dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Rozdzielacz-podłogówka z zaworami na zasilaniu czy powrocie.

    Czemu jeden rozdzielacz ma rotametry montowane na zasilaniu a zawory termostatyczne na powrocie np. Kisan RPTO-WPz a inny rozdzielacz odwrotnie czyli na zasilaniu są zawory termostatyczne a na powrocie rotametry np. Kisan RPT-WPp

    http://www.kisan.pl/page.php?action=26

    Rozumiem że skoro są produkowane takie dwa typy rozdzielczy to każdy ma inne zastosowanie.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    spełniają dokładnie taką samą rolę

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    spełniają dokładnie taką samą rolę
    A który lepiej się sprawdzi w sterowaniu temperaturą w każdym pomieszczeniu oddzielnie. Lepiej jak siłowniki będą na zasilaniu czy na powrocie?
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    wodzie jest dokładnie obojętne czy będzie płynąć z górnej do dolnej belki, czy też odwrotnie

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    wodzie jest dokładnie obojętne czy będzie płynąć z górnej do dolnej belki, czy też odwrotnie
    Proszę napisz coś więcej chciałbym zrozumieć jak to działa i jaka jest różnica.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  6. #6

    Domyślnie

    Temat był już na forum ( 2 tygodnie temu ) wałkowany.

    http://forum.muratordom.pl/post36000...light=#3600086

    Zasadniczo rotametry daje się na górnej belce ( zasilania ), natomiast zawory na dolnej ( powrót).
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro
    Cytat Napisał 1950
    wodzie jest dokładnie obojętne czy będzie płynąć z górnej do dolnej belki, czy też odwrotnie
    Proszę napisz coś więcej chciałbym zrozumieć jak to działa i jaka jest różnica.
    nie ma żadnej różnicy po za położeniem belek rozdzielacza

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    Cytat Napisał odaro
    Cytat Napisał 1950
    wodzie jest dokładnie obojętne czy będzie płynąć z górnej do dolnej belki, czy też odwrotnie
    Proszę napisz coś więcej chciałbym zrozumieć jak to działa i jaka jest różnica.
    nie ma żadnej różnicy po za położeniem belek rozdzielacza
    Nie ma różnicy to co za farmazony piszą w temacie :
    Rozdzielacze podłogówki ... proszę o pomoc!!!

    http://forum.muratordom.pl/post35882...light=#3588264

    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    ma jedynie różnicę gdy podłączysz odwrotnie, tj zasilanie pod powrót,
    to gdzie będzie na rozdzielaczu przepływomierz zależy tylko od producenta,
    i jeżeli producent przewidział rotametr na powrocie, to tam ma być i nie ma o czym dyskutować,
    a zarówno jak jeden, tak i drugi rozdzielacz spełnia dokładnie i w taki sam sposób swoją rolę,

    mam nadzieję że napisałem to wystarczająco jasno

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariankossy Zobacz post
    Nie ma różnicy to co za farmazony piszą w temacie :
    Rozdzielacze podłogówki ... proszę o pomoc!!!

    http://forum.muratordom.pl/post35882...light=#3588264

    Rotametry muszą być przystosowane do przepływy z "góry na dol" albo "z dołu do gort". Poznasz ją po tym czy wyskalowane są rosnąco czy malejąco. Kierunek przepływu determinuje konstrukcja rotametrow.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony