dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 19 z 71
Pokaż wyniki od 361 do 380 z 1418
  1. #361
    justyna_m
    Guest
    justyna_m

    Domyślnie

    Irmo dlatego napisałam, że do czasu dekoracji, wykończenia, mebli itp. swoją pracę wyknała bardzo dobrze.

    Baza oczywiście jest ważna ale niestety eksperymentowanie z wykańczaniem wnętrz może okazać się bolesne dla portfela lub całkiem nie do osiągnięcia. Dlatego zwracamy się do Architekta. Najbardziej kosztowny etap zaczyna się właśnie po otynkowaniu ścian i rozpoczęciu wykończeniówki. Są to już wybory, które zostaną na kilka ładnych lat i nie wyobrażam sobie z eksperymentowaniem np. z meblami w kuchni czy kaflami w łazienkach ... tego nie zmienia ot tak ponieważ się nie podoba - chyba, że ktoś ma nieograniczone możliwości finansowe.

    Dlatego czasem lepiej wziąc dekoratora już nawet po wybudowaniu domu a on wyczaruje nam piękne wnętrze na istniejącej już bazie - to jest przewaga dobrych dekoratorów. Jest taki program Zaklinacz wnętrz na tvn style - zmieniają wnętrza bez ingerencji w architekturę i za każdym razem wychodzi to rewelacyjnie.

  2. #362
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    kafle w łazience i kuchnia to nie są elementy dekoracji...
    miałam na myśli tkaniny, wazony, poduchy, dywany, obrazki itp...
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  3. #363
    justyna_m
    Guest
    justyna_m

    Domyślnie

    Cytat Napisał Irma
    kafle w łazience i kuchnia to nie są elementy dekoracji...
    miałam na myśli tkaniny, wazony, poduchy, dywany, obrazki itp...


    ale przyznasz, że bardzo wpływaja na charakter wnętrza i projektując je mamy zawsze na uwadze cały dom również późniejsze tkaniny, kolory, dodatki.

    funkcjonalność tych pomieszczeń nie jest dekoracją jednak już ułożenie kafla i jego kolor, wzór, faktura tak samo jak kolor i materiały z jakich wykonana jest kuchnia już moim zdaniem bardzo kreśłają nam dekoracyjnie wnętrze i determinują późniejsze wybory czego musimy być świadomi już przy projektowaniu - z czym wiążą się te wybory i jak będziemy kształtować całość domu czy mieszkania.

  4. #364
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał justyna_m
    funkcjonalność tych pomieszczeń nie jest dekoracją jednak już ułożenie kafla i jego kolor, wzór, faktura tak samo jak kolor i materiały z jakich wykonana jest kuchnia już moim zdaniem bardzo kreśłają nam dekoracyjnie wnętrze i determinują późniejsze wybory czego musimy być świadomi już przy projektowaniu - z czym wiążą się te wybory i jak będziemy kształtować całość domu czy mieszkania.
    Wybacz , ale przeczytałem , to co napisałaś chyba z sześć razy i w żaden sposób nie mogę zrozumieć , co miałaś na myśli.
    Czy chodzi ci o to ,że projekt musi przewidywać charakter przyszłej dekoracji ?
    Wcale nie.
    Dekorator , jak pisała Irma, może szaleć do woli jak krawiec z kobietą.
    Owszem jednej będzie dobrze w mini ,innej absolutnie nie.
    Projektant musi stworzyć zatem odpowiednie ciało, rzecz jasna w miarę adekwatne do przyszłego stylu. Rubensowska, klasyczna, garbata.
    Ale przecież ładnemu we wszystkim ładnie, więc dekorator- krawiec skomponuje ciuchy na bal, na pogrzeb i do komunii na odpowiedni model, ale z kaszalota nie zrobi miss świata, bo pracuje na tym co zastał.
    Jedno wnętrze z tymi samymi ścianami, kaflami, podłogami i meblami można wystylizować na dziesiątki sposobów i to jest robota dekoratora.
    Zmienia farby , narzuty, tapety i tym zmienia charakter - nie zmienia jednak stylu. Barok pozostanie barokiem bez względu czy tapety będą w kwiatki czy w paski i bez różnicy w jakim kolorze.

    PS dziękuję Kolegom architektom i_de oraz Irmie za celne uwagi.

  5. #365
    justyna_m
    Guest
    justyna_m

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2112wojtek
    Cytat Napisał justyna_m
    funkcjonalność tych pomieszczeń nie jest dekoracją jednak już ułożenie kafla i jego kolor, wzór, faktura tak samo jak kolor i materiały z jakich wykonana jest kuchnia już moim zdaniem bardzo kreśłają nam dekoracyjnie wnętrze i determinują późniejsze wybory czego musimy być świadomi już przy projektowaniu - z czym wiążą się te wybory i jak będziemy kształtować całość domu czy mieszkania.
    Wybacz , ale przeczytałem , to co napisałaś chyba z sześć razy i w żaden sposób nie mogę zrozumieć , co miałaś na myśli.
    Czy chodzi ci o to ,że projekt musi przewidywać charakter przyszłej dekoracji ?
    Wcale nie.
    Dekorator , jak pisała Irma, może szaleć do woli jak krawiec z kobietą.
    Owszem jednej będzie dobrze w mini ,innej absolutnie nie.
    Projektant musi stworzyć zatem odpowiednie ciało, rzecz jasna w miarę adekwatne do przyszłego stylu. Rubensowska, klasyczna, garbata.
    Ale przecież ładnemu we wszystkim ładnie, więc dekorator- krawiec skomponuje ciuchy na bal, na pogrzeb i do komunii na odpowiedni model, ale z kaszalota nie zrobi miss świata, bo pracuje na tym co zastał.
    Jedno wnętrze z tymi samymi ścianami, kaflami, podłogami i meblami można wystylizować na dziesiątki sposobów i to jest robota dekoratora.
    Zmienia farby , narzuty, tapety i tym zmienia charakter - nie zmienia jednak stylu. Barok pozostanie barokiem bez względu czy tapety będą w kwiatki czy w paski i bez różnicy w jakim kolorze.

    PS dziękuję Kolegom architektom i_de oraz Irmie za celne uwagi.
    nie projekt ma przewidywać dekorację a konkretnie wybrane płytki czy kuchnia ... to miałam na myśli

    widzę, że chyba nie przeczytałeś od początku mojej dyskusji z Irmą ... chodziło mi dokładnie o to co napisałeś wyżej, że projektując kuchnię czy łazienkę trzeba mieć na uwadze jak to będzie wyglądało w przyszłości jako całość. Trzeba stworzyć jak to Irma celnie określiła bazę i zarówno kuchnia i łazienka już w jakimś stopniu ją tworzą i determinują nasze późniejsze wybory dekoracji i słusznie można je zmieniać, bawić się nimi, eksperymentować.

  6. #366
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał justyna_m

    nie projekt ma przewidywać dekorację a konkretnie wybrane płytki czy kuchnia ... to miałam na myśli

    .
    To absurd. Płytki i meble w kuchni nie muszą być stylistyczną dominantą dla dekoratora są elementem architektury wnętrza.
    Nie ma kanonów w urządzaniu dekoracji w odniesieniu do istniejących elementów architektonicznych.
    To samo jest z kolorami , można ton w ton albo przeciwstawnie.Wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać. Odwrotnie jest w architekturze, która wymaga logiki, przemyślanej konsekwencji a nie eksperymentowania czy zabawą nastrojem .Dobór płytek nie zmienia zakresu działania dekoratora , jedynie może go mniej lub bardziej ograniczać w ramach przyjętej stylistyki.
    Tak zrozumiałem Irmę.
    Do glazury w kwiatki możesz zastosować minimalistyczną zastawę a do wiktoriańskiej kuchni modernistyczne oprawy. Nie tu leży bowiem problem dekoracji, która nie określa przecież położenia światła , jego rodzaju , kształtu i typu płytek czy użytych form i faktur.

    PS
    Czytałem uważnie, ale może forma podania, zwłaszcza Twoja interpunkcja, wprowadziła moje wątpliwości.

  7. #367
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    najlepiej kiedy projektant ma w głowie cały obraz i wtedy rzeczywiście może doberać płytki czy meble kuchenne, do tego jaki koncowy efekt chce osiągnąć.
    Pewnie o to chodzi Justynie.
    Niemniej jednak, co zawsze powtarzam klientom, jest nieskonczenie wiele prawidłowych rozwiązań. Wszystko jest kwestią decyzji...
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  8. #368
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Irma
    Niemniej jednak, co zawsze powtarzam klientom, jest nieskonczenie wiele prawidłowych rozwiązań. Wszystko jest kwestią decyzji...
    Podkreślę i podpiszę się pod tym.

  9. #369

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2112wojtek
    Cytat Napisał Irma
    Niemniej jednak, co zawsze powtarzam klientom, jest nieskonczenie wiele prawidłowych rozwiązań. Wszystko jest kwestią decyzji...
    Podkreślę i podpiszę się pod tym.
    Ja też się zgodzę. Dla mnie to mnogość możliwości wyboru jest problemem przy urządzaniu wnętrza, a nie brak pomysłu.

  10. #370

    Domyślnie

    i ja i ja
    ja osobiście jeszcze mam taki problem, że jestem bardzo niestały w uczuciach
    zanim przysłowiowe płytki zostaną przyklejone to już wybrałbym inne

    zazdroszczę architektom wnętrz, którzy mogą to wszystko skleić w całość. popatrzeć przez chwilę z ukosa i zacząć zabawę od nowa, tym razem np. w brązach, bez tego całego brzemienia odpowiedzialności za coś o co mogą się potykać przez całe życie
    tak się zaczyna każda misja
    znaleźć człowieka, swoją przystań
    urządzić po swojemu kawałek świata
    zbratać się z nim

  11. #371

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2112wojtek
    Do glazury w kwiatki możesz zastosować minimalistyczną zastawę a do wiktoriańskiej kuchni modernistyczne oprawy.
    Warunek: klient jest gotów na takie eklektyczne pejzaże w swoim domu
    Ja chyba nie (niestety?)
    Ludzie żądają wolności słowa, by wyrażać swą wolność myśli, której unikają jak ognia. - Søren Kierkegaard

  12. #372
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za ciekawą dyskusję, wygląda na to, że czegoś się od Was nauczyłam.
    Choć żałuję ogromnie, że to pozostanie wiedza czysto teoretyczna.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  13. #373
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał enickman

    zazdroszczę architektom wnętrz, którzy mogą to wszystko skleić w całość. popatrzeć przez chwilę z ukosa i zacząć zabawę od nowa, tym razem np. w brązach, bez tego całego brzemienia odpowiedzialności za coś o co mogą się potykać przez całe życie
    Nie ma czego zazdrościć.
    Zawsze możesz sam wybrać i zakomponować sobie płytki, we wszystkich kolorach tęczy.
    Będziesz się przez resztę życia potykał o wszystkie możliwe kolory a i brzemię odpowiedzialności weźmiesz na siebie.

  14. #374
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kaśka maciej
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    21.063
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    372

    Domyślnie

    Dyskusja świetna!!
    Tylko ja dalej nie wiem Wojtek, co to są "zajajenia"
    Podążanie za cudzym gustem jest trudne, zwłaszcza jak tego gustu nie ma.

  15. #375
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaśka maciej
    Dyskusja świetna!!
    Tylko ja dalej nie wiem Wojtek, co to są "zajajenia"
    Pazury takie...

  16. #376

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2112wojtek
    Cytat Napisał enickman

    zazdroszczę architektom wnętrz, którzy mogą to wszystko skleić w całość. popatrzeć przez chwilę z ukosa i zacząć zabawę od nowa, tym razem np. w brązach, bez tego całego brzemienia odpowiedzialności za coś o co mogą się potykać przez całe życie
    Nie ma czego zazdrościć.
    Zawsze możesz sam wybrać i zakomponować sobie płytki, we wszystkich kolorach tęczy.
    Będziesz się przez resztę życia potykał o wszystkie możliwe kolory a i brzemię odpowiedzialności weźmiesz na siebie.
    To Ty tak możesz zrobić i dla odreagowania następnej osobie zaproponować wszystko w bieli
    Ja właśnie nie mogę bo to ja będę tą biel później brudził

    P.S. Wrzucenie wszystkich możliwych koloró nie wyczerpuje całej skali możliwości, bo można jeszcze zrobić świat czarno-biały itd.
    tak się zaczyna każda misja
    znaleźć człowieka, swoją przystań
    urządzić po swojemu kawałek świata
    zbratać się z nim

  17. #377
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    To Ty tak możesz zrobić i dla odreagowania następnej osobie zaproponować wszystko w bieli
    Ja właśnie nie mogę bo to ja będę tą biel później brudził
    to trochę krzywdzące, nie sądzisz?
    Myślisz, ze projektant bawi się za cudze pieniądze i zupełnie nie bierze odpowiedzialności za to co robi i z czym zostawia klienta?
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  18. #378
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał Irma
    To Ty tak możesz zrobić i dla odreagowania następnej osobie zaproponować wszystko w bieli
    Ja właśnie nie mogę bo to ja będę tą biel później brudził
    to trochę krzywdzące, nie sądzisz?
    Myślisz, ze projektant bawi się za cudze pieniądze i zupełnie nie bierze odpowiedzialności za to co robi i z czym zostawia klienta?
    To jest podstawowy brak pojecia o tym, jaka jest rola (dobrego) projektanta. Moze niestety ci slabi psuja rynek i robia zle wrazenie, dlatego tak jest...

  19. #379

    Domyślnie Grzechy

    Moim zdaniem najwazniejsze jest aby :

    - Mozliwie jak najwczesniej wszystko zaplanować, zeby nieokazalo sie ze na jutro trzeba juz zdecydowc sie co wybierzemy a my niemamy jeszcze dobrego rozeznania w temacie. Takie zakupy czesto koncza sie niezbyt udanym wyborem

    - Jesli juz zaplanujemy co i jak mamy zrobic trzeba sie mozliwie jak najbardziej trzymac tych planow i niezmieniac juz ich na 5 minut przez wykonaniem ( bo np glazurnik sugeruje nam ze inaczej bedzie lepiej , a znajac zycie to poprostu jemu wygodniej). Takze jesli mamy np juz plan lazienki to zanim go zmienimy zastanówmy sie 5 razy, na chwile przed wykonaniem raczej malo prawdopodobne jest ze wymyslimy cos lepszego.

    - Nieoszczedzajmy na siłe ! Niewarto zaosczędzic nieduzej sumy skoro pozniej mamy byc niezadowoleni.

    - Kupujmy wyposazenie dobrej jakosci zaufanych producentow. Sto razy lepiej kupic cos mniej wybajerowanego ale zato solidnego niz z bajerem ale takie ktore nieposluzy nam długo. Jesli niemamy pieniedzy kupmy np baterie łazienkową z najtanszej serii ale zato dobrej firmy.

    - Niemozna planowac wszystkiego nabierząca , bo raczej napewno okaze sie ze oczyms powinnismy pomyslec wczesniej i nieda sie juz tego przerobic.

    -Wszystkie mozliwe przerubki rubmy jak najwczesniej, na etapie budowy wszystko mozna łatwo przerobic , puzniej juz moga byc duze trudnosci.

  20. #380
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie Re: Grzechy

    Cytat Napisał mich83
    -Wszystkie mozliwe przerubki rubmy jak najwczesniej, na etapie budowy wszystko mozna łatwo przerobic , puzniej juz moga byc duze trudnosci.
    przepraszam ale nie mogę

    przerÓbki, rÓbmy, pÓźniej

Strona 19 z 71

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony