dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy masz młynek do odpadków w zlewie w kuchni?

Głosujących
49. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    25 51,02%
  • Nie

    24 48,98%
Strona 8 z 9
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 166
  1. #141

    Domyślnie

    witam

    to i ja dopisze sie do watku, moze sie komus przyda. Mam mlynek od lutego (od poczatku jak sie przeprowadzilem). Zastanawialismy sie z zona czy nam jest potrzebny czy nie. Zrobilem wywiad po znajomych - wszyscy zadowoleni. My, musze przyznac, takze jestesmy bardzo zadowoleni. Jest to bardzo przydatne urzadzenie. Ilosc smieci organicznych jest znaczaco zredukowana. Mlynek radzi sobie praktycznie ze wszystkim . Tez mamy niewielkie kolanko pod mlynkiem i raz sie zapchalo zmielona marchewka.

    Mlynek jaki mamy to InSink Erator 65. Kosztowal cos kolo 900 zl, ale przywiozlem go z USA. Tam mozna go dostac za polowe ceny ( wersji na 230V, na 110V jeszcze taniej jest). Bydle jest bardzo ciezkie, wazy kolo 10kg, wiec tylko sie oplaca go przywiezc, jak ktos ma pusty bagaz i specjalnie nie ma czego wiezc .

    Zajmuje bardzo duzo miejsca pod zlewozmywakiem. My mamy jednokomorowy wiec cala woda przechodzi przez mlynek. Po podwieszeniu go pod zlew nic juz pod niego nie wejdzie. Obok niego w szafce 60cm tez duzo juz nie wejdzie . Trzeba o tym pamietac podczas projektowania mebli (smietnik zrobilismy w szafce obok a nie pod zlewem).

    Pozdr,

  2. #142
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Nie dodałeś że w PL kosztuje 2X tyle i nie nadaje się zbytnio do zlewozmywaków ceramicznych, a w tych ze stali nierdzewnej powoduje takie wibracje i hałas jak rozpędzający się myśliwiec.Ponadto ma 500W i trzeba go używać dość często bo uszczelka uzwojenia silnika w korpusie plastikowym lubi stwardnieć i być lekko nieszczelna co powoduje zniszczenie wyłącznika i układu sterowania który jest nie wiedzieć czemu na spodnim deklu, jakakolwiek nieszczelność powoduje jego uszkodzenie, Ponadto przy zasilaniu z sieci instalacja musi być zabezpieczona wyłącznikiem różnicowo- prądowym i najlepiej jakby był to oddzielny obwód.

    Wydaje mi się ze posiadając dom, i mając ogródek warto jest zrobić/kupić sobie kompostownik i mieć super nawóz pod kwiatki, a nie spuszczać wszystko w kanał
    Pozdrawiam i życzę słusznych wyborów
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #143

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Nie dodałeś że w PL kosztuje 2X tyle i nie nadaje się zbytnio do zlewozmywaków ceramicznych...
    Eee, tak z ciekawości - dlaczego nie nadaje się zbytnio do zlewów ceramicznych?
    Pomijam kwestię tego, że V&B nie zaleca (choć ludzie i tak montują), ale już niemiecki SystemCeram nie ma nic przeciw....

    Poza tym mając mlynek używa się go minium raz dziennie (przy "normalnym" gotowaniu).

  4. #144
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agami Zobacz post
    Eee, tak z ciekawości - dlaczego nie nadaje się zbytnio do zlewów ceramicznych?
    Pomijam kwestię tego, że V&B nie zaleca (choć ludzie i tak montują), ale już niemiecki SystemCeram nie ma nic przeciw....

    Poza tym mając mlynek używa się go minium raz dziennie (przy "normalnym" gotowaniu).
    Powoduje mikropęknięcia, trudny do dopasowania w otworze montażowym(różne średnice fartuch gumowy nie zawsze pasuje), w konsekwencji nieszczelności i uszkodzenia.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #145

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Nie dodałeś że w PL kosztuje 2X tyle
    Alez napisalem, ze w USA kosztuje polowe ceny. To chyba to samo?

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    nie nadaje się zbytnio do zlewozmywaków ceramicznych, a w tych ze stali nierdzewnej powoduje takie wibracje i hałas jak rozpędzający się myśliwiec.
    Byc moze. Ja mam go pod zlewem z jakiegos tworzywa typu fragranit. Nie widze zadnych problemow.

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Ponadto ma 500W i trzeba go używać dość często bo uszczelka uzwojenia silnika w korpusie plastikowym lubi stwardnieć i być lekko nieszczelna co powoduje zniszczenie wyłącznika i układu sterowania który jest nie wiedzieć czemu na spodnim deklu, jakakolwiek nieszczelność powoduje jego uszkodzenie
    Tak jak ktos napisal, po to mam mlynek by go uzywac. Jak jestesmy w domu jest on co najmniej raz dziennie uzywany, a zazwyczaj czesciej.

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Ponadto przy zasilaniu z sieci instalacja musi być zabezpieczona wyłącznikiem różnicowo- prądowym i najlepiej jakby był to oddzielny obwód.
    Mam osobny obwod na mlynek i zmywarke z wlasna roznicowka.

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Wydaje mi się ze posiadając dom, i mając ogródek warto jest zrobić/kupić sobie kompostownik i mieć super nawóz pod kwiatki, a nie spuszczać wszystko w kanał

    Pozdrawiam i życzę słusznych wyborów
    Wszystko jest kwestia przemyslen i potrzeb. Ja mam dom, mam ogrod ale mam tez mlynek. To wcale nie wyklucza kompostownika. Pewnie w sytuacji jak piszesz - zlewy ze stali czy ceramiki by sie nie sprawdzil. U mnie dziala bez problemow, przynajmniej na razie poza jednym zapchaniem kolanka. Oby tak dalej. Na pewno twoje spostrzezenia sa cenne dla innych, gdyz faktycznie, jak ktos sie zdecyduje na mlynek to warto by przewidzial wszystkie jego potrzeby i ograniczenia.

    Pozdrawiam,

  6. #146
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał KKL Zobacz post
    Wszystko jest kwestia przemyslen i potrzeb. Ja mam dom, mam ogrod ale mam tez mlynek. To wcale nie wyklucza kompostownika. Pewnie w sytuacji jak piszesz - zlewy ze stali czy ceramiki by sie nie sprawdzil. U mnie dziala bez problemow, przynajmniej na razie poza jednym zapchaniem kolanka. Oby tak dalej. Na pewno twoje spostrzezenia sa cenne dla innych, gdyz faktycznie, jak ktos sie zdecyduje na mlynek to warto by przewidzial wszystkie jego potrzeby i ograniczenia.

    Pozdrawiam,
    Dziękuję za podsumowanie, bardzo celne i cenne i tak jak zauważyłeś uwagi przydadzą się innym, jeszcze dodam, że w przypadku tego urządzenia ważne, aby było solidne, najlepiej "markowe" nie dlatego, że jest drogi,e ale dla tego że jest trwałe, firma działa bardzo długo na rynku i serwis w PL jest dostępny. Trzeba szukać czegoś takiego co po roku nie zniknie z rynku.
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #147

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Powoduje mikropęknięcia, trudny do dopasowania w otworze montażowym(różne średnice fartuch gumowy nie zawsze pasuje), w konsekwencji nieszczelności i uszkodzenia.
    Informacja - od 5 lat od żadnego z moich klientów nie miałam żadnej reklamacji w związku z montażem młynka w zlewie (dowolnym). Ja też mam w zlewie ceramicznym, do tego podwieszanym (!). I to ciężkiego ISE Evolution 100.
    Mikropęknięć nie dostrzegę Większych nie ma. Z średnicą nie było problemów.
    Z średnicą jest tylko problem w "ceramice" Ikea, to ta ma w każdym inną. Blanco dodaje specjalny "kit", który ma dodatkowo uszczelnić odpływ. I nie ma nic przeciwko montażowi w ceramice młynków. Nie wiem, jak z tegorocznymi nowościami Franke czy Teka, ale z ISE jeszcze nie było żadnych problemów w montażu w dowolnym zlewozmywaku, który ma odpływ 3,5 cala.

    Młynek osobiście polecam

  8. #148
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Odświeżam pytaniem, czy mocno taki młynek hałasuje? Mam fioła na punkcie cichej pracy urządzeń wszelakich, a szafka to niezłe pudło rezonansowe -- w związku z tym czy można taki młynek jakoś "opatulić" i dodatkowo wygłuszyć?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  9. #149
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Odświeżam pytaniem, czy mocno taki młynek hałasuje? Mam fioła na punkcie cichej pracy urządzeń wszelakich, a szafka to niezłe pudło rezonansowe -- w związku z tym czy można taki młynek jakoś "opatulić" i dodatkowo wygłuszyć?
    Wszystko zależy od tego co chcesz mielić, kości i inne odpadki to będzie większy hałas ok 50-120dB wygłuszać nie można bo się uszkodzi urządzenie.
    Można kupić model cichszy, ale i tak jeśli uruchomisz to gdy ktoś śpi dla niego będzie głośno. Niekiedy nie tyle hałasuje co wydobywają się dźwięki które u niektórych wywołują atak śmiechu, a niekiedy zażenowania czy zdziwienia. To tak dla informacji chociaż niektórzy się z tym zapewne nie zgodzą.
    http://www.hansloren.pl/pl/p/file/2d...orownawcza.jpg

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez CityMatic ; 28-05-2015 o 11:34
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  10. #150
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Młynek potrafi "łykać" także kości?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  11. #151
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Bez najmniejszego problemu, jak dobry głodny pies połyka je bardzo szybko.Wszystko to co goście pozostawia na talerzach i inne organiczne resztki.Wadą tego jest to że wprowadzając do ścieków takie produkty umożliwiamy żerowanie szczurom, nie spotkałem w nowych kanalizacja ale te z lat ubiegłego wieku są podatne na tych mieszkańców.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  12. #152
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Ja (niestety) kanalizacji mieć nie będę, tylko klasyczne szambo. Pytanie czy tu takie resztki (mięsne) nie będą stanowić jeszcze większego problemu. Młynkiem nie chcę zastępować kompostu czy klasycznego śmietnika, ma być raczej uzupełnieniem tych elementów -- aby nie wygrzebywać notorycznie (mokrych zazwyczaj) resztek jedzenia z dziury i przerzucania do "kubła kompostowego".
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  13. #153
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Ja (niestety) kanalizacji mieć nie będę, tylko klasyczne szambo. Pytanie czy tu takie resztki (mięsne) nie będą stanowić jeszcze większego problemu. Młynkiem nie chcę zastępować kompostu czy klasycznego śmietnika, ma być raczej uzupełnieniem tych elementów -- aby nie wygrzebywać notorycznie (mokrych zazwyczaj) resztek jedzenia z dziury i przerzucania do "kubła kompostowego".
    W takim razie młynek w ogóle nie jest Ci potrzebny, a na odpadki radzę zaopatrzyć się w wiadereczko które opróżnia się do kompostownika.
    Po pierwsze szkoda kasy, po drugie szkoda kasy i po trzecie jest Ci zbędne. Młynek jest potrzebny tam gdzie odpadki organiczne się pojawiają, a nie chce się ich mieszać ze śmieciami suchymi , a wynosi się je dość rzadko.
    Usunięcie resztek z sitka do wiadereczka w nowoczesnym zlewie nie stanowi problemu po wyjęciu koszyczka.
    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1572640x480_zpsf6a6cc4b.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	64,8 KB
ID:	318832  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  14. #154
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    ....
    Montuje się takie kubełki w szafce i jest bardzo dobrze zorganizowane i posegregowane - w zupełności spełnia swoją rolę.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	18092_big.jpg
Wyświetleń:	138
Rozmiar:	31,8 KB
ID:	318833  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  15. #155
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    W takim razie młynek w ogóle nie jest Ci potrzebny, a na odpadki radzę zaopatrzyć się w wiadereczko które opróżnia się do kompostownika.
    Po pierwsze szkoda kasy, po drugie szkoda kasy i po trzecie jest Ci zbędne. Młynek jest potrzebny tam gdzie odpadki organiczne się pojawiają, a nie chce się ich mieszać ze śmieciami suchymi , a wynosi się je dość rzadko.
    Usunięcie resztek z sitka do wiadereczka w nowoczesnym zlewie nie stanowi problemu po wyjęciu koszyczka.
    Pozdrawiam
    Oj, nie zauważyłem Twojej odpowiedzi. Takie sitko użytkuję obecnie w tandemie z kubłem i ciągle jest sitko usyfione -- a jego czyszczenie upierdliwe (zgarnąć ze zlewu do sitka, wygrzebać z dziurek sitka resztki, wyciągnąć, rozkręcić, wyczyścić, wyczyścić dziurę w zlewie...). Jako że sporo gotujemy z małżonką, często od spodu i w samym odpływie zlewu rosną różne dziwne "rzeczy" już raptem po paru dniach gdy się nie wyczyści dokładnie sitka. Stąd pomysł na dziurę i mielenie tego co by normalnie osiadało na sitku bez konieczności wynoszenia zawartości do kubełka. Niewykluczone, że reszta "lżejszych" rzeczy także by trafiała do młynka, zamiast gimnastykować się z przykrywką kubełka, świnić szafki (co obecnie ma miejsce) itd. aby donieść do kubełka a potem na kompost.

    No właśnie, a jak taki młynek wypada z punktu estetycznego -- nie śmierdzi z dziury?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  16. #156
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    No właśnie, a jak taki młynek wypada z punktu estetycznego -- nie śmierdzi z dziury?
    Młynek jest zamontowany przed syfonem zlewozmywaka więc nie śmierdzi, do prawidłowej pracy potrzebuje wody więc rozdrobnione elementy cząstek organicznych są na bieżąco spłukiwane. Wnętrze młynka tzn elementy tnące tak faktycznie nie są tnące, a rozbijające i miażdżące wykonane ze stali szlachetnej więc nie ulegają korozji czy jakiemuś łatwemu zniszczeniu, ponadto ich konstrukcja powoduje taki ruch, że praktycznie wnętrze samo się myje a resztki mielone nie powinny pozostać wewnątrz urządzenia(części mielącej)
    Tylko brak podstawowej zasady może spowodować rozwój grzybów czy pleśni. Przed dłuższym urlopem warto jest zatkać wlot korkiem(są na wyposażeniu)
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  17. #157
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar endodontist
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-000
    Posty
    76
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Używam rozdrabniacza [IN SINK ERATOR model EVOLUTION 200] od dwóch lat.
    Podpisuję się pod powyższym. NIC NIE SMIERDZI. Olewam również zatykanie przy dłuższych wyjazdach. Jeżeli syfon jest głęboki, to woda nie wysycha i nie śmierdzi nawet jak się trzy tygodnie nie używa zlewu ani rozdrabniacza.
    Dodatkowo, WAŻNE!, warto zwrócić uwagę czy model Waszego rozdrabniacza posiada podłączenie pod zmywarkę!
    Wtedy odpływ wody ze zmywarki jest podpinany do rozdrabniacza i bez Waszej ingerencji za każdym razem kiedy zmywarka pozbywa się ciepłej wody z detergentami, przelatuje ona przez rozdrabniacz i czyści go za darmo
    Kupuję sporo gadżetów, ale ten jest uznawany przez domowników i przyjaciół za jeden z najlepszych pomysłów

  18. #158
    SYMPATYK FORUM (min. 10) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    IwoBW

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    67

    Domyślnie

    Dzielę się opinią, jestem użytkownikiem młynka Franke SD 300 od sześciu lat i właśnie odmówił posłuszeństwa. Nikt nie chce się podjąć naprawy mówiąc że jest to stary model i brak jest części. Poczytałam opinie w internecie i okazało się że i tak długo go użytkowałam bo podobno wysiada po dwóch góra trzech latach. Zastanawiam się teraz nad zakupem nowego z użytkowania byłam bardzo zadowolona, jedyna jego wada to hałas przy otwartej kuchni zagłuszał TV totalnie.

  19. #159

    Domyślnie

    Nie wiem ja do tej pory widziałem to rozwiązanie tylko w amerykańskich filmach, jakiś czas temu podczas remontu rozmawialiśmy z dziewczyną o zamontowaniu takiego młynka ale na rozmowach się skończyło i bez młynka da się żyć nie twierdze że nie jest to w jakiś stopniu ułatwienie ale chyba przede wszystkim odstrasza mnie hałas tego urządzenia.

  20. #160

    Domyślnie

    Cytat Napisał jizido2 Zobacz post
    Nie wiem ja do tej pory widziałem to rozwiązanie tylko w amerykańskich filmach, jakiś czas temu podczas remontu rozmawialiśmy z dziewczyną o zamontowaniu takiego młynka ale na rozmowach się skończyło i bez młynka da się żyć nie twierdze że nie jest to w jakiś stopniu ułatwienie ale chyba przede wszystkim odstrasza mnie hałas tego urządzenia.
    jestem tego samego zdania, warcząca zmywarka w zupełności, z resztą nie bardzo przemawia do mnie w ogóle cel montowania czegoś takiego, ludzie są za bardzo leniwi i nie chce im się po prostu resztek jedzenia wyrzucić do kosza i potem wciskają to do zmywarek, albo zmywają nad zlewem, a potem ból, że oj coś chyba się przytkało itp

Strona 8 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony