dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar iwett27
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    887
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie Czym czyścicie schody drewniane???

    Witam, zawsze marzyłam o drewnianych schodach..teraz jak juz je posiadam to przeklinam dzien w którym o nich pomyslałam schody mam azurowe, drewno Sapelli...stolarz powiedział "nie myc wodą tylko czyścic np. pronto" Jasna cholera codziennie jade tym pronto schodek po schodku i klne na czym swiat stoi! Jak wytre rano to i tak po cąłym dniu schody sa pełne odcisków stóp i kurzu....Czym Wy czyscicie swoje schody???? Dodam jszcze ze stolarz odradził nam schody ciemne twierdzac ze bedziemy niewolnikami takich schodów..moje sa jasne i jakoś róznicy nie widze zadnej(

  2. #2

    Domyślnie

    Mam ten sam problem. Ale ostatnio po rozmowie z moim parkieciarzem, polecił mi, żeby do mycia uzywać Pronto, ale rozcieńczone w wodzie z dodatkiem odrobiny octu. Ocet odtłuszcza, ładnie odparowuje i daje lepsze efekty. Jeszcze nie próbowałam, bo muszę kupić ocet ale napewno skorzystam z tej rady, tym bardziej, że małżonek lata po mieszkaniu na bosaka bez skarpet.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar iwett27
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    887
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie

    Ja tez chciałam rozcienczac wodą ale "fachowiec" nie zalecał stosowac wody...

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie Re: Czym czyścicie schody drewniane???

    Cytat Napisał iwett27
    Witam, zawsze marzyłam o drewnianych schodach..teraz jak juz je posiadam to przeklinam dzien w którym o nich pomyslałam schody mam azurowe, drewno Sapelli...stolarz powiedział "nie myc wodą tylko czyścic np. pronto" Jasna cholera codziennie jade tym pronto schodek po schodku i klne na czym swiat stoi! Jak wytre rano to i tak po cąłym dniu schody sa pełne odcisków stóp i kurzu....Czym Wy czyscicie swoje schody???? Dodam jszcze ze stolarz odradził nam schody ciemne twierdzac ze bedziemy niewolnikami takich schodów..moje sa jasne i jakoś róznicy nie widze zadnej(
    zmyc parkett removerem z loby ze dwa trzy razy porzadnie..i stosowac loba cleaner..jesli sa to schodzy lakierowane..pronto ma wosk..ktory wlasnie powoduje pozostawianie sladow..to nie myje tylko nablyszcza i natluszcza ..i dlatego tak jest dodam ze woski maja tendencje do zmiekczania lakierow..wiec wogole o tylek roztrzasc..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Moi schodziarze powiedzieli, żeby pierwsze mycie zrobić wodą z denaturatem a kolejne już tylko wodą.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar iwett27
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    887
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie

    Ghost a gdzie dostane ten produkt??

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    http://www.wszystko-do-sprzatania.pl...lus-p-672.html np tu troche pokop w sieci jesli jestes z wawy na bartyckiej mozna dostac..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  8. #8

    Domyślnie

    a schody olejowane ...czym mozna myc?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    tak samo tylko na wilgotno !!-loba cleaner, a do pielegnacji - loba parkett oil do bardzo mocnych zabrudzen wax remover, wszsytko z loba ..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  10. #10

    Domyślnie

    ghost, kopalnio wiedzy, to jeszcze ja poproszę o poradę, podpinając się do wątku.
    miałam oklejone schody (bukowe, lakierowane) takimi antypoślizgowymi taśmami - przy próbie ich usunięcia okazje się, że jest to wręcz niemożliwe, usuwają sę trudni i zostawiają koszmarne ślady kleju... czym je potraktować?
    ________________
    wykańczam. się.
    wnętrze monah - trochę galeria, trochę opowieści dziwnej treści. wejście na własne ryzyko

  11. #11

    Domyślnie

    Dokładnie z tym pronto faktycznie tak jest.
    Duchu ja mam lakier i na tej stronie jest napisane, że ten loba cleaner rozcieńcza sie w wodzie. To w końcu można do mycia podłóg lakierowanych używać wody czy nie?

  12. #12

    Domyślnie

    Ja myję samą wodą...
    a raz na jakiś czas takim środkiem specjalistycznym do konserwacji parkietów, bo i parkiet i schody mam jesionowe, więc jak już zacznę sprzątać to sprawiedliwie traktuję..., ale to tak z raz na miesiąc.
    Czy drewno lubi być traktowane samą wodą (ale takim lekko wilgotnym mopem, tyle żeby kurz zlapać) ??

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gogdi
    Czy drewno lubi być traktowane samą wodą (ale takim lekko wilgotnym mopem, tyle żeby kurz zlapać) ??
    Podpinam się pod pytanie, bo ja też samą wodą myje Od czasu do czasu jakimś specjalnym środkiem, ale rzadko bo za dużo zachodu z tym odmierzaniem odpowiedniej ilości

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zazdrośnica
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    1.582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Też mam jesionowe lakierowane + parapety i jakoś nie zawracałam sobie tym głowy póki nie przeczytałam tego wątku, myję jakimś tam płynem do parkietów i drewna rozcieńczanym z wodą

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    loba cleaner to koncentrat ktory sie leje na oko do wody..okolom 50ml na 5 litrow wody posadzki zarowno lakierowane (schody takze) jak i olejowane jak najbardziej mozna myc woda z dodatkiem odpowiedzich srodkow woda powinna byc letnia..nigdy zimna..i myje sie na WILGOTNO nie na MOKRO powtarzam po raz enty..co dla WASZEJ wiadomosci moi mili znaczy mniej wiecej tyle w dwie minuty po umyciu danej powierzchni woda odparowuje z posadzki..ponieli nie przemaczamy posadzek drewninych nigdy w zadnym razie najlepiej to robic plaska vileda..srodek loba cleaner jak wspomnialem koncentrat ..kosztuje okolo 18-20 zl za litr i wystarcza na dosyc dlugo..(wiadomo ze zalezy od powierzchni)..posadzki drewniane na co dzien odkurzamy wzglednie zamiatamy..
    Ale raz - dwa razy w tyg czy tez zadziej czy tez czesciej (to zalezy kto jak uzytkuje posadzke rzecz jasna..-pora roku ilosc osob uzywajacych posadzki, lokalizacja jeje wiadomo ze np sypialnia czy pokoj na pietrze myje sie zadziej bo malo sie zuzywa nieprawdaz)..myjemy dlaczego nie

    Ale wlasnie nie uzywamy pronto czy sidoluxow z zawartoscia woskow ktore zmiekczaja lakier i robia warstwe woskow ktora juz potem wymaga regularnego pastowanie..te srodki to swego rodzaju oszustwo..one nablyszczaja lekko a kazda gospodyni/gospodarz mysli ze jak sie swieci to jest czyste nic bardziej mylnego..to tylko zapolerowany lekko wosk z brudem ktory sila rzeczy sie lekko blyszczy..cleaner (kiedys nazywal sie neutralreiniger kto zna deutsch to wie ctzn)nie ma zadnych inwazyjnych wplywajacych na lakier skladnikow..i dlatego nie pozostawia maz i myje swietnie..jesli nie macie tego czy podobnego srodka pod reka..to polecam letnia wode plus pospolity ludwig plus odrobina octu..(ale odrobina)..tez smialo mozna jak najbardziej..mi na sklepie schodzi cleaner w kosmicznych ilosciach po kilka kartonow miesiecznie ludzie tym myja meble kafelki schody i cala reszte ..ale to dobre 5 lat mojej pracy nad klientami swymi..oczywiscie nie uzywaja dlatego ze ja tak powiedzialem..tylko dlatego ze rzeczywiscie jest to bdb srodek..wiem to tez po sobie po swym domu ..po klientach..ufff sie nagadalem..dodam ze nie mam nic wspolnego z loba oprocz tego ze sprowadzam tenze srodek chemii ich stosuje malo bo jest dosyc droga..w kazdej firmie jest cos wartego uwagi..loba akurat srodki pielegnacyjne ma swietne i to od dlugiego czasu..itd itp..matko bossko koncze bo sie nie zamkne ja tak moge dluugo..ale nie kazdy doczyta hehe pozdrawiam dusiatko
    (niechaj sobie kazdy kupi po 2 butelki i skosztuje to raptem 40zł) tyle mozecie przecie zaryzykowac..ide dalibóg ide
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  16. #16

    Domyślnie

    łe teeeej, ghost, się nagadałeś, a na moje dramatyczne pytanie nie odpowiedziałeś...
    proszę Ciebie, fachurę, o podpowiedź, bo się boję, że schody zniszczę...
    ________________
    wykańczam. się.
    wnętrze monah - trochę galeria, trochę opowieści dziwnej treści. wejście na własne ryzyko

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    ja stosuje denaturat do takich rzeczy..choc juz dawno sie nauczylem stosowac rasmy pcv ktore nie pozostawiaja takiego problemu nasaczyc..ten klej denaturatem i poczekac z minute dwie potem sprobowac zetrzec.jesli nie zejdzie rozpuszczalnik na szmatce lekko zwolzonej..ale najpierw proba gdzies od spodu czy ci to nie zmatowi lakieru
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  18. #18

    Domyślnie

    bardzo Ci dziękuję
    ________________
    wykańczam. się.
    wnętrze monah - trochę galeria, trochę opowieści dziwnej treści. wejście na własne ryzyko

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Damon
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    599
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    dziś zamontowano nam dębowe schody , pan powiedział, zeby zapomnieć o wszelkich pronto i używać .....ludwika czy czegos podobnego do naczyń, jeszcze nie tesstowałam, ale pewnie przetestuję, bo głównie chyba o odtłuszczenie chodzi (jakby co to mnie naprostujcie )

  20. #20

    Domyślnie

    Dzięki ghost za cenne informacje. Już przynajmniej wiem że woda parkietom nie straszna Do tej pory sporadycznie używałam clean z pallmana ale widzę że ten Loby sporo tańszy. A skoro tak go zachwalasz to następnym razem wypróbuję, a i zaoszczędze trochę

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony