dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Odradzam stosowanie takowej poniewaz po max. 5 latach jest kompletnie zgnita i do wymiany.
    Nie rozumiem dlaczego we wszytskich ogrodach domow modelowych takowe sie pojawiaja? Moze dlatego ze najtansze.
    Raczej polecam betonowe (patrz: teoria atomu)

  2. #2

    Domyślnie

    dzieki za rade ale betonowa jest koszmarnie droga, a jeśli po 5 latach małżonce znudzi się taki ogród i wymyśli sobie inny układ to nie wydasz pieniędzy, nie bedziesz musial wyrywac betonu, a i ziemia bedzie miała dodatkowe cząstki organiczne.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Widzę, że samotny post pitbull-a po ponad półtorarocznej przerwie doczekał się kontynuacji....

    A ja, w innym miejscu naiwnie proponowałem Adminowi by usuwał posty bez odpowiedzi już po 3 miesiącach....

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Wowka, nie tylko pitbull sie doczekal Rozejrzyj sie szerzej po ogrodach

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    mbz - Rozejrzałem się . Masz racje. Manik skrupulatnie "przewietrza" ogrody.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    I co niektorych przywoluje do porzadku, ze nie czytaja forum wystarczajaco dokladnie, hi, hi

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Ale teraz już z pewnością będą. Wszak Manik działa raptem od niecałego miesiąca.

    Manik - pozdrawiam - tak trzymać.

  8. #8
    Ja Bodex
    Guest
    Ja Bodex

    Domyślnie

    widze Szanowny Gościu WOWKA ża ty to poplotkowac lubisz sobie jak kobieta... a chociaz butelczyne tego jasia postawisz????? ja tez lubie poplotkować, wypijemy ją razem. tylko ja mam pewną zasade : UZYTECZNE INFORMACJE WYPISUJE I WYPOWIADAM TYLKO WTEDY GDY JESTEM ICH PEWIEN ! więc pewnie nie dogadamy sie... a szkoda... bo poplotkowac jak baba tez lubie..

  9. #9

    Domyślnie

    Panowie.........dajcie spokój -a jeżeli chodzi o palisadę to trzeba ją zrobić z drzewa dębowego lub z akacji i po temacie -zero problemów w utrzymaniu w dobrej kondycji--te kupione gotowe nadają się raczej na opał niż do zakopania w ziemi -nalęży to komuś zlecić lub wziąć się samemu do roboty--podstawowy temat to ----drzewo musi być okorowane!!!!!!--w ten sam sposób można zrobić trwały chodnik drewniany--aczkolwiek droższy od kostki betonowej ale dla odmiany dla wielu znacznie ładniejszy

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Nadal uwazam ze betonowa jest lepsza ale dab jest dobrym pomyslem.

  11. #11

    Domyślnie

    Pitbull, czy to prowokacja ? Był już watek o betonowych ogrodzeniach i wszyscy ze wszystkimi się w nim pokłócili...

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    To nie jest prowokacja, zwroc uwage na date powstania watku - archainczna. Z autopsji odradzam drewno. W obecnej chwili taka palisade betonowa mozna samemu zrobic. Wystarczy kawalek rury spustowej z PCV - odpowiednio wykrojony i stezony.
    Drewno nie dosc ze gnije w ziemii (zabezpieczenia sa nietrwale) to jeszcze pod wplywem czynnikow atmosferycznych sie rozsycha i pozwala na penetracje wody, owadow, itp. Betonowa palisada jako zakonczenie kostki betonowej i podbudowa zieleni w moim mniemaniu wyglada korzystnie.

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    minia111

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-661
    Posty
    54

    Domyślnie

    no niestyety najgrosza sprawa ze drewno gnije w ziemi. a tak to prezentuje sie czasami bardzo uroczo

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał minia111 Zobacz post
    no niestyety najgrosza sprawa ze drewno gnije w ziemi. a tak to prezentuje sie czasami bardzo uroczo
    Nabijanie postów pod przyszły marketing?
    Można wiedzieć jaka to firma?

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Dominika969

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-112
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ja nie kupiłam jeszcze ale podoba mi się taka... http://pozbruk.pl/palisady_gardeo,99,124.html
    Chciałam też podkłady kolejowe ale nie wiem czy to zdrowe... słyszałam ze są rakotwórcze ;/

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    podkłady nie sa rakotwórcze, rakotwórcze są stare sposoby ich konserwacji.

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marekk410

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Pruszków
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    20

    Domyślnie

    o podkładach kolejowych podobnie słyszałem ze są z nimi jakies problemy, ale nigdzie nie znalazłem 100% potwierdzenia czy są ok czy nie :/ odnośnie palisad to jakoś drewno do mnie nie przemawia, kojarzy mi sie to strasznei z takimi palisadami z marketu (takie półwalce) a one nie są atrakcyjne wole betonowe a najlepiej z granitu albo czegoś podobnego

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwuska

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    13

    Domyślnie

    Po za tym, drewniane nie są tak ekonomiczne jak z kamienia czy betonu itd.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ale pieknie wtapiają się w ogród, o tak:


  20. #20

    Domyślnie

    ja bym do tej rakotwórczości podkładów akurat wagi nie przykładał w ogóle, bo niby jak? nie zmienia to faktu, że osobiście inwestował bym w murowane

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony