dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 68 z 71
Pokaż wyniki od 1.341 do 1.360 z 1418
  1. #1341
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Dzięki za ciepłe słowa.
    Wydawanie takich porad w formie podręcznika mija się z celem. Na rynku jest cała masa poradników ( lepszych, gorszych), telewizja ma swoje programy tego typu, projektanci prowadzą swoje blogi ( między innymi robi to w bardzo ciekawy sposób sam Robert - zachęcam do zapoznania się z Jego wizją projektowania), więc ... szkoda prądu. Wątek zakładany był jakiś czas temu, kiedy królowała głównie trudno dostępna literatura obcojęzyczna a projektowali przede wszystkim ludzie merytorycznie i praktycznie przygotowani do tego. Wówczas był sens, nawet warto było się posprzeczać - przespaliśmy więc ten okres .
    Dzisiaj kiedy niemal każdy może się naładować wiedzą teoretyczną z netu, tv lub kursach i nazywać siebie projektantem, mam wrażenie, że temat ten chyba powoli umiera.

    pozdrawiam

  2. #1342

    Domyślnie

    Czasami jak przeglądam blogi bądź zdjęcia projektantów jestem załamany, moja żona która nie ukończyła nic w tym kierunku robi to zdecydowanie lepiej

  3. #1343

    Domyślnie

    dorian lepiej bym tego nie ujął. czasem mi się wydaje, że tylko architekt może zrozumieć pomysł innego architekta.

  4. #1344
    Banned
    Arkadjo

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    WWA
    Kod pocztowy
    00-902
    Posty
    12

    Domyślnie

    Wiecie to nie tylko w świecie architektów i szalonych pomysłów sprawa tak wygląda. Wystarczy spojrzeć na ulicę i panujące trendy.

  5. #1345
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Rustler

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    6

    Domyślnie

    a mówią, że o gustach się nie dyskutuje

  6. #1346
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Powiedzenie "o gustach się nie dyskutuje" jest używane w błędnym kontekście, podobnie z resztą jak częsty błąd kontekstowy z powiedzonkiem "nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki".

    Powiedzenie to pochodzi ze średniowiecznej dysputy i dotyczy filozofii.

    Brak dyskusji o gustach powoduje, że mamy taką przestrzeń publiczną jaką mamy. Bo kreują ją gusta burmistrza, sołtysa i urzędnika bez wykształcenia artystycznego, bez przygotowanej wrażliwości, wyobraźni przestrzennej.

  7. #1347
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    halina156

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-678
    Posty
    7

    Domyślnie

    Ale to powiedzenie ma zastosowanie i do powyższego zagadnienia - znaczy tyle, że w kwestii gustów nie liczy się argumentacja - jeszcze nikt nie zmienił swojego poczucia smaku tylko dlatego, że liznął troszkę usystematyzowanej wiedzy z zakresu historii sztuki czy estetyki. I tyle .

    Wracając do tematu - mnie się marzy minimalistyczny gabinet i pokój do nauki. Taki, żeby nic osoby korzystające z niego nie mogło rozproszyć. Lekko chłodny, oszczędny w stylu. Sama nie mam zacięcia do aranżacji wnętrz ani specjalnie dobrego gustu, więc potrzebuję pomocy. W projektach minimalistycznych celuje jak dla mnie ta firma od aranżacji wnętrz [SPAM]]. Co o nich sądzicie? Warto?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 09-05-2016 o 13:05

  8. #1348
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał halina156 Zobacz post
    Ale to powiedzenie ma zastosowanie i do powyższego zagadnienia - znaczy tyle, że w kwestii gustów nie liczy się argumentacja - jeszcze nikt nie zmienił swojego poczucia smaku tylko dlatego, że liznął troszkę usystematyzowanej wiedzy z zakresu historii sztuki czy estetyki. I tyle .
    Nie zgodzę się. Mnóstwo ludzi zmienia gust, właśnie dlatego, że miało kontakt z prawdziwą sztuką.
    Gdyby ludzie nie zmieniali gustu w ciągu swojego życia, panie urządzałyby swoje mieszkania w duchu księżniczek Disneya - kiczowato i różowo, jak pięciolatki.

    Popularność szarości, bieli i skandynawii też nie wzięła się znikąd w kraju w którym królowała łososio-morela na ścianach i wenge w meblach.

  9. #1349

    Domyślnie

    ja preferuję minimalistyczne i praktyczne rozwiązania, nie lubię masy pierdół i niepotrzebnych rzeczy w domu czy w biurze

  10. #1350
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gwiazdka.p

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-112
    Posty
    19

    Domyślnie

    Haha, to ja przy remoncie mieszkania popełniłam chyba wszystkie Podeślę ten wątek rodzicom, bo remontują dom, może otworzy im to oczy

  11. #1351

    Domyślnie

    Brak idei i próba aranżacji swojego wnętrza do zazwyczaj dużych wnętrz z katalogów, co daje niestety komiczny wynik i tzw. wnętrza na bogatości

  12. #1352
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    prosiaczek12

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-293
    Posty
    5

    Domyślnie

    niedlugo odbieram klucze do mieszkania i boje sie ze przesadze z czyms

  13. #1353

    Domyślnie

    do projektowania wnętrza jeszcze u mnie daleko, dopiero zaczynam budowę, ale najbardziej przerażają mnie koszty tych wszystkich rzeczy które proponują projektanci, czasem ciężko znaleźć tańsze "zamienniki"

  14. #1354
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał karol888 Zobacz post
    do projektowania wnętrza jeszcze u mnie daleko, dopiero zaczynam budowę, ale najbardziej przerażają mnie koszty tych wszystkich rzeczy które proponują projektanci, czasem ciężko znaleźć tańsze "zamienniki"
    Czasem faktycznie trudno znaleźć tańsze, ale da się.Trochę tylko więcej roboty i jakościowo gorzej. Czasem też nie warto.
    Dom jest zawsze przecież kompromisem przy okrojonym już zazwyczaj na tym wykończeniowym etapie budżecie.
    Najłatwiej wychodzi z materiałami wykończeniowymi. Paradyż zamiast Cesarea, kamień zamiast kompozytów czy spieków, Koło i budżetowe Grohe zamiast Gessi, laminaty za drewno itd. Z meblami i oświetleniem też od biedy można jakoś sobie poradzić , chociaż tutaj cena i jakość, również ta estetyczna, wyjątkowo idą ze sobą w parze.
    Wszystko zależy od stylistyki i tu częściej jest problem. Minimalizm, modernizm wydają się dla większości najtańsze, co z reguły nijak nie przekłada się na faktyczne koszty realizacji.

  15. #1355
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    szoszana

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Zalasewo
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ja może z innej beczki, dodam do listy - uleganie modom. Boli mnie, jak patrzę na koleżanki, które często zmieniają wystrój, bo prawda jest taka, że generują stertę niepotrzebnych potem klamotów. Jasne, mogłyby to sprzedać, mogłyby oddać, przerobić, ale w sumie albo upychają w piwnicy, albo wyrzucają. Tanie meble szybko się nudzą, to kupują nowe, a stare lądują na śmietniku. Lampa już nie taka modna - śmietnik. Zasłony, narzuty, poduszki, obrazy, zastawy stołowe (sic!) - śmietnik. Przerasta mnie to ponadczasowe wnętrze, z wysokiej jakości materiałów może jest droższe na początku, ale przynajmniej nie trzeba go szybko wymieniać, nie nudzi się też, nie wyrasta się z niego.

  16. #1356
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    To dobrze - dzięki temu generują ruch w obrocie handlowym. Nie nudzą się swoimi wnętrzami, nadążają za modą.
    Nie muszą mieszkać 20-30 lat tak samo.

  17. #1357
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    To dobrze - dzięki temu generują ruch w obrocie handlowym. Nie nudzą się swoimi wnętrzami, nadążają za modą.
    Nie muszą mieszkać 20-30 lat tak samo.
    Ale z ekologicznego punktu widzenia, nie jest to dobra praktyka.

    Ja, podobnie jak szoszona, mam znajomych, których nowe meble zachwycają przez chwilę, zanim się "opatrzą" a moda przeminie. Ale mam też takich, którzy kupili solidne przedwojenne meble i nie mają potrzeby ich wymieniać, ponieważ nie są one ani zniszczone ani jakoś nie chcą się "opatrzeć"
    U tych pierwszych, przez kilka wizyt pozachwycam się nową meblościanką, po czym czar "ładności" jakoś mija. U tych drugich, przy każdej wizycie jestem zachwycona, a najczęściej zaskoczona, bo za każdym razem znajdę coś, co wcześniej umknęło mej uwadze
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 09-04-2017 o 02:39
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  18. #1358
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Gdybyśmy byli ekologiczni niestety doprowadzilibyśmy w szybkim tempie do krachu gospodarczego.

  19. #1359

    Domyślnie

    Nasz remont mieszkania trwa juz dobre półroku, z czego główne prace skończyliśmy kilka miesięcy temu. Nie miałem pojęcia ile jest pracy z detalami, wykończeniem, poprawkami itd. Wiadomo część robili nam fachowcy, część sami.

    Nasz projekt był od początku w głowie i zgadzam się, że dobrze jest mieć to jakoś spisane, zaplanowane, projekt online też jest jakimś wyjściem.

    No ale powoli efekt naszej pracy jest widoczny. Łamiemy nasze biele i szarości kolorowymi dodatkami.
    Najbardziej podoba mi się dekorowanie ścian naszymi zdjęciami. Mamy już*chyba z 40 róznej wielkości ramek. Drewniane ramki z naszymi zdjęciami z wakcji, dzieciaki, z psami itd. To naprawdę wnosi ciepło i klimat do mieszkania. Wracam z pracy i wiem że jestem u siebie

    Ostatnio żona mnie namówia na obraz olejny. Chciałaby cos*takiego:





    ja jestem bardziej tradycjonalista , chyba wolałbym coś takiego:



    Co myślicie? Warto inwestować w obrazy olejne, czy lepiej fotoobrazy? Różnica w cenie znaczna, ale olej to zawsze ręczna praca artysty.

    dziękuję!
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 29-05-2017 o 18:55

  20. #1360
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał karol_mańkowski Zobacz post



    Co myślicie? Warto inwestować w obrazy olejne, czy lepiej fotoobrazy? Różnica w cenie znaczna, ale olej to zawsze ręczna praca artysty.

    dziękuję!
    Kiedyś na FM była zażarta dyskusja o tym.
    Po pierwsze, wydawanie pieniędzy na jak piszesz "fotoobrazy", to żadna inwestycja. Dla dekoratora taka reprodukcja, to jak oprawienie sobie okładki z pudełka po czekoladkach - lekki obciach. Dla scenografa wręcz przeciwnie - zaleta, bo jak teatr spłonie, oryginał będzie wisiał w muzeum.
    Dla Kowalskiego, który jest przecież dekoratorem ...hm, no sam wybieraj. Lepiej jednak własne fotki , choćby i nawet nieprofesjonalne niż peerelowski sznyt. Każdy projektant wnętrz żachnie się na jakikolwiek powieszony fotodruk a niechby i samego Seurata, którego inwestor wręcz pokochał.
    Oryginał jego wisi w Londynie i jest nie do kupienia ba, nawet u pasera będzie kosztował więcej niż dom. A więc co?
    A iść do galerii, wisi tam tego od groma i jak się poszczęści a masz do tego nosa, to za przyzwoite pieniądze nabędziesz przyzwoity i oryginalny obrazek młodego artysty, który kiedyś może będzie znany.
    Alternatywą bogatszych jest często dobra kopia, trudna do rozróżnienia na pierwszy rzut oka - kosztuje też nie mało. W Twoim przypadku Kąpiel w Asnieres Seurata pewnie też odpada, bo to płótno 2x3 m a nawet tylko taki jeden obraz w pokoju potrzebuje trochę powietrza. Ale jak masz pokój lub sypialnie ponad 100m2 to ja bym brał.
    Oleje są najdroższe. Jeśli dojdziesz do wniosku , że nie warto wydawać aż tyle, zacznij od innych, tańszych technik np wodnych albo grafik .
    Masz też jeszcze jeden problem... z własną żoną. Albo Ona z Tobą. Ty gustujesz w post-impresji, Ona lubi pop-art. W spójnym wnętrzu trzeba dużo wyczucia, żeby znaleźć na to kompromis.

Strona 68 z 71

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony