dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 43
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 853
  1. #41

    Smile

    Witam,

    My jesteśmy na etapie szalowania stropu. W piątek lub w sobotę betonacja.
    Mamy kilka dylematów, np. jaką dachówkę wybrać -Domino Creatona byłaby oczywiście najlepsza, ale jest trochę droga itd.
    Pozdrawiam.

  2. #42
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pauli28

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Bardzo się cieszę, że się odzywacie i nie mogę się doczekać na pierwsze realizacje. Czy oglądałyście jakiś gotowy " Dom z widokiem"? Pozdrawiam i trzymam kciuki, ja na razie załatwiam papiery

  3. #43

    Domyślnie

    siza, ewa, pauli i Wszyscy budujący , jak postępy w pracach i przygotowaniach ? Pochwalcie się trochę z czego budujecie, w jakich technologiach, jak szacujecie koszty, jak koszty te rozkładają się na poszczególnych etapach budowy. Jakie macie pomysły, czy napotykacie na trudności podczas budowy, jakiego typu? Jakie rozwiązania stosujecie odnośnie okien : żaluzje?, szyby wzmacniane?, ramy drewniane?, plastiki?, aluminium?
    jak zamierzacie ogrzewać Wasze domy ? i wiele wiele innych spraw, które są interesujące dla osób tu zaglądających . Np jak ustawiliście Wasze domy względem kierunków świata, a konkretnie w którym kierunku spoglądacie z salonowego super-okna i widok na co będziecie mieć , ile metrów działki pozostaje Wam za tym wielkim oknem?. Wszystko jest ciekawe. Wklejajcie fotki Waszych "Widokowych domów" i piszcie coś , niech temat się kręci...w końcu to dom z widokiem, niech też ma porządny wątek
    Pozdrawiam i powodzenia
    Ostatnio edytowane przez ojojoj ; 15-08-2010 o 22:09

  4. #44

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Wszystko przeciagnelo sie w czasie z soboty na srodę okazało sie ze w jednym narozniku jest nieciekawy grunt musielismy zastosowac wzmocnienia GEO-siatka, dodatkowo zageszczac grunt na głebokosci 60cm całośc wykopu była prawie 2m w dniu dzisiejszym szalują juz fundamenty wiec mam nadzieje, ze dalej pojdzie juz lepiej
    Nasza działka ma 44ary, jest dosc spora dlatego mamy gdzie poszalec garaz postawilismy wolnostojacy. Wieczorem przesle zdjecia dla zainteresowanych
    Siza wyslij zdjecia
    Domy z Wizja "Z WIDOKIEM"

  5. #45

    Red face

    Witam!
    My zrobiliśmy badania geotechniczne gruntu. Warunki mamy dobre, grunty średnioprzepuszczalne. Stąd mamy dylemat czy jest sens robić drenaż opaskowy wokół budynku, na pewno odprowadzimy wodę opadową z rynien do studni chłonnej.
    Nasza ekipa budowlana i geodeta bardzo narzekali na skomplikowany fundament budynku i dużą ilość zbrojenia. Musieliśmy dokupić stali, bo z wyliczeń kosztorysowych było jej za mało. Nie starczyłoby na górny wieniec. Budujemy z Silki Xelli N24. Ogrzewanie pompą ciepła, podłogówka na całości. Zrezygnowaliśmy z kominka, stąd komin dymny wyrzuciliśmy z projektu. Kanały wentylacyjne robimy z gotowych bloczków wentylacyjnych Silki. Mamy dylemat jaką wentylację zastosować. Rozmawialiśmy z kilkoma firmami od rekuperacji. Nie podoba się nam jednak brak odpowiedzi co z czyszczeniem kanałów nawiewnych po latach eksploatacji.Ostatnio otrzymaliśmy jofertę na wentylację hybrydową. Nawiewniki ścienne higrosterowalne i wywiewne, główny wentylator wyciągowy podłączony do wszystkich kanałów, oprócz kuchennego od okapu, usytuowany na nieużytkowym poddaszu. Brak komina.
    Dom nasz usytuowany jest z wejściem od strony zachodniej, z salonem od południa z widokiem na ogród. Okna w kolorze grafitowym z PCV, witryna aluminiowa, rolety zewnętrzne nastawne. Garaż, tak jak u Ewy wolnostojący.
    Teraz wybieramy dachówkę. Z płaskiej rezygnujemy ze względu na: 1) koszty, 2) obawy o własciwe ułożenie dachów - kilku sprzedawców przestrzegało nas przed trudnościami we właściwym montażu takiej dachówki.
    Jesteśmy na etapie zalewania stropu - w najbliższy poniedziałek. Mamy też już zrobione pionowe odwierty wraz z kolektorem pod pompę ciepła.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdj?cie0213.jpg
Wyświetleń:	870
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	20628   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdj?cie0214.jpg
Wyświetleń:	791
Rozmiar:	100,9 KB
ID:	20629   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20100806073.jpg
Wyświetleń:	772
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	20633   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00622..jpg
Wyświetleń:	719
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	23174  
    Ostatnio edytowane przez siza ; 10-09-2010 o 14:37

  6. #46

    Domyślnie

    hej
    witam wszytskich
    tez chce budowac ten dom
    bardzo jestem zadowolony ze dom z widokiem cieszy sie zainteresowaniem
    boje sie troszke ze salon i kuchnia sa nie za duze chetnie poogladam wasze zdjecia
    siza u ciebie juz nabiera wszytsko kształtów
    pozdrawiam wszystkich

  7. #47

    Domyślnie

    Siza, super rośnie Wasz dom i już teraz widać, że w okolicy to będzie ten najładniejszy . Bardzo nam się podoba. Powodzenia i czekamy na dalsze foty.

    A na czym dokładnie polega ta komplikacja z fundamentem, co to powoduje narzekanie ekipy i geodety?

    pozdrawiamy

  8. #48

    Domyślnie





    Ostatnio edytowane przez ewa133 ; 21-08-2010 o 18:57
    Domy z Wizja "Z WIDOKIEM"

  9. #49

    Domyślnie

    Siza – bardzo się ciesze , ze Wasz dom rośnie tak szybko. Mam nadzieje , ze jak zaleja fundamenty to i nasz będzie rósł z dnia dzień. Okolicę też macie bardzo fajna. Nasza działka położona jest w bezpośrednim sasiedztwie lasu dębowego . Jeszcze nie mamy sąsiadów w najbliższej okolicy bynajmniej nie w tym roku .
    Nasz garaż już stoi. W przyszłym tygodniu będzie zalewany wieniec.
    W miarę postępów prac będę dodawała zdjecia.
    Pozdrawiam
    Domy z Wizja "Z WIDOKIEM"

  10. #50

    Domyślnie

    Ewa, ależ macie fajny las koło fajnego domu ... nie ma sąsiadów - więcej grzybów dla Was . Wam również powodzenia, my na razie możemy tylko pozazdrościć i dopingować. Czekamy na ciąg dalszy "widokowych opowieści".

    A jak kształtują się koszty fundamentów i stanu zero? I czy Wasza ekipa również narzekała na skomplikowanie fundamentów?

    pozdrawiamy
    Ostatnio edytowane przez ojojoj ; 21-08-2010 o 19:47

  11. #51

    Domyślnie

    Siza- na 3 zdjęciu widać wieniec na ścianie fundamentowej ze zbrojeniem? Czy się nie mylę? Jeśli tak to czy nie wydaje się ,że stawiacie bunkier?
    Wszak dom nie jest taki wielki. Słyszałam o przewymiarowaniu projektów wszystkich Domów z Wizją- jak to widzi wasz architekt? Czy kierownik?
    No chyba ,że żle widzę?

    Jednak na każdym pozostałym zdjęciu widać ,że jest wieniec- czy tak jest w projekcie czy to wasz kierownik kazał?
    Kurcze z chęcią przeglądnęłam bym ten projekt budowlany.
    Czy możesz podać jaki strop jest przewidziany i ile stali w całości idzie na dom,-powinno być w zestawieniu czy w projekcie są w stropie lub w więźbie jakieś stalowe Heby czy teowniki?
    Stal jest jednak cholernie droga.
    Ostatnio edytowane przez acca5 ; 21-08-2010 o 20:40
    Dla chcącego nic trudnego!

  12. #52

    Domyślnie

    czy mogę od posiadaczy Projektu otrzymać mailowo zestawienie m2 powierzchni ścian, ilości więźby- m3, ścian fundamentowych , nośnych i działowych
    oraz powierzchni dachu?powierzchni podłóg-góra i dół.
    Tak sobie policzę koszty stanu surowego materiałowego.

    mój e-mail: [email protected]
    Dla chcącego nic trudnego!

  13. #53

    Domyślnie

    Ewa- u ciebie widać skomplikowane kształty ław- te skosy lecące przez dom to wymóg gruntu czy takie plany domu.

    A i Ewa nie zapomnij o uziomie fundamentów- to od piorunów jeśli ktoś nie wie.Nie jest od gromienie wymagane do odbioru domu ale zawsze go warto mieć.

    Przepraszam ,że jestem taka natrętna z tym domem ale uwielbiam ten projekt i stąd moja bytność tu na waszych budowach.
    Ostatnio edytowane przez acca5 ; 21-08-2010 o 20:58
    Dla chcącego nic trudnego!

  14. #54

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o fundamenty, to zostały dodatkowo wzmocnione , ze wzgledu na teren szkód górniczych (dolny ślask- bliskie sasiedztwo kopalni) W Pobliżu kopalni, ze względów bezpieczeństwa, fundamenty są dodatkowo wzmacniane. Po przeprojektowaniu wyszło 1,5tony stali, na same fundamenty.
    A jeśli chodzi o ekipę, wykonawców to nikt nie narzekał , na utrudnienia.
    Jeśli chodzi o koszty to robocizna wraz z materiałami kształtuje się nastepujaco.
    1- etap- fundamenty do wypełnienia i ubicia 20700,-
    2- etap sciany przyziemia do wykonania płyty betonu stanu ‘0” 21800,-
    3- etap sciany nośne wewnętrzne i zewnętrzne parteru+kominy 21000,-
    4- etap strop 27000,-
    5- etap ściany nośne poddasza+ kominy 13500,-
    6- sciany działowe parteru +pietro + wykończenia scian szczytowych 2500,-
    7- Schody żelbetowe 3500,-
    Domy z Wizja "Z WIDOKIEM"

  15. #55

    Domyślnie

    Siza mam prosbe podaj miala mam kilka pytan
    pozdrawiam

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar TEGUSS
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Nowogród
    Kod pocztowy
    21-010
    Posty
    99

    Domyślnie

    Witam "Zapalonych Budowlańców" domu "z Widokiem"

    Niedawno trafiłem na ten temat na forum muratora

    Projekt już mamy. "adaptuje" się.

    Oczywiście póki co jesteśmy nim zachwyceni chociaż nie wykluczamy kilku zmian.

    Okno w kuchni to pionowe najprawdopodobniej będzie zamurowane.

    Jeżeli chodzi o ogrzewanie domu to drastyczna zmiana na PIEC NA PALIWO STAŁE. Co za tym idzie adaptacja pomieszczenia gospodarczego na Łazienkę z pralnią. Poprzednia łazienka to będzie kotłownia ze spiżarnią (1x2m - tak to widzę) by bezpośrednio z domu nie wchodzić do kotłowni.

    Co do prac gdy odbiorę dokumenty od architekta w porozumieniu z budowlańcami ustalę resztę szczegółów.

    Jestem bardzo ciekawy Waszych koncepcji i jak widzę każdy ten domek widzi po swojemu

    Pozdrawiam i na pewno gdy tylko ruszę z budową podzielę się swoimi przemyśleniami i fotkami.

  17. #57

    Domyślnie

    Tegussie, czy likwidacja okna w kuchni (rozumiem tego dużego na bocznej elewacji) nie spowoduje, że w kuchni zrobi się za ciemno i trzeba będzie wspomagać się światłem? A drugie pytanie, czy planowana przez Ciebie pomieszczenie na kotłownię jest wystarczająco duże i czy spełnia warunki norm, bo wiem że kotłownia musi mieć odpowiednie wymiary opisane normami ?
    Czekamy i na Twoje postępy prac

    Dzięki Ewa za info i dzielenie się informacjami, jakbyś mogła to oceń jeszcze czy te koszty pokrywają się z szacunkami pracowni, o ile zamawiałaś kosztorys.
    Trzymamy kciuki, fajnie się ogląda Wasze zdjęcia czekamy na kolejne
    Ostatnio edytowane przez ojojoj ; 22-08-2010 o 15:50

  18. #58
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar TEGUSS
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Nowogród
    Kod pocztowy
    21-010
    Posty
    99

    Domyślnie

    No właśnie Jeżeli chodzi o to okno uważam, że nieduża odległość od i tak sporego okna salonowego w 100% zrekompensuje brak okna w kuchni a jednocześnie udostępni kawałek ściany w i tak niedużym pomieszczeniu . Jak pisze to narazie moje przemyślenia

    A co do kotłowni muszę do odbioru mieć pomieszczenie 8m3 a tam tyle będzie

    Zobaczymy jak to dalej się rozwinie

    Pozdrawiam

  19. #59

    Domyślnie

    Tegussie, z oknem w kuchni , faktycznie , wydaje się że nie powinno być źle
    a co do kotłowni, nie odbierz , że się czepiam , tylko sobie wymieniamy informacje , znalazłam, że między innymi dla małych i średnich kotłowni warunkiem jest by:
    * minimalna odległość tyłu kotła od przegrody budynku: 0,7 m
    * minimalna odległość boku kotła od przegrody budynku: 1,0 m
    * minimalna odległość przodu kotła od ściany przeciwległej: 2,0 m
    * minimalna wysokość pomieszczenia kotłowni: 2,2 m; w istniejących budynkach dopuszcza się wysokości 1,9 m przy odpowiednio zapewnionej wentylacji (nawiewno-wywiewnej)
    ( informacje ze strony http://www.konkret2.krakow.pl/index....l_oferta&id=77 ).
    Czy takie warunki uda się spełnić w tym pomieszczeniu?
    pozdrawiam

  20. #60

    Domyślnie

    W projekcie jest wieniec na fundamencie. Zgadzam się z Tobą acca5, że projekt jest przesadzony jeśli chodzi o ilość zbrojenia i samą konstrukcję, dla przykładu jeden z podciagów ma wysokość 45cm i zbrojenie z 8-mioma prętami o średnicy 12cm + podwójne strzemiona.
    Mogliśmy spokojnie zrezygnować z dolnego wieńca, kierownik budowy nie widział problemu jednak pozostaliśmy przy tym gdyż stwierdzilismy, że w skali całego domu ten dodatkowy wieniec niewiele kosztuje, a wartością dodaną będzie prawdopodobnie brak pęknięć na ścianach podczas osiadania domu w pierwszym okresie po budowie. Tak naprawde to ten dom ma trzy wieńce, jeden na ścianach fundamentowych, drugi przy stropie, a trzeci tradaycjnie przy poddaszu.
    Jeśli chodzi o stal to w projekcie jest 2,5 tony (zestawienie), już wiemy, że będzie mało, dokupiliśmy ostatnio jakieś 400 kg, po przeliczeniu wygląda na to, że wystarczy.
    Warto dokupic wraz z projektem dokładny kosztorys, gdyż jest tam pełna obmiarówka, nam to na razie bardzo pomogło gdyż bazowaliśmy na niej przy zamawianiu np. betonu i było dokładnie jak w obmiarze, pozwala to zaoszczędzić pieniądze, oczywiście zawsze wykonawca liczy ile czego trzeba zamówić jednak jest to baza do weryfikacji wyliczeń wykonwacych i naszych.
    Jeśli chodzi o trudność w budowie o której pisałam, to nie chodzi o to, że coś się nie zgadza, chodziło mi bardziej o to, że same fundamenty maja bardzo dużo osi, to wymaga dobrego gedety i kosztuje więcej, nie każdy chce wymierzać taką ilość osi, dodatkowo łatwiej o pomyłkę jeśli weżmiesz kiepskiego geodetę lub murarza. Także zbrojenie jest skomplikowane i skręcenie zajmuje więcej czasy niż przy typowym zbrojeniu. Jeszcze taka ciekawostka, nad oknem w salonie jest nadproże połączoen z wieńcem o wysokości 90cm, to kolejny ewenement konstrukcyjny.
    Także wybór okna w salonie jest bardzo skomplikowany, chcąc zachować oryginalne wymiary trzeba raczej iść w profil aluminiowy, a to kosztuje. Projektant przewidział roletę nastawną kompaktową, to też ogranicza ze względu na niestandardową wysokość okna (roleta kosztuje krocie), dochodzi także problem z optymalnym osadzeniem okna, jak wiadomo standardowo roleta nastawna nie jest mocowana do nadproża, więc trzeba zaprojektować optymalny montaż. Wszystkie wymieniona punktu ograniczają znacznie dostawcę okna i podnoszą koszty. No ale efekt powinien wynagrodzić te trudy.
    Zwróćcie uwagę także na dachówke, w projekcie jest dachówka płaska, zapewniam was, że jest to produkt niszowy i kosztuje sporo, dodatkowo położenie takiej dachówki wymaga perfekcyjnego położenia więźby dachowej, drewna o właściwej wilgotności (czytaj, nie występuje takie w większości tartaków) oraz dobrej ekipy dekarskiej - inaczej będą fale i szczeliny na dachu. My zrezygnowaliśmy z płaskiej dachówki - po prostu będzie taniej i bezpieczniej.
    To chyba tyle, mam nadzieje, że wyczerpałam tematy. Jeśli macie jeszcze pytania to walcie śmiało.
    Podaję także e-maila: [email protected]

Strona 3 z 43

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony