dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 43
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 853
  1. #61

    Domyślnie

    hej Siza
    mam takie pytanko - skoro piszesz ze to okno salonowe jest takie nieciekawe to moze, byłaby możliwość zmienic i wstawic tylko wielkosc taka jak same drzwi a góre zamurowac??
    chociaz nie wiem czy by to nie oszpecilo troszke calosci ale pewnie koszt byby mniejszy??
    no chyba ze sie nie znam
    piszecie tez za ta kuchnia taka mala?? moze gigantyczna nie jest ale chyba az taka mala tez nie - co sadzicie?
    pozdrowionka

  2. #62

    Domyślnie

    Czy można uzyskać Siza to właśnie obmiarowanie domu- potrzebuję do własnego kosztorysu-m2 Ścian fundamentowych, ław, ścian nośnych i działowych oraz wielkość stropui jesli jest to możliwe to wielkość właśnie tego okna salonowego oraz kuchennego.Stali jest 2,5 tony, ile przewidują betonu na wieńce i ławy fundamentowe.?
    Dla chcącego nic trudnego!

  3. #63

    Question

    Witam,
    Wybraliśmy ten projekt m.in. ze względu na duże oszklenie budynku, zmiany wymiarów otworów okiennych w tym projekcie to nieporozumienie moim zdaniem. Dużo jest innych projektów z małymi okienkami, jak ktoś tak lubi to niech buduje takie domy, a nie ciągle coś przerabia i wychodzą potem dziwadła. O kuchni nic nie pisaliśmy...
    Ostatnio edytowane przez siza ; 23-08-2010 o 09:00

  4. #64

    Domyślnie

    Siza, miło że macie chęć udzielać wyczerpujących informacji, dzięki . Popieram, że okno powinno zostać takie jakie jest, bo w nim m.in. urok całego domku. Czy drzwi balkonowe w salonie są drzwiami przesuwnymi?
    Chciałabym zapytać również, czy Wasze wydatki pokrywają się z kosztorysem na stronie pracowni? Ewa jak na razie trzyma się przybliżonych tam kwot , a jak u Was, może udaje się taniej (to życzeniowe podejście każdego planującego budowę )?
    No i te szklenia, czy robiliście już wycenę okien wraz z tymi żaluzjami, i czy koszt pracowni za stolarka okienną i drzwiową na ścianach osłonowych 27 860,60 jest realny ?
    I jeszcze pytanie o dach: czy robicie pełne deskowanie dachu, jeśli się nie mylę tak jest w projekcie.
    pozdrawiamy i lekkiego budowania
    Ostatnio edytowane przez ojojoj ; 23-08-2010 o 11:03

  5. #65

    Domyślnie

    A propo okien mam ciekawy link http://www.internorm.at/Fotogalerie.html?chunk=0

    poszukajcie Juni2 on ma jakiś kontakt z austriacką firmą od okien- poleca ją bardzo-plastiki z nakładka aluminiową. W wątku o nowoczesnych stodołach.
    Ostatnio edytowane przez acca5 ; 23-08-2010 o 15:10
    Dla chcącego nic trudnego!

  6. #66

    Domyślnie

    Jestem tego samego zdania co siza. Ten projekt ma piekne duze okna i w całym jego przeszkleniu tkwi urok. Jest duzo innych projektow z małymi oknami , az zal zmieniac. W łazience na dole zamienilismy małe okienko na identyczne duże okno do ziemi co w kuchni-jadalni, okno jest usytuowane zaraz od wejscie odrazu przy samej scianie w łazience, w taki sposob aby połaczyc "ogród " z łazienką, na tej zasadzie, ze na podłodze na odcinku 30cm zaraz przy oknie beda wysypany identyczney kamienie co w ogrodzie. Jak wykonam wstepny projekt podziele sie swoja wizja. Z okna mamy piekny widok na las....
    Domy z Wizja "Z WIDOKIEM"

  7. #67

    Smile

    Nasze wydatki na razie nie odbiegają specjalnie od kosztorysu, w większości się pokrywają.
    Stolarka okienna z roletami zewnętrznymi, bez drzwiowej wychodzi nam w granicach 27tys.zł.
    Witryna- profile aluminiowe, okno przesuwno-uchylne.

    Ewa jak rozwiązałaś sprawę kanałów wentylacyjnych w stropie nad kuchnią? Kanały wentylacyjne przechodzą w miejscu nowych drzwi na poddaszu.
    Jeżeli chodzi o dach to my nie robimy pełnego deskowania. Jaką zamierzacie położyć dachówkę?

  8. #68

    Domyślnie

    co prawda nie budujemy jeszcze, ale nam podoba się dachówka creatona, typ zakładkowa o nazwie "optima". Widzieliśmy ją ułożoną na jednym z domów i dachówka ta, to jak brakujące ogniwo między modernistycznymi płaskimi, a tradycyjnym zaokrąglonymi . Podobna do optimy jest dachówka "gratus" creatona.
    Fajnie wygląda też blachodachówka z posypką mineralną, niestety cena jest taka jak normalnych dachówek, o ile nawet nie ciut droższa.
    A jak tam postępy? Może parę fotek ? Zachęcamy
    Ostatnio edytowane przez ojojoj ; 26-08-2010 o 10:10

  9. #69

    Domyślnie

    Na razie mamy przerwę po zalaniu stropu.
    Pozostaje nam wybór dachówki. Zastanawiamy się nad R10 Nelskampa, która jest właśnie podobna do Optimy Creatona.
    Szukamy pewnego punktu sprzedaży dachówek Nelskampa albo Creatona w okolicach Bydgoszczy lub Torunia.
    Ostatnio edytowane przez siza ; 26-08-2010 o 11:44

  10. #70

    Domyślnie

    też mi się podoba R10 Nelskampa, trochę poczytałam na forach i ludziska zachwalają, że "twarda jak pierun i dźwięczna jak dzwon, zamki wysokie, równa i zmienia kolor zależnie od kąta patrzenia i pory dnia, kładzie się bajecznie" ... a cena chyba podobnie jak creaton

  11. #71

    Domyślnie

    Wydaje mi się , ze jeżeli chodzi o dachowke do tego typu domu najlepiej sie sprawdzi nowoczesna i prosta w formie płaska dachówka BRAAS model Tegalit Cisar kolor Grafit . Mam świadomośc tego ze rodzaj uzytych materiałów ich kolor i kształt maja ogromny wpływ na ostateczny wygląd domu. Dlatego my zdecydujemy sie napewno na płaską.
    Domy z Wizja "Z WIDOKIEM"

  12. #72

    Domyślnie

    Mam ofertę na Tegalit. Nie jest drogo, ale nie podobają mi się krawędzie tej dachówki. Znalazłam wypowiedz i zdjęcia na forum.
    http://i26.tinypic.com/8zpk7q.jpg
    http://i25.tinypic.com/ipnu3m.jpg
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4220343
    Ostatnio edytowane przez siza ; 27-08-2010 o 10:56

  13. #73

    Domyślnie

    Wydaje mi się , ze z dołu nie bedzie to zauważalne, aczkolwiek jak bedziemy wybierac dachowke, to napewno sie przyjrze z bliska na jej wykonanie model CREATON DOMINO tez bardzo mi sie podoba, kolor łupek angobowany.
    Ostatnio edytowane przez ewa133 ; 27-08-2010 o 11:29
    Domy z Wizja "Z WIDOKIEM"

  14. #74

    Domyślnie

    Ja byłabym skłonna ku Nibrze G 10 Nelskampa.
    Kilku sprzedawców odradzało nam jednak zakup płaskiej dachówki. Do jej położenia wymagana jest doświadczona ekipa i dobre drewno na więźbę dachową żeby nie dochodziło do wybrzuszeń. Trzeba też właściwie zamontować okna dachowe z kołnierzem do pokryć płaskich.
    Musieliśmy pójść na jakiś kompromis i mąż przed chwilą złożył zamówienie na R10 Nelskampa.
    Ostatnio edytowane przez siza ; 27-08-2010 o 11:37

  15. #75

    Domyślnie

    uważam, że R10 Nelskampa też będzie fajnie wyglądać i "widokowemu domkowi" nie ubędzie na uroku. Jestem też zdania, że na zewnętrze domu bardziej niż dachówka wpływać będzie drewniana elewacja i z niej szkoda byłoby rezygnować. Wydaje mi się, że również okna tego domu skutecznie odwracają wzrok od dachu. Co nie zmienia faktu, że płaska dachówka jest super.
    pozdrawiamy i czekamy na relacje

    a...czy nie wydaje Wam się , że 60 tyś za dach w kosztorysie pracowni to przesadzona cena? Uda Wam się zejść poniżej tej kwoty?
    Ostatnio edytowane przez ojojoj ; 29-08-2010 o 19:19

  16. #76

    Domyślnie dach

    Dach będzie nas kosztował ok. 41tys.zł. Może trochę taniej.
    Dachówka i akcesoria dachowe ok. 22-23tys. zł.
    Zależy jakiego drewna użyjecie na więźbę dachową. Jeżeli struganego (bo krokwie muszą być strugane, przynajmniej pod okapem) i suszonego komorowo to cena 60tys. zł za dach jest realna. Szczególnie pod płaską dachówkę drewno musi być wysokiej jakości (w kółko nam to powtarzali).
    Oto moja dachówka, przekonałam się do niej (ale płaskiej żadna nie pobije).
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0217.jpg
Wyświetleń:	492
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	21629  

  17. #77

    Domyślnie

    Kolor idealny bałam sie ze bedzie czerwien , teraz i ja sie przekonałam ze bedzie ładnie
    Domy z Wizja "Z WIDOKIEM"

  18. #78

    Domyślnie

    Dzięki

  19. #79

    Domyślnie

    Cytat Napisał acca5 Zobacz post
    A propo okien mam ciekawy link http://www.internorm.at/Fotogalerie.html?chunk=0

    poszukajcie Juni2 on ma jakiś kontakt z austriacką firmą od okien- poleca ją bardzo-plastiki z nakładka aluminiową. W wątku o nowoczesnych stodołach.
    Jeżeli preferujesz okna drewniane to Włoszczowa też robi okna z nakładką aluminiową nie trzeba korzystać z austriackich firm. Wspierajmy polską gospodarkę!

    acca5 co do Twoich pytań odezwij się na mojego e-maila.
    Ostatnio edytowane przez siza ; 27-08-2010 o 21:49

  20. #80

    Domyślnie

    Witam Was z uśmiechem po same uszy , tak się cieszę że ktoś buduje tez mój ukochany domek. My też będziemy go budować, na dniach mamy mieć pozwolenie. Jednak wprowadziliśmy trochę zmian a rzuty naszego zamieścilismy w tym linku : http://forum.muratordom.pl/showthrea...Y-Z-WIZJ%C4%84.
    zachęcam do komentowania zmian. U nas SSO wycenili na ok 140tyś z materiałem, dachówka CREATON DOMINO "NUANCE" w kol. łupka angobowana. Ostatnio wyceniałam balustrady szkalne na schody i antresole i niestety masakra Koszt ogromny, aż mi się chce ryczeć bo jestem zakochana w szkalnych balustradach mocowanych punkowo do policzka. Ale się cieszę że budujecie hihihihihi
    Nasze zmiany w projekcie w skrócie: w oknie tarasowym usunelismy górne przeszklenie i robimy okno 400cmx200cm dzielone na pół z czego jedna strona jest przesuwna, zmiana schodów zabiegowych na dwubiegowe ze spocznikiem, likwidacja drugich drzwi wejściowych, powiększeni pomieszczeń , obecna łączna powierchnia to 154m2, podniesienie ścianki kolankowej dzięki czemu w ponad 90% poddasza jest teraz użytkowe, garaż będzie wolnostojący aby nie psuć pieknej prostej bryły domu, dolna łazienka zostanie przedzielona ścinką działową i będzie tam kotłownia (gaz) oraz pralnia a także ubikacja i umywalka dla gości a na górze zmieści się swobodnie wanna i prysznic, toaleta i umywalka. W sypialni na górze zmieści się spora garderoba. To tak na szybko
    Ostatnio edytowane przez malkul ; 01-09-2010 o 19:15

Strona 4 z 43

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony