dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Klejenie płyt gk

    Witam

    Dzisiaj zabrałem się sam za klejenie płyt na ściane.
    Co najmniej godzine ustawiałem jedną płytę.
    Ściana nie jest za prosta.
    Jak się do tego zabrać??
    Jak rozkładacie placki?
    Jak wymierzyć najlepiej i njłatwiej ile ma być odstawiona pierwsza płyta od ścieany żeby na drugim końcu nie wyszło tak że płyta odstaje 10 cm?

    Myślałem żeby przykleić płyte a następne ustawiać do niej ale przy krzywej ścianie to nie wiem jak to wyjdzie.

    Kiedy trzeba kleić najpierw przekładki? Czyli jaka może być maksymalna grubość placka?

    Proszę napiszcie krok po kroku jak wy to robicie.

  2. #2

    Domyślnie

    sprawdz najpierw scianę poziomica-lata. jezeli w niektorych miejscach znaczaca odstaje (tak z 2 cm) od plaszczyzny (wglab) to podklej paski plyty gipsowej ok. 10 cm szerokie. nakladaj placki na plyte co 30 cm pionowo i poziomo. bedziesz mial solidnie, a plyta nie bedzie sie praktycznie uginac przy nacisku. rozsmaruj klej tak zeby sie trzymal plyty. narysuj sobie linie od dlugiej laty na podlodze do ktorej bedzie ustawiac plyty. mozesz tez ja zrobic za pomoca sznurka traserskiego z kreda. uchroni Cie to od tego ze na koncu sciany plyta bedzie tak odstawac. do tego ustawiasz piony i ogolna plaszczyzne za pomoca jakiejs kantowki drewnianej i mlotka solidnego, ktorym dobijasz plyte przez w/w kantowke, sprawdzajac pion poziomica. pozniej duzy katownik i wytyczasz plaszczyzne nastepnej sciany. od podlogi podkladasz jakies kliny zeby zostawic 1 cm dylatacji. jak masz wysoko pamietaj o mijance plyt - nie robic laczen krzyzowych. najlepiej zeby nie dopuszczac do wysychania kleju w wiaderku, poniewaz pozniej w trakcie przyklejania, dobijania, przysparza to problemow. zagruntuj sciane przed klejeniem. pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    w niektórych miejscach są nawet dziury po 3,5cm
    Jaka może być maksymalna odległośc płyty od ściany? 2 cm?
    2 cm wydaje mi się mało, myślałem raczej o 3,5 lub nawet 4 cm.

  4. #4

    Domyślnie

    2 cm to juz duzo, zreszta na worku bedziesz mial napisane jaka grubosc powinien miec placek

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar yaco181
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    lubelskie/mazowieckie
    Posty
    1.352

    Domyślnie

    4cm tez nie bedzie zle. Po prosto gesciej daj placki

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    a sprawdzalas jak to wyjdzie cenowo czy plyty sa tansze od cementu
    tzn chodzi mi o calosc plyty gips i pracy nie licze bo do tynku tradycyjnego mozna kupic listwy wypoziomowac je i wyrownac w pionie i samemu tynkowac wiec robocizny nie licze
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  7. #7

    Domyślnie

    jeżeli chodzi o tynk tradycyjny to po nim i tak trzeba gipsować/szpachlować - więc jest to więcej roboty i drożej.

    W przypadku tynku maszynowego który kosztuje 26zł/m2 za robocizne i materiał to koszt płyty i kleju wynosi połowe taniej.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    moje tynki cementowe 12.5 zloty za metr potem faktycznie gips dla estetyki ale jak wierce to nie mam obaw ze sie urwie to cosik na czym powiesze nie musze uzywac specjalnych kolkow do karton gipsui i jeszcze pare innych zeczy ktore podnosza koszt suchego tynku
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał adi_
    moje tynki cementowe 12.5 zloty za metr potem faktycznie gips dla estetyki ale jak wierce to nie mam obaw ze sie urwie to cosik na czym powiesze nie musze uzywac specjalnych kolkow do karton gipsui i jeszcze pare innych zeczy ktore podnosza koszt suchego tynku
    no interesujące.

  10. #10

    Domyślnie

    Witam,

    W najbliższych dniach zacznę przyklejanie płyt g-k do ścian w mieszkaniu w bloku. Mam pytanie czy przed klejeniem muszę zedrzeć farbę i stare gładzie czy mogę jedynie zagruntować i kleić na tak przygotowane ściany?? Jaki preparat gruntujący byście mi polecili??

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał gall.anonim Zobacz post
    Witam,

    W najbliższych dniach zacznę przyklejanie płyt g-k do ścian w mieszkaniu w bloku. Mam pytanie czy przed klejeniem muszę zedrzeć farbę i stare gładzie czy mogę jedynie zagruntować i kleić na tak przygotowane ściany?? Jaki preparat gruntujący byście mi polecili??
    Tak przynajmniej w tych miejscach gdzie będą placki a grunt z Atlasa.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rakgrzech

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    130

    Domyślnie

    Ja na bardzo krzywej ścianie najpierw osadziłem listwy tynkarskie takie jak do tynków CM (coś takiego _[]_) . Trochę zabawy przy ich osadzaniu było aby były pionowo i poziomo. Potem tylko packi i dociskanie płyt do tych listew.
    Można wtedy kleić na rzadki klej bo płyta i tak nie wejdzie za głęboko.
    Wiadomo także ile kleju trzeba dawać na packę bo widać ile listwa odstaje od ściany.
    Tak też robiłem oklejając słupy. Płyta gipsowa nie krzywiła się przy dociskaniu.

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    słyszałem że nieźle się kładzie płyty na piankę, zresztą też widziałem. Pistolet pianka i leci migiem.
    125 m2 ; 15cm styropian ; 25 cm wełna ; 60 m2 podłogówki ; Dach - Ruukki Classic

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony