prace firmie zewnetrznej na co elektrownia nie wyraziła zgody, w warunkach przylacza elektrownia okreslila przylacze napowietrzne, na ktore nie chcemy sie zgodzic, wole przylacze ziemne. Mimo wizyty u kierownika, i zapowiedzi , ze mozemy wykonac zgloszenie przylaczeniowe na wieksza ilosc dzialek ktore posiadamy, stwierdzili ze to niczego nie zmiena... Moze macie jakies rozwiazanie na ta nietypowa i sytuacje...
    Ostatnio edytowane przez ewa133 ; 30-03-2011 o 18:48
    Domy z Wizja "Z WIDOKIEM"

  9. #209
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar TEGUSS
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Nowogród
    Kod pocztowy
    21-010
    Posty
    99

    Domyślnie

    ewa133 nie wiem jak u Was ale w PGE oddział Lublin za przyłącze zapłaciłem coś lekko ponad 2300 zł - jest to stała opłata przyłączeniowa - do mojej działki ciągnęli też jakieś 600 - 700 m. Sąsiad - działkę obok też zapłacił taką samą kwotę mimo iż od mojej skrzynki do jego było jakieś 50 m. Później sprawa WLZ ale to już zewnętrzny wykonawca - licznik i heja banana

    Skąd u Was taka kwota no nie wiem co kraj to obyczaj.

    Czy pytaliście u innego dostawcy prądu w sumie mamy wolny rynek i to Ty decydujesz kto ma Ci energię dostarczyć ?!

  10. #210

    Domyślnie

    Wiesz nie tylko co kraj to obyczaj ale co kierownik to inne postanowienia, sprawa jest jeszce bardziej zawila, okolo roku temu skladalismy o warunki do energetyki wyliczyli 44 tys jakies szalenstwo, po kolelnym wniosku postanowili ze beda na tyle szlachetni ze koszty podziela po polowie......... czyli po 22 tys Po rozmowie z kierownikiem ktory poradzil aby pozalatwiac od sasiadow pozwolenia na przejscie przez ich grunt mozemy liczyc na znaczne obnizenie kosztow gdyz stala oplata 2200zl liczona jest do odcinka 200m wiec pllate bysmy wniesli tylko za 100m po 39zl za 1m. Po uzyskaniu wszelkich pozwolen od sasiadow pojechalismy do oddzialu TAMRON -NASZEJ ELEKTROWNI stwierdzili ze jednak to rozwiazanie nie wchodzi w gre. W zasadzie nie wiemy z czego ma wynikac tego typu oplata gdyz nie beda stawiac dodatkowego transformatora dla nas. Bedziemy musieli sprawdzic innego dostawce, bo jestesmy juz strasznie zmeczeni ta cala sytuacja, a zal oddac im taka kase...
    Domy z Wizja "Z WIDOKIEM"

  11. #211

    Domyślnie

    Nas przyłącze energetyczne kosztowało ok. 2,7 tys. zł. Bardzo niewiele w porównaniu z Waszym...Mamy sąsiadów niedaleko, nie mieliśmy więc żadnych trudności z przyłączem. Skrzynka już stała zanim wystąpiłam z wnioskiem.
    Zwróćcie się z wnioskiem do innego operatora.

    Wizualizacje kuchni poniżej.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1 (1).jpg
Wyświetleń:	881
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	50432   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	665
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	50433   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	606
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	50434  

  12. #212

    Talking

    Siza bardzo fajnie to wyszło,jesli chodzi o kuchnie, doszlam do porozumienia z moim mezem , beda betonowe plyty w kuchni po lewej oraz cegla w salonie zaparł sie tylnimi nogami ale w koncu dał sie przekonac mam nadzieje, ze zdania nie zmieni W przyszłym tygodniu spodziewamy sie wyplaty kredytu , co za tym idzie prace rusza do przodu. Bardzo długo czekalismy na okna, realizacje montazu spowolniło tez zamowienie niestandardowych drzwi, a chcielismy zamontowac wszystko jednoczesnie.
    Domy z Wizja "Z WIDOKIEM"

  13. #213
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Klub_AA
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    180
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Ewa133 u mnie z elektryka tez nie bylo lekko ale u Ciebie rzeczywiscie jakis koszmar. Do najblizszgo slupa mamy jakies 100-150 metrow. PGE ustalilo oplate za podlaczenie na 2100 pln. Poniewaz nie odpowiadal mi zaproponowany przez nich termin (do konca 2012) wystapilem o warunki o zasilenie placu budowy. Podpialem umowe a przylacze wykonalismy we wlasnym zakresie oczywiscie instalator uzgadnial wszystko z PGE. Kosztowalo nas to 4 tysiace. Teoretycznie umowa na zasilanie placu budowy obowiazuje rok ale w praktyce mozna ja przedluzac jesli do tego czasu nie bedzie zasilania docelowego. Moze to jest jakies rozwiazanie dla Ciebie?

    Hmm troche duzo mi policzyli w takim razie za SSO :/

    Ewa a jakie masz okna i ile Cie kosztowaly?
    Ostatnio edytowane przez Klub_AA ; 30-03-2011 o 21:13

  14. #214

    Domyślnie

    A wybrałaś już producenta tych betonowych płyt, masz już coś konkretnego?Nasi tynkarze dosyć równo zacierają ściany, może w części zrezygnujemy z gładzi gipsowych.

  15. #215

    Domyślnie

    Klub_aa Kierownik Taurona stwierdził, ze moze alternatywnym rozwiazaniem bedzie, wykonanie przylacza do placu budowy, ktore wycenili na 6 tys
    ale jednoczesnie musielibysmy zglosic procedure przylacza docelowego (22 tys+6) co za tym idzie w chwili kiedy doprowadzą nam przylacze,mamy rozebrac wczesniej wykonana linię.... hmmm
    Sprawdziłam juz dostawcow w naszym rejonie, niestety jest tylkoTauron.
    Siza, jak bedziemy blizej kuchni bede bardziej zorientowana na jakie plyty sie zdecydujemy. Barierki na antresoli mialy byc ze szkla , jednak ostatecznie beda metalowe czarne jakis prosty wzor

    Domy z Wizja "Z WIDOKIEM"

  16. #216

    Domyślnie

    A zapomnialam o oknach mamy Brugmann, 3 szybowe z ramka aluminiowa ze strata u=0,7 cieple okna, z roletami na wszystkie okna, klamki z kluczykami i dwoma silnikami na duza witryne drzwi zewnetrzne cal model mszczuj w kolorze szarym jak okna, za colosc wyszlo 21tys Zalapalismy sie na duzy rabat.
    Domy z Wizja "Z WIDOKIEM"

  17. #217
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Klub_AA
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    180
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Nasza ostateczna wersja wizualizacji.
    Myslicie, ze moze byc?








  18. #218
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar TEGUSS
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Nowogród
    Kod pocztowy
    21-010
    Posty
    99

    Domyślnie

    No a jak wizualizacje jak "ta lala".

    Czy ktoś z Was liczył ile w przybliżeniu będzie kosztować budowa tego domu ... Ja lada dzień startuje ... i w sumie jako taką orientację mam - ciekawi mnie ile wam mniej więcej wyszło dajmy na to stan do wprowadzenia

    Bo SSO już wiem mniej więcej jak liczyć patrząc na posty powyżej...

  19. #219

    Domyślnie

    TEGUS,ciezko powiedziec o ile sso budujemy z przyblizonych materiałów,choc tez nie zawsze, to ceny sa podobne, koszty tak naprawde juz roznia sie od zakupu dachu, nie mowiac o indywidualnym podejsciu do urzadzenia wnetrza...Ostatnio odkryłam strone z inspiracjami zhttp://www.pinger.pl/szukaj/po_tagu/p/47/?t=projektowanie%%20wn%%C4%%99trzapraszam do poogladania, mam nadzieje, ze choc kilka inspiracji uda nam sie zrealizowac w tej kwocie jaka chcemy przeznaczyc na dom....
    Klubaa wizualizacje sa swietne, czy na dachu bedzie blacha na rabek?
    Ostatnio edytowane przez ewa133 ; 08-04-2011 o 17:34
    Domy z Wizja "Z WIDOKIEM"

  20. #220
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Klub_AA
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    180
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    u mnie tak
    rozpatruje rukki, planija i pruszynskiego.
    najkorzystniej narazie wychodzi pruszynski.

Strona 11 z 43

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony