dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał jurczynski Zobacz post
    Utrata zdrowia to tylko legenda,wynikalo by z tego.ze ludzie pracujacy na kolei tez sa nararzeni na utrate zdrowia.Osobiscie w to nie wierze i popre przykladem malrzenstwa majacego w ogrodzie podklady od 20 lat
    ja żyłem w azbeście 20 lat i żyję, to że coś jest szkodliwe nie znaczy, że na każdego równie źle działa, a czasem tylko w określonych warunkach... Sąsiadom życzę dlugiego i spokojnego życia. Ale z tyloma szkodliwymi substancjami mamy obecnie do czynienia... Jeśli istnieje sensowne prawdopodobieństwo, że coś szkodzi to po co ładować to sobie do ogródka? Bo jest tanie? To nie jest kwestia być albo nie być, zamiast tych podkładów można wykorzystać coś innego i równie ciekawie zaaranżować ogród... Oczywiście Twój wybór, wkop, ciesz się ogrodem, jeśli masz za płotem stary słup energetyczny to pewnie też tym samym paskudztwem jest nasączony... Będziesz miał tego u siebie po prostu więcej...
    Ostatnio edytowane przez freetask ; 31-05-2010 o 11:42 Powód: literówka

  2. #22

    Domyślnie

    http://www.ogrod-gardener.pl/4/1/2/9...y_kolejowe.php
    Podkłady kolejowe - czy są bezpieczne?
    Podkłady kolejowe to bardzo popularny materiał w ogrodach. Tworzy się z nich ścieżki, schodki, donice itp. Są to bardzo intrygujące elementy, może kiedyś po nich jeździły stare lokomotywy rabusiów. Największą zaletą podkładów jest ich cena, ale czy warto ryzykować zdrowie dla pieniędzy?

    W czym problem, co jest w nich takiego szkodliwego, co może nam zaszkodzić. Otóż są one impregnowane kreozotem. Najnowsze badania ujawniają, iż jest to substancja toksyczna. Nawet Unia Europejska zakazuje używania kreozotu do impregnacji. Jednak nie jest tak źle, jakby się mogło wydawać i nie musimy od razu usuwać wszystkich belek. Kreozot może nam zaszkodzić tylko przy częstym, bezpośrednim kontakcie skóry z nimi. Podkłady nie mają natomiast złego wpływu na roślinność.
    A zatem nie stosujemy podkładów kolejowych do huśtawek, ławek itp. Pamiętajmy, aby nie chodzić na boso po ścieżkach z belek.

    Zamiast tych wszystkich środków ostrożności, możemy zakupić drewno naturalne - świerk, sosna, dąb.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał jurczynski Zobacz post
    http://www.ogrod-gardener.pl/4/1/2/9...y_kolejowe.php
    Kreozot może nam zaszkodzić tylko przy częstym, bezpośrednim kontakcie skóry z nimi.
    A zatem nie stosujemy podkładów kolejowych do huśtawek, ławek itp. Pamiętajmy, aby nie chodzić na boso po ścieżkach z belek.
    Mam pilnować dzieci żeby nie dotykały? Jak ktoś do mnie wpadnie: "tylko nie dotykaj, bo to może być rakotwórcze" - nie dzięki. Wolę, jeśli mam ochotę przejść się dookoła domu boso...

    Cytat Napisał jurczynski Zobacz post
    Zamiast tych wszystkich środków ostrożności, możemy zakupić drewno naturalne - świerk, sosna, dąb.
    i to, myślę, jest dobra rada. Ale każdy zrobi jak chce...
    Tu i ówdzie była mowa, że obrót drewnem w ten sposób impregnowanym jest zabroniony, może to czym handlują czym innym już było impregnowane, no bo jeśli nie to jakim cudem można to kupić?

  4. #24

    Domyślnie

    to co z tą ceną??

  5. #25

    Domyślnie

    okolo dwoch dyszek za szt,w zalerznosi od miejsca i wielkosci podkladu

  6. #26

    Domyślnie

    W okolicach Szczecina podkłady w b.dobrym stanie można kupić za 30-35 złotych za sztukę.




    Więcej inspiracji z podkładami na:
    http://www.flickr.com/photos/torwik/...7623552242991/

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marius37
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    puszcza darżlubska, prawie
    Posty
    252

    Domyślnie

    okolice 3-miasta, z pierwszej ręki - pln 10,00/szt + dowóz
    --------------------
    pozdrowienia
    Mariusz

  8. #28

  9. #29

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał jurczynski Zobacz post
    180x20x10
    siakieś chude ...

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marius37
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    puszcza darżlubska, prawie
    Posty
    252

    Domyślnie

    200 x 24 x 12
    --------------------
    pozdrowienia
    Mariusz

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał freetask Zobacz post
    siakieś chude ...
    waskotorowe

  13. #33

    Domyślnie

    ciekawa filozofia - trujmy się, bo tanio !
    BOHO
    Warszawa

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    No cóż. Tez bym użyła podkładów (bo nie ma dzieci, nie uprawiam warzyw, a lizać ich nie będę) w ogrodzie, gdyby nie niebezpieczeństwo, że będę musiała zapłacić za utylizację, jak mnie kiedyś sąsiad podkabluje.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał freetask Zobacz post
    Mam pilnować dzieci żeby nie dotykały? Jak ktoś do mnie wpadnie: "tylko nie dotykaj, bo to może być rakotwórcze" - nie dzięki. Wolę, jeśli mam ochotę przejść się dookoła domu boso...


    i to, myślę, jest dobra rada. Ale każdy zrobi jak chce...
    Tu i ówdzie była mowa, że obrót drewnem w ten sposób impregnowanym jest zabroniony, może to czym handlują czym innym już było impregnowane, no bo jeśli nie to jakim cudem można to kupić?
    wiec,zakup sobie drewno naturalne proste...

  16. #36

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marius37
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    puszcza darżlubska, prawie
    Posty
    252

    Domyślnie

    tam to mają ceny - 17-27 Ł, prawie jak u nas tylko x kurs Ł
    --------------------
    pozdrowienia
    Mariusz

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony