dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Pielęgnacja chudego betonu na gruncie.

    Wylewałem w sobotę chudy beton na gruncie (w garażu). Na warstwie piasku została dodatkowo rozłożona folia. Czy można zalać świeży beton 5 mm „warstwą” wody zamiast go podlewać codziennie „po trochu”.

  2. #2

    Domyślnie

    przy temperaturach jak teraz wystarczy zwilżyc 1 x dziennie, nie robic przeciągu.
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  3. #3

    Domyślnie

    A czy "stanie" betonu w wodzie może "mu" zaszkodzić .

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ja18
    A czy "stanie" betonu w wodzie może "mu" zaszkodzić .
    teraz nie.
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  5. #5

    Domyślnie

    Pytam dlatego bo znalazłem w sieci na temat pielęgnacji betonu coś takiego

    Do prawidłowego wiązania cementu w betonie konieczna jest pielęgnacja poprzez polewanie go wodą. Często inwestorzy pytają mnie na budowach jak długo i jak często polewać beton wodą po zabetonowaniu. Sposób pielęgnacji świeżego betonu poprzez nawilżanie powinien być ustalony dla określonych warunków i pory roku z uwzględnieniem następujących minimalnych okresów nawilżania: - 3 dni dla każdego betonu - 7 dni dla dużych odkrytych powierzchni (strop), gdy beton jest z cementu portlandzkiego - 14 dni dla dużych odkrytych powierzchni (strop), gdy beton jest z cementu hutniczego - 14 dni dla betonów wodoszczelnych (np gdy betonujemy basen lub szczelne fundamenty). Im dłużej utrzymuje się beton w wilgoci, tym jest to korzystniejsze dla wszystkich jego właściwości. W związku z tym najkorzystniej jest utrzymywać duże powierzchnie betonu pod stałą warstwą wody. W zwykłych warunkach polewanie wodą należy rozpocząć w okresie letnim po upływie około 12 godzin a w okresie chłodniejszym po upływie 24 godzin od zabetonowania. Zaleca się stosować następującą częstotliwość nawilżania: - przy temperaturze powietrza powyżej +15 stopni C w ciągu dnia przynajmniej co 3 godziny i raz w ciągu nocy - przy temperaturze powietrza poniżej +15 stopni C nie rzadziej niż 3 razy na dobę - przy temperaturze powietrza poniżej +5 stopni C można zaprzestać nawilżania betonu wodą. Dobrym sposobem na utrzymanie wilgoci w betonie w pierwszym okresie jest nakrycie go folią z PCV lub polietylenu. Folię można układać na powierzchni betonu bezpośrednio po jego zagęszczeniu, zabezpieczając beton w okresie największych strat wilgoci. Zaleca się jednak układanie folii po 3-5 godzinach od zaformowania. Świeży beton należy chronić również przed zbytnim nagrzaniem. Podwyższenie temperatury powyżej +20 stopni C nie jest szkodliwe o ile beton utrzymywany jest w stałej wilgoci. Jednak nagłe polanie zimną wodą silnie rozgrzanego betonu może doprowadzić do pojawienia się rys i spękań. Dlatego w czasie upałów beton należy polewać bardzo często lub po nawilżeniu nakryć go folią bądź brezentem.

  6. #6

    Domyślnie

    Im dłużej utrzymuje się beton w wilgoci, tym jest to korzystniejsze dla wszystkich jego właściwości. W związku z tym najkorzystniej jest utrzymywać duże powierzchnie betonu pod stałą warstwą wody.
    Dla betonu dobrze, ale czy dla reszty domu też?
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariankossy
    Dla betonu dobrze, ale czy dla reszty domu też?
    Beton jest wylany w folii wywiniętej ok. 40 cm na ściany, tak że ścianą nic się nie powinno stać. Dodam że chudziak jest wylany poniżej poziomu fundamentów 5 cm, dlatego mam możliwość "nalania" większej ilości wody.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    pragnę zauważyć, że ów cytat dotyczy betonu, a nie chudego betonu
    do tego betonu konstrukcyjnego, a chudy takim nie jest
    i na koniec dodając, że chudy zawiera o wiele mniej cementu
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    pragnę zauważyć, że ów cytat dotyczy betonu, a nie chudego betonu
    do tego betonu konstrukcyjnego, a chudy takim nie jest
    i na koniec dodając, że chudy zawiera o wiele mniej cementu
    u mnie chudziak w garażu jest klasy B20

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ja18
    Cytat Napisał mariankossy
    Dla betonu dobrze, ale czy dla reszty domu też?
    Beton jest wylany w folii wywiniętej ok. 40 cm na ściany, tak że ścianą nic się nie powinno stać. Dodam że chudziak jest wylany poniżej poziomu fundamentów 5 cm, dlatego mam możliwość "nalania" większej ilości wody.
    Jak to chudziak wylany poniżej fundamentów???
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariankossy
    Jak to chudziak wylany poniżej fundamentów???
    różnica poziomów między fundamentem a chudym betonem wynosi 5 cm, została utworzona tzw. niecka.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony