dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie montaż wc pod rure 50. Co i Jak?

    Niedługo mam się wprwadzić do nowego mieszkania Potrzebuje pomocy w kwestii podłączenia ubikacji. Niestety mieszkanie to nie posiada możliwości podłączenia ubikacji do większej rury. Jedynie jest odpływ od zlewu. Jest to budynek który ma ponad 100 lat. Rury są metalowe 50. Chciałbym podłączyć pod tą rurę wc. Jak to zrobić aby wszystko było ok? Jakie mogę napotkać problemy itd.. Czy są jakieś dobre sprawdzone środkii do przeczyszczenia tej rury? Wszystkim dziękuje bardzo za pomoc. Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie Re: montaż wc pod rure 50. Co i Jak?

    Cytat Napisał melkus
    Niedługo mam się wprwadzić do nowego mieszkania Potrzebuje pomocy w kwestii podłączenia ubikacji. Niestety mieszkanie to nie posiada możliwości podłączenia ubikacji do większej rury. Jedynie jest odpływ od zlewu. Jest to budynek który ma ponad 100 lat. Rury są metalowe 50. Chciałbym podłączyć pod tą rurę wc. Jak to zrobić aby wszystko było ok? Jakie mogę napotkać problemy itd.. Czy są jakieś dobre sprawdzone środkii do przeczyszczenia tej rury? Wszystkim dziękuje bardzo za pomoc. Pozdrawiam

    Rury są pewnie żeliwne i niestety z rurą fi 50mm może być spory problem bo dość łatwo będzie ją zapchać. Są specjalne młynki do wc i na nie bym się nastawił.
    W pierwszym zdaniu pewnie miało być, że wprowadzić się mają nowi lokatorzy (a nie ,że do nowego mieszkania).

  3. #3

    Domyślnie

    No tak... Nowi lokatorzy a co to za młynek? Czy wszystko będzie ok po jego zamontowaniu? Jaki jest koszt takiego urządzenia? czy nic nie będzie się zapychać?

  4. #4

    Domyślnie

    tak jak powiedział kolega najlepszy by był rozdrabniacz do WC. niestety jest to dość kosztowna impreza. sam rozdrabniacz zaczyna się cenowo od 900zl niestety ale wtedy byś mógł spać spokojnie i nie mieć żadnego problemu. posiada on kilka króccy wiec możesz podłączyć nie tylko WC ale także zlew itp.

  5. #5

    Domyślnie Re: montaż wc pod rure 50. Co i Jak?

    Cytat Napisał melkus
    Jak to zrobić aby wszystko było ok?
    Jesteś właścicielem tego budynku ? Trzeba zrobić remont całości i poprowadzić normalne piony.

  6. #6

    Domyślnie

    Tak. Jestem właścicielem lokalu. Czyli rozdrabniacz kupić i zamontować i problem będzie rozwiązany z wc? nie ma szans sie zapychać wtedy ubikacja, czy tak pozdro

  7. #7

    Domyślnie

    jak będzie rozdrabniacz to będzie ok. porostu wszystkie większe kawałki ( nie będę tutaj wymieniał dokładnie ) zostaną zmielone i pompa wyrzuca to do odpływu wiec nie ma co blokować.

  8. #8

    Domyślnie

    a jaką tą rozdrabniarkę kupić? czy one różnią się czymś? cenowe minimum to ile bym musiał się nastawiać gdzie kupować najlepiej?

  9. #9

    Domyślnie

    dawno się za tym nie rozglądałem to nie wiem dokładnie. zobacz na allegro i wpisz (rozdrabniacz WC) ja bym kupował w okolicach 1000zł. są też zestawy z muszla cały komplet. różnią się rożnymi parametrami. one maja w sobie pompę dzięki której możesz pompować ścieki wyżej niż masz WC albo popowac je w poziomie do rożnych odległości. a Ty masz ujście do pionu od razu, wiec nie przepłacałbym za to tylko kupił jedna z tańszych. właśnie oglądałem np. tą
    http://allegro.pl/item725249298_pomp...orysowski.html
    ona pompuje na wys 6m a w poziomie do 10m oczywiście wszystkie posiadają zawór zwrotny.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał melkus
    Tak. Jestem właścicielem lokalu. Czyli rozdrabniacz kupić i zamontować i problem będzie rozwiązany z wc? nie ma szans sie zapychać wtedy ubikacja, czy tak pozdro
    Problemy się dopiero zaczną... Większy kawałek papieru albo brak prądu i toaleta nieczynna. Jeśli robisz to dla siebie to można wdrożyć dyscyplinę użytkowania (najlepiej kosz na papier). Ale jeśli to ma być dla lokatora to zapomnij.

  11. #11

    Domyślnie

    mylisz się kolego to urządzenie w przypadku braku prądu możesz dalej używać. można odpompować ścieki z niej ręcznie tak jak np z tej co podałem w linku wyżej.

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    stapek

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    Jakbyś był zainteresowany to mam taki rozdrabniacz na sprzedanie.
    Kupiłem kilka miesiecy temu przy okazji remontu i robienia łazienki w piwnicy.
    Udało mi sie jednak dokopać do rury fi100.
    Teraz sprzet zupełnie nowy, nigdy nie uzywany stoi i sie kurzy.
    Chetnie sie go pozbede po okazyjnej cenie.
    Model Sani Pro - możliwość podłaczenia wc i dodatkowo 3 inne np umywalka, prysznic, wanna.

    http://www.sfapoland.pl/SANIPROSilence.aspx

    Kontakt: 516 178 211

    Kiedyś (5 lat temu) montowałem taki dokładnie sprzet u znajomego i śmiga do dziś.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał william.bonawentura
    Problemy się dopiero zaczną... Większy kawałek papieru albo brak prądu i toaleta nieczynna. Jeśli robisz to dla siebie to można wdrożyć dyscyplinę użytkowania (najlepiej kosz na papier). Ale jeśli to ma być dla lokatora to zapomnij.
    co do papieru (i kosza) to bzdura użytkowałem taki rozdrabniacz ponad 10lat i dopóki nie wrzucasz do niego innych rzeczy niż to co do kibla powinno trafić nie ma z nim problemów. No ale jak ktoś wrzuci podpaskę albo wyleje resztki zupy z kośćmi no to będzie miał problem...

    No i jak nie ma prądu (ale jak często go nie ma?) to pompa nie działa. Odpływ od takiego urządzenia robi się zwykle rurką fi 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony