dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 66 z 71
Pokaż wyniki od 1.301 do 1.320 z 1418
  1. #1301

    Domyślnie

    Cytat Napisał miódmalina Zobacz post
    przekonanie inwestora o swoim smaku, wyczuciu i estetyce
    Albo takież przekonanie "projektanta"

    Zajrzyjcie na stronę firmy "otwarte - studio" z Wrocławia.
    Pani zaczęła doradzać forumowiczom. Mnie to przerasta
    "dziwny jest ten świat..."

  2. #1302
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    z tego co widzę studio specjalizuje się w grafice a nie we wnętrzach.
    Czyli doradzanie jest amatorskie, jak przez innych forumowiczów

  3. #1303

    Domyślnie

    Elfir, to nie ta firma. Chodzi o tę z Wrocławia. Ta z Krakowa to bardzo profesjonalni graficy. Szkoda, że nazwa podobna.
    "dziwny jest ten świat..."

  4. #1304
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    znalazłam - ale kanał!
    Nawet rysunek na pierwszej stronie jest nieestetyczny, bo nie schodzą się fugi płytek w narożniku!
    Sadząc z płytkowania łazienek po sufit - czy to ktoś kto uczył się obsługiwać program w sklepie z płytkami?

    projekt kuchni - serwantka przy zlewie, lodówka przy płycie a piekarnik przy stole. A ergonomia w kącie chlipie.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 24-08-2015 o 15:36

  5. #1305
    Banned
    zabudowlany

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-444
    Posty
    10

    Domyślnie

    Każdy się rządzi po swojemu, ale niestety niektórym kompletnie brak wyczucia gustu. jeszcze taka typową Grażynę rozumiem, ale jak widze niektóre "dzieła" projektantów wnętrz, to az mnie coś w środku skreca. i to są ludzie po studiach...

  6. #1306
    Banned
    daryjka90

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-800
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cóż. Każdy gust ma.. ale każdy gust jest inny

  7. #1307
    Banned
    Konevka

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Piotrów
    Kod pocztowy
    09-500
    Posty
    66

    Domyślnie

    Dlatego nigdy nie oddałabym projektowania swoich wnętrz w ręce kogos innego. Mój gust jest mojszy, a co za tym idzie - lepsiejszy xD

  8. #1308
    Banned
    Jatamen

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kowary
    Kod pocztowy
    58-530
    Posty
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konevka Zobacz post
    Dlatego nigdy nie oddałabym projektowania swoich wnętrz w ręce kogos innego. Mój gust jest mojszy, a co za tym idzie - lepsiejszy xD
    nawet jeśli kiczowaty?

  9. #1309
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Aga11*

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-501
    Posty
    763

    Domyślnie

    Jatamen nawet jeśli kiczowaty Chciałby Pan mieszkać we wnętrzach które będą się względnie podobały znajomym a tylko Panu nie? Albo żyjemy dla siebie albo dla innych

  10. #1310

    Domyślnie

    Ale można żyć dla siebie w ładnych, estetycznych wnętrzach
    Konevka - Ty pewnie czujesz się na siłach stworzyć własne wnętrza. Ale są tacy, którzy nie chcą, nie mogą, nie mają czasu, nie lubią, nie potrafią. I dla nich na szczęście pracują projektanci wnętrz.
    "dziwny jest ten świat..."

  11. #1311
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga11* Zobacz post
    Jatamen nawet jeśli kiczowaty Chciałby Pan mieszkać we wnętrzach które będą się względnie podobały znajomym a tylko Panu nie? Albo żyjemy dla siebie albo dla innych
    A dlaczego architekt miałby stworzyć wnętrza, które się nie podobają właścicielowi?

  12. #1312
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Aga11*

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-501
    Posty
    763

    Domyślnie

    Elfir oczywiście, że architekt jest w stanie stworzyć ( nie wnikam czy dla pieniędzy, czy wyzwania, czy pasji lub w ramach zwykłego kolejnego zlecenia ) idealne kiczowate wnętrze skrojone na miarę i kiczowaty gust inwestora. Ja tego nie zanegowałam. Nie ma tylko sensu zatrudniać architekta, który będzie na siłę forsował swoje gustowne projekty bo w jaki sposób taki inwestor ma je docenić skoro on najlepiej czuje się w tym swoim kiczu. Zaakceptuje na chwilę projekt a potem i tak dorzuci w miarę upływu czasu swoje trzy grosze i przemaluje ściany na pomarańczowo, zielono i żółto. Swoją drogą to ciekawa jestem jak do takich ewentualnych zleceń podchodzą prawdziwi profesjonaliści, kompromis z wymagającym klientem?!

  13. #1313
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Prawdziwy profesjonalista ma takie ceny, że Bożenka padnie trupem jak zobaczy cennik i stwierdzi , że robi sama albo skorzysta z usługi jakiegoś projektanta na dorobku, który bierze wszystko jak leci, za to jest wielokrotnie tanszy.

  14. #1314
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Aga11*

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-501
    Posty
    763

    Domyślnie

    Ja osobiście nie łączę zasobności portfela z posiadaniem dobrego gustu lub jego brakiem. Nie może być takiego związku więc roszczeniowa i nieomylna w swym przekonaniu majętna Bożenka może wybrać profesjonalną pracownię i co wtedy

  15. #1315
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    z własnego doświadczenia

    Bardzo zamożny inwestor wybudował dom - elegancka współczesna klasyka, elewacja w okładzinie z piaskowca, coś jak tu:


    i poprosił mnie o projekt ogrodu który będzie w dużej mierze zimozielony.

    Zaproponowałam coś w ten deseń:

    cisy, bukszpany, różaneczniki

    Okazało się, ze jednak nie trafiłam, bo równoczesne inny projektant zaproponował coś takiego:


    Inwestor wybrał drugą propozycję.

    Wiec jak ktoś ma odmienny gust od projektanta, to zawsze znajdzie kogoś, kto zaprojektuje tak jak on chce, bo profesjonalna pracownia przedstawi mu niesatysfakcjonujące koncepcje.

  16. #1316
    Banned
    marynarzyk

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-001
    Posty
    6

    Domyślnie

    hahaha dokładnie, zgadzam sie. Niby klient mówi: "rób jak chcesz., ja się nie znam"., a potem okazuje się, że "on myslał, ze projektant zrobi to jakoś inaczej". Jestem z innej branży, ale znam ten ból. najgorzej, że pytam klienta, ile pieniędzy chce przeznaczyć na zrobienie takiego zadania, on mówi mi x, a potem się wycofuje, bo jednak znalazł kogoś, kto mu zobi 3 razy taniej. A na końcu płacze, bo dostaje szambo...

  17. #1317
    Banned
    Wojtko55

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bialystok
    Kod pocztowy
    15-814
    Posty
    204

    Domyślnie

    Hhahaha co za przeciwieństwo . No ale niestety często zdarzają się tacy klienci i nic na to nie poradzimy...

  18. #1318
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał marynarzyk Zobacz post
    Niby klient mówi: "rób jak chcesz., ja się nie znam"., a potem okazuje się, że "on myslał, ze projektant zrobi to jakoś inaczej". .
    Też mam takie przeboje - niby dostaje wolną rękę, ale potem wszystko zmieniamy na etapie projektu, albo co gorsza - realizacji.

  19. #1319

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    z własnego doświadczenia

    Bardzo zamożny inwestor wybudował dom - elegancka współczesna klasyka, elewacja w okładzinie z piaskowca, coś jak tu:


    i poprosił mnie o projekt ogrodu który będzie w dużej mierze zimozielony.

    Zaproponowałam coś w ten deseń:

    cisy, bukszpany, różaneczniki

    Okazało się, ze jednak nie trafiłam, bo równoczesne inny projektant zaproponował coś takiego:


    Inwestor wybrał drugą propozycję.

    Wiec jak ktoś ma odmienny gust od projektanta, to zawsze znajdzie kogoś, kto zaprojektuje tak jak on chce, bo profesjonalna pracownia przedstawi mu niesatysfakcjonujące koncepcje.
    Elfir
    pomijając sprawę, co się komu podoba, czy propozycja druga nie spełnia kryterium "zimozielone"?
    dlaczego jest zła?

  20. #1320
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dlatego, że moim zdaniem nie pasuje do bryły budynku, kontekstu okolicy i jest pospolita jak błoto - nie ma charakteru rezydencjonalnego, reprezentacyjnego (ogród miał być także "inny niż wszystkie wokoło").
    Takie nasadzenia w otwartym krajobrazie wiejskim - ok, ale nie w willi miejskiej.

    To tak jakby urządzić wnętrza tego domu w stylu wiejsko-rustykalnym.

Strona 66 z 71

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony