dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie METALOWE PROFILE POD TYNKIEM

    Tynkarze zostawili mi profilie w ścianach, czy powinnam kazać im to wyjmować? Słyszałam, ze one potem rdzewieją, czy to prawda? czym różnią się te profile od profili narożnikowych które sie zostawia?

    Pogubilam się trochę Wzywać ich na poprawkę?

  2. #2

    Domyślnie

    nie wiem jakie to profile - jak aluminiowe to nie będą rdzewieć... ale ZTCW takie profile to wyciąga się od razu jak tynk jeszcze jest miękki a dziury natychmiast się poprawia - teraz to już chyba i tak po ptakach

  3. #3

    Domyślnie

    dziękuję,

    nie wiem jakie profile, zapytam ich, bo i tak dzisiaj przychodzą poprawiac pękniecia

    aluminiowe nie zardzewieją? moge je spokojnie zostawić?

  4. #4

    Domyślnie

    a jaki rodzaj tynku? bo dalej nie wiadomo...

  5. #5

    Domyślnie

    tynk cementowo wapienny wykonany Caparolem

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    maźnij przed docelowym malowaniem jakąkolwiek farbą olejną, rdza nie wyjdzie
    profile były pewnie ocynkowane, ale zawsze ten ocynk może być uszkodzony i może rudy wyłazić
    maźnięcie tem zapobiegnie
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  7. #7

    Domyślnie

    a potem na olejną przyjmie się normalna farba?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Łi
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał meggiess
    a potem na olejną przyjmie się normalna farba?
    np śnieżka na trudne plamy
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  10. #10

    Domyślnie

    dziekuje za porady

  11. #11

    Domyślnie Re: METALOWE PROFILE POD TYNKIEM

    Cytat Napisał meggiess
    Tynkarze zostawili mi profilie w ścianach, czy powinnam kazać im to wyjmować? Słyszałam, ze one potem rdzewieją, czy to prawda? czym różnią się te profile od profili narożnikowych które sie zostawia?

    Pogubilam się trochę Wzywać ich na poprawkę?
    Napisz czy będziesz bezpośrednio po tych tynkach malować czy też przed malowaniem szpachlować ?

  12. #12

    Domyślnie

    bezpośrednio na tynk pójdzie snieżka grunt a potem farba

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    DACUR

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    CO TO ZA TYNKARZE CO TYNKUJĄ NA LISTWACH PROWADZĄCYCH?. JEŚLI JUŻ JE DALI ,TO MOGLI POWYRYWAC PRZED ZACIERANIEM . PO MALOWANIU MOŻE BYC INNY ODCIEN FARBY TAM GDZIE SĄ LISTWY TO BĘDZIE TROCHE CIEMNIEJSZE , NIE SŁUCHAJ GŁUPOT I NIE MALUJ FARBĄ OLEJNĄ PONIEWAŻ TYNK CEMENTOWY NIE WCHODZI W REAKCJE Z TYMI LISTWAMI I NIE ZKORODUJĄ .FARBA GRUNTUJĄCA ŚNEŻKA WYSTARCZY {WAŻNE JEST RÓWNIEŻ TO CZY OWE LISTWY SĄ PRZYKRYTE LEKKO TYNKIEM CZY TEŻ LEKKO WYSTAJĄ }

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał meggiess
    bezpośrednio na tynk pójdzie snieżka grunt a potem farba
    Jeżeli po tych tynkach poszło by szpachlowanie to wówczas wskazane było by dać narożniki aluminiowe ( takie z dziurkami stosowane przy zabudowach z suchego tynku ) i po kłopocie, natomiast w tej sytuacji proponuję zagruntować ( może być śnieżka grunt) a następnie pomaluj farbą docelową.
    Przed pomalowaniem drugiej warstwy, podmaluj np. małym wałeczkiem po tych narożnikach aby nie "świeciły".

    Pod farbę lateksową jak i akrylową nie używaj żadnej farby olejnej, ponieważ po takiej farbie Twoja farba może odpaść a w najlepszym przypadku popękać.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony