dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 41 z 43
Pokaż wyniki od 801 do 820 z 853
  1. #801
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar TEGUSS
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Nowogród
    Kod pocztowy
    21-010
    Posty
    99

    Domyślnie

    Ja mam w salonie na dole 2,6 m

    Michał trzymam kciuki będę śledził budowę.

    PS: ktoś dawał płyty betonowe w domu z widokiem proszę o kilka zdjęć bo i ja chce je dać u siebie w salonie.

  2. #802
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar h16v
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    No więc mury pną się do góry. Bloczek silikatowy jest super choć to bardzo ciężka cegła ale jak na razie tempo jest zabójcze. To co widać na zdjęciu jest po trzech tygodniach od wbicia łopaty. A w między czasie wylano fundament i wieniec na bloczkach cementowych. Jak chłopaki skończą murowanie to będę się musiał przelecieć z pianką i uszczelnić te miejsca gdzie cegła była cięta. Kasa płynie rzeką

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDIM8371.jpg
Wyświetleń:	215
Rozmiar:	98,4 KB
ID:	252259Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDIM8384.jpg
Wyświetleń:	193
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	252260

  3. #803

    Domyślnie

    Cytat Napisał h16v
    Jak chłopaki skończą murowanie to będę się musiał przelecieć z pianką i uszczelnić te miejsca gdzie cegła była cięta.
    zatynkujesz i zapomnisz

  4. #804
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar h16v
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał genezyp Zobacz post
    zatynkujesz i zapomnisz
    Nie zapomnę bo piankę i pistolet kupiłem i się za tydzień biorę do roboty

    Wczoraj zbroiliśmy nadproże nad sypialnią. Totalna robota na pręcie ø12.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDIM8432.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	254000Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDIM8430.jpg
Wyświetleń:	154
Rozmiar:	104,5 KB
ID:	254001
    Ostatnio edytowane przez h16v ; 10-04-2014 o 11:08

  5. #805
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar h16v
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Strop zazbrojony i zalany. Przerwa technologiczna 3 tygodnie.
    Jestem w trakcie kombinowania czym zastąpić potężne ceowniki stalowe na płatwiach. Przeliczenie przez niezależnego konstruktora daje wynik iż ten ceownik jest zbędny. Ale mimo wszystko myślę nad zastosowaniem półśrodka czyli płatwi z drewna klejonego. Jakieś 2400 za metr sześcienny więc i tak taniej niż stal. W sumie ta stal cenowo mnie nie dobija. Dobija mnie to, że w jednym ceowniku mam zrobić 28 otworów średnicy 20mm każdy - toż to sito na maksa

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	173
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	257260Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	159
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	257261

  6. #806

    Domyślnie

    Nie wiem czy znajdzie się tu ktokolwiek z tymi ceownikami?

  7. #807
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar h16v
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał genezyp Zobacz post
    Nie wiem czy znajdzie się tu ktokolwiek z tymi ceownikami?
    No właśnie rozmawiałem z Teguss i on też nie ma. Zleciłem wykonanie obliczeń dla tych płatwi niezależnemu konstruktorowi i wyszło, że żadne wzmocnienie nie jest potrzebne. Jeszcze inny konstruktor potwierdził to ale powiedział, że jeśli bardzo chcę to mogę te belki wzmocnić płaskownikiem lub zrobić je z drewna klejonego. Temat drewna klejonego przerobiłem u 4 niezależnych wykonawców - wychodzi drożej niż ceownik. Zostanę więc chyba z płaskownikiem za połowę ceny ceownika. Aby władować 12 metrowy ceownik na górę potrzebowałbym dźwigu - jak zobaczyłem ten kawał stali na żywo to zdębiałem.

  8. #808

    Domyślnie

    po co drewno klejone? u mnie połączone ze sobą dwie płatwie drewniane i pozamiatane, przeliczone przez konstruktora z duuużym zapasem. nie daj się zwariować

  9. #809

    Domyślnie

    ja dorwałem taką w jednym kawałku przez cały dom

  10. #810
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ja75

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Leż
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Przebrnołem przez tą papierologię , mam wytyczone jutro kopiemy pod fundamenty .
    Powoli przymierzam się do stropu , firma poleca min Teriva co o tym sądzicie .

  11. #811
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    weldan

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Końskie
    Kod pocztowy
    26-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,
    Po dość długiej nieobecności możemy się pochwalić kilkoma zdjęciami z zewnątrz naszego domu. Przerobiliśmy trochę projekt i mamy w domu 4 pokoje + salon bez antresoli. Za tydzień wylewki. Zdjęcia z wewnątrz dodam następnym razem.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0450.jpg
Wyświetleń:	544
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	261466   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0229.JPG
Wyświetleń:	584
Rozmiar:	52,1 KB
ID:	261467   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0255.JPG
Wyświetleń:	454
Rozmiar:	31,0 KB
ID:	261468  

  12. #812
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ja75

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Leż
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dołanczam do budujących , dzisiaj zalałem fundament
    genezyp Fajne zdjęcia ,super dachówka jakiej firmy ?
    Ostatnio edytowane przez ja75 ; 25-05-2014 o 12:37

  13. #813
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar h16v
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ja75 Zobacz post
    Przebrnołem przez tą papierologię , mam wytyczone jutro kopiemy pod fundamenty .
    Powoli przymierzam się do stropu , firma poleca min Teriva co o tym sądzicie .
    Sądzę, że trzymaj się projektu i zrób lany - różnica w cenie żadna, Najlepsze rozwiązanie i bardzo mocne. Do tego można miejscami zostawić nietynkowane powierzchnie z fakturą betonu.

  14. #814

    Domyślnie

    Cytat Napisał ja75 Zobacz post
    Dołanczam do budujących , dzisiaj zalałem fundament
    genezyp Fajne zdjęcia ,super dachówka jakiej firmy ?
    Dachówka najtańsza jaką znalazłem Betonowa IBF. Wzór identyczny jak Euronik Extra Duratop. Pojedyncza nie wygląda rewelacyjnie, ale na dachu nienajgorzej. Za to cena rewelacyjna.

    Za tydzień tynkujemy. Po wszystkim pokaże aktualne fotki.

  15. #815
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Aydin
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Kobylanka
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    211

    Domyślnie

    Witam wszystkich Widokowców.
    Trochę odgrzeję temat, bo chyba umiera
    Przekopałem się przez setki projektów i mój wybór do budowy padł niemal na pewno na "Z widokiem".

    Przeczytałem Wasze wpisy od początku do ostatniej strony i mam kilka uwag/pytań.
    1. Rezygnacja z antresoli to tak daleka ingerencja w projekt, że nie wiem, czy nadal można nazywać go "Z widokiem".
    2. Jeśli chodzi o metraż, to również skłaniam się ku powiększeniu salonu i kuchni w osi (nie wiem której, może w obu osiach). Jest pole do popisu. Jednak mam wątpliwości co do dużego otwieranego okna w kuchni. Myślę, że dam tam okno jak to narożnikowe, ale tylko na jednej ścianie. Pozwoli to wygospodarować więcej miejsca na meble kuchenne - kolejny blat i trochę szafek.
    3. Co do antresoli i echa - czy ktoś zastanawiał się nad wytłumieniem tego jakimiś płytami pochłaniającymi dźwięki? Coś się chyba da zrobić oprócz wstawiania drzwi do pomieszczeń, które wytłumią to?
    4. Jeśli ktoś użytkuje (a wiem, że tak) pompy ciepła, to niech napisze o kosztach tej instalacji, jej mocy do tego projektu i jak się to przekłada na roczne koszty ogrzewania oraz koszty dodatkowe typu serwisowanie itp.
    5. Czy ktoś posiada osobno wypisane koszty wykończenia ze stanu developoerskiego do stanu pod klucz? Chodzi mi głównie o tynki (o ile nie ma ich w developerskim), malowanie, kafle, panele czy co tam jeszcze? Wiem, że to oczywiście indywidualna sprawa, bo można sobie złotem wyłożyć, ale jakby kilka osób wrzuciło takie ceny, to miałbym jakieś pojęcie.
    6. Czy ktoś budował to w pobliżu zachodniopomorskiego?

    Pozdrawiam Widokowców i życzę udanej eksploatacji ich domków.
    Ostatnio edytowane przez Aydin ; 30-07-2014 o 19:46

  16. #816

    Domyślnie

    Cześć,

    Cytat Napisał Aydin Zobacz post
    Witam wszystkich Widokowców.

    2. Jeśli chodzi o metraż, to również skłaniam się ku powiększeniu salonu i kuchni w osi (nie wiem której, może w obu osiach). Jest pole do popisu. Jednak mam wątpliwości co do dużego otwieranego okna w kuchni. Myślę, że dam tam okno jak to narożnikowe, ale tylko na jednej ścianie. Pozwoli to wygospodarować więcej miejsca na meble kuchenne - kolejny blat i trochę szafek.

    Miejsca na kuchnię jest wystarczająco jak wydłużysz dom o 1m

    3. Co do antresoli i echa - czy ktoś zastanawiał się nad wytłumieniem tego jakimiś płytami pochłaniającymi dźwięki? Coś się chyba da zrobić oprócz wstawiania drzwi do pomieszczeń, które wytłumią to?

    Ja ścianę z kominkiem i tą od pomieszczenia gospodarczego wyłożyłem okładziną - białą cegłą, ścianę na przeciwko kominka zrobiłem z piaskowanych dech ze starej stodoły, a po obu stronach pustki tj nad gościnnym i kuchnią powiesiłem wielkie obrazy autorstwa koleżanki, do tego stół kanapa krzesła pufa, na witrynie zawiesiłem rolety rzymskie transparentne i jakoś daje radę choć pogłos jeszcze jest, ale taki to urok.

    5. Czy ktoś posiada osobno wypisane koszty wykończenia ze stanu developoerskiego do stanu pod klucz? Chodzi mi głównie o tynki (o ile nie ma ich w developerskim), malowanie, kafle, panele czy co tam jeszcze? Wiem, że to oczywiście indywidualna sprawa, bo można sobie złotem wyłożyć, ale jakby kilka osób wrzuciło takie ceny, to miałbym jakieś pojęcie.

    tynki teraz kupowałem baumaster, kolor, grunt, marmulit(tego trochę sporo wyszło mam piwnicę), zapłaciłem 4,4tys, koszt robocizny 15zł/m2, jeśli chodzi o docieplenie styropian 20cm, koszt ocieplenia z siatką i klejem - robocizna 30 zł/m2


    Pozdrawiam Widokowców i życzę udanej eksploatacji ich domków.

  17. #817
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar h16v
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aydin Zobacz post
    Witam wszystkich Widokowców.

    1. Rezygnacja z antresoli to tak daleka ingerencja w projekt, że nie wiem, czy nadal można nazywać go "Z widokiem".
    .
    Rezygnacja z antresoli to, żadna daleka ingerencja w konstrukcję budynku. Dla konstruktora to chwila roboty i strop policzony. Dom jest w oryginale po prostu pancerny. Oczywiście, może to być daleka ingerencja ale na poziomie Twoich odczuć z czym rzecz jasna nie będę dyskutować, bo każdy ma własne . Ze swej strony mogę już powiedzieć, że bez pustki nad salonem jest naprawdę super.
    Ja obecnie czekam na dachówkę Creatona zgodną z projektem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDIM9403.jpg
Wyświetleń:	293
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	276781

  18. #818
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Aydin
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Kobylanka
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    211

    Domyślnie

    Cytat Napisał h16v Zobacz post
    Rezygnacja z antresoli to, żadna daleka ingerencja w konstrukcję budynku. Dla konstruktora to chwila roboty i strop policzony. Dom jest w oryginale po prostu pancerny. Oczywiście, może to być daleka ingerencja ale na poziomie Twoich odczuć z czym rzecz jasna nie będę dyskutować, bo każdy ma własne . Ze swej strony mogę już powiedzieć, że bez pustki nad salonem jest naprawdę super.
    Ja obecnie czekam na dachówkę Creatona zgodną z projektem.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDIM9403.jpg
Wyświetleń:	293
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	276781
    Oczywiście, że nie jest skomplikowana taka zmiana projektu i nigdzie tego nie stwierdziłem. Chodzi o wyjątkowość projektów z antresolą, bo głównie to odróżnia je od masy "zwykłych" projektów. Bryła budynku nie ulegnie zmianie, ale na pewno taki projekt nie będzie już projektem "Z widokiem", bo te projekty w każdej wersji zakładają istnienie antresoli. Przynajmniej w obu oryginałach (chyba są tylko 2 oficjalne z tej pracowni projektowej).

    Widzę, że robisz "Z widokiem 2" (garaż), więc bardzo proszę o fotki i inne rzeczy, np. rzuty kondygnacji, najlepiej z wymiarami, bo jak rozumiem wprowadzałeś zmiany. A skoro robisz bez antresoli, to KONIECZNIE daj fotki salonu po skończeniu. Może faktycznie da się bez niej żyć

    A co masz na myśli mówiąc "dom... pancerny"?

    PS.
    Koniecznie poproszę też o kosztorys po zakończeniu prac. Może być na maila [email protected].

  19. #819

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem w jakim celu kupować gotowy projekt z antresola aby go później przerabiac.... HMMM
    Domy z Wizja "Z WIDOKIEM"

  20. #820
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar h16v
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewa133 Zobacz post
    Nie bardzo rozumiem w jakim celu kupować gotowy projekt z antresola aby go później przerabiac.... HMMM
    Ewo. Uważam, że to jest bardzo dobry projekt pod wieloma względami. Jedyny wyjątek stanowi "pustka nad salonem", która moim zdaniem oprócz hałasu, który rozniesie się po całym domu kompletnie nic nie daje. Masz może niewielką przestrzeń na obserwowanie tego co dzieje się w części salonu i widok na ścianę - wszystko. Ja bardzo chętnie miałbym pustkę nad salonem ale nie w tak małym zakresie jak jest to w tym projekcie. pracownia domy z wizja ma w swojej ofercie wiele domów z pustką, które są naprawdę piękne. Są to jednak potężne domy. Oczywiście to moje subiektywne odczucie.

Strona 41 z 43

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony