dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 28
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 546
  1. #1

    Domyślnie MARTU-marzenia,inspiracje,realizacje

    Witajcie.Za miesiąc przeprowadzka i pora zasięgnąć trochę rad i opinii ...może na część już za późno.
    Zmobilizowałam się do założenia swojego tematu po spędzaniu czasu u innych gościnnie w wątkach (monah,betibb).Jak wyjdzie mi prowadzenie swojego zobaczę,bo systematyczność nie jest moją mocna stroną.
    Moim celem nie jest chwalenie sie Nie umiem robić ładnych zdjęć (vide extra dziennik majkiego).Wątek zakładam z czysto egoistycznych pobudek.Zaczyna brakować mi pomysłów na wykończenie,błądze w ciemnościachZapraszam do pomocy chętnych.
    Fakty
    połowa bliźniaka pod Warszawą.około 200 metrów w tym 33 garaż.Działka nie duża około 500 metrów.
    Kupiony w stanie developerskim.Stan na dzisiaj ..deski w trakcie układania.
    Planowany termin przeprowadzki koniec października.

    a teraz rzuty


  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar betib
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    0

    Domyślnie

    masz fotki ze środka ???
    zapowiada się fajnie
    w jakim stylu będą wnętrza ?

    powodzenia

  3. #3

    Domyślnie

    styl pomieszany.
    Ciągnie mnie do staroci.Ostatnie 10 lat mieszkaliśmy w kamienicy ,więc te klimaty są mi bliskie.Natomiast będzie trochę nowoczesności vide szafy w holu zabudowane i nowoczesna kuchnia.Szkoda,że na Wasz domek betib trafiłam późno i nie będę miała takich pięknych belek na suficie w których sie zakochałam.
    Zdjęcia zaraz pododaję i zacznie się z mojej strony masa pytań.
    Prawda jest taka,że jeżeli miałabym mozliwość projektu domu od początku do końca inaczej by to wszystko wyglądało.No nic decyzja zapadła i mamy domek kupiony ,więc się ciesze z tego,co mamy.Aha nasza połóweczka na osiedlu 4 bliźniaków.Plusem,że połączeni jesteśmy tylko garażem.Minus zabiera to więcej niestety ogródka.
    I jeszcze jedno .Już wiem,że parę spraw w tym domu rozwiązałabym inaczej mając na chwile obecna doświadczenie.Może coś w tym jest,że pierwszy dom buduje się dla wroga.
    W sferze marzeń moich i męża ..starość ,gdzieś nad jeziorem w drewnianym małym domku.
    na początek widok na pola z piętra

    lawenda ukochana

  4. #4

    Domyślnie

    stan dzisiejszy
    wejście z holu do saloniku.Deski dębowe .II gatunek.Szerokość 8 albo 9 cm.



    salonik niestety mało ustawnyma 3 3metry ,których nie widać.Decyzja nastapiła taka.W części kominkowej będzie biblioteczka z wygodnym fotelem .Potem bliżej obiektywu stanie rozłożysta kanapa (zaraz pokaże jaka).
    Tak,więc nie będzie typowego "dużego pokoju" i mam nadzieję,że życie rodzinne skupi sie bardziej przy stole w jadalni ,a nie przed tv.

  5. #5

    Domyślnie

    część biblioteczna
    najpierw sie budowałowkład polski z podnoszoną do góry szybą.Jego zadaniem będą wrażenia estetyczne.Nie jest rozprowadzony system grzewczy po całym domu.


    koniec końców wyszedł duży wrrrrrr
    i wnęka obok kominka wybudowana na książki

    a to była inspiracja.Zdjęcie z forum wnętrza mieszkań gazeta.pl.Potem poszukam odpowiedniego linka i wkleję

    nie jestem fanką karton gipsu,ale tutaj wyjątkowo uważam,że półki fajnie będą wyglądały.Tym bardziej,że obok na ścianie stanie wielka komoda i dodatkowy mebel (półki) nie grał mi.

  6. #6

    Domyślnie

    obok tej wnęki stanie wielka komoda.Obecnie jest u pana renowatora,który ja matowi i przyciemnia.

    naprzeciwko kominka nasz fotel i podnóżek.Zdjęcie z poprzedniego mieszkania na którym widać fotel.Zwyczajny z ikea

  7. #7

    Domyślnie

    Gratuluję decyzji o założeniu wątku (ja jakoś nie mogę .... To tak z grubsza - widać, że domek malutki, ale na pewno będzie baaardzo przytulny. Komoda świetna. Ale na twoim miejscu, ze względu na tę scianę ceglaną (widok w drzwiach, kuchnia?) nie wiem, czy mogłabym opuścić tamto mieszkanie ...

  8. #8

    Domyślnie

    brawo, MARTU! kilka "sio" pomogło, jak widzę...
    kibicuję. kibicowałabym bardziej gdybym.,... widziała zdjęcia! jaka komoda, jaka cegła?? poniżej zdjęcia kominka mnie się nic nie wyświetla... bu...
    ps. anja-bo, no 200m to nie tak mało, bez przesady...
    ________________
    wykańczam. się.
    wnętrze monah - trochę galeria, trochę opowieści dziwnej treści. wejście na własne ryzyko

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał anja-bo
    Gratuluję decyzji o założeniu wątku (ja jakoś nie mogę .... To tak z grubsza - widać, że domek malutki, ale na pewno będzie baaardzo przytulny. Komoda świetna. Ale na twoim miejscu, ze względu na tę scianę ceglaną (widok w drzwiach, kuchnia?) nie wiem, czy mogłabym opuścić tamto mieszkanie ...
    heheh chyba nie taki malutki.Tylko ten cholerny salon nie jest ustawny,dlatego ja go nazywam salonikiem.Salon ma 33 metry i łączy się z jadalnia 12 metrów.Kuchnia ma 11 metrów.Do tego na dole jest jeszcze hol,wiatrołap,łazienka ,kotłownia no i garaż.Zaraz powrzucam resztę zdjęć.
    Cegły,które widać to był pokój syna.
    Monah nie wiem ,czemu zdjęć nie widzisz

  10. #10

    Domyślnie

    teraz jeszcze starsze zdjęcia
    tutaj widok na hol.W tej małej wnęce zawisnie tv.Po prawej stronie od wejścia jest kominek.

    hol ,który widać i porobione wnęki ,będa zabudowane białym matowym mdf,prosto,bez ozdób.Powstanie dzięki temu podwójna szafa i jedna pojedyncza na schowanie odkurzacza,deski do prasowania ,wiadra itd.Taki mały schowek.Po lewej stronie zdjęcia widać kawałek jadalni.

    w jadalni tez sa postawione 3 k-g we wnęce.Będą zabudowane białym witrynami.Niestety chwilowo z naciskiem na słowo KIEDYŚ,bo kasa się sama jakoś rozeszła na nowa kanapę.
    Na końcu jadalni jest wejście do kuchni.Na parterze drzwi będa tylko do wiatrołapu,łazienki i kotłowni.Reszta otwarte przestrzenie.Jako wegetarianka rzadko smażę skwarki tak,więc otwarta kuchnia i zapachy nie sa mi groźne.

  11. #11

    Domyślnie

    heheh chyba nie taki malutki
    no fakt, nie taki malutki, tylko może takie wrażenie na tych zdjęciach ... ale to moim zdaniem na plus

  12. #12

    Domyślnie

    to prawdaszczególnie jak się ma tylko dwie (czasem 4 wliczając małżonka) ręce do sprzątania.
    Cegły będą w naszym domu,bez cegieł nie ma mieszkania
    Na początku cegły mieliśmy pomalować na biało.Po położeniu uznaliśmy,że zostaną czerwono-pomarańczowe.Pomalować zawsze można..w druga stronę gorzej.Przy okazji zauważyłam jak łatwo napisałam po położeniu ,jakbym to ja kładła.Tutaj chwale M-sam kładł.Pierwszy raz w życiu i wyszło fajnie.Przyznaję czarno na początku to wszystko widziałam,ale potem
    Cegła czerwona,rozbiórkowa,pokruszona,nie do końca równa,ale o to nam chodziło.Dokładnie tak samo mieliśmy w kamienicy


    jadalnia

    i ściana wejściowa.Po prawej stronie jest kuchnia

  13. #13

    Domyślnie

    chciałabym jeszcze przedstawić nasze małe szaleństwo.Przez tę oto kobitę nie będzie witrynNazywa się Prim i ma prawdziwie szerokie 4 litery na mieszczące podobno 4 osoby.Nam chodziło o to,żeby mieściła nasze dwie 4 litery i rozłożone wspólnie ciała przed tv.Aha szaleństwem było to,że w sklepie jej nie mieli i kupiliśmy oglądając tylko w katalogu.Hmm ja jeszcze oparłam się na wpisie Monah ,gdzieś na forum,że wygodnie jej się siedziało hehehehehe.Kanapa a jakże grzecznie czeka u nas w garażu ,zapakowana fabrycznie folią i do tej pory nie miałam okazji jej obejrzeć,bo jak mój M od razu by się zakurzyło hahaha.I tylko pozostał jeden drobiazg...dzieci nie będa miały dostępu do kanapy.Zapomnieliśmy przez chwile kupując sofę o fakcie posiadania potomstwaMusze kupić pastucha elektrycznego

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał martu
    cszaleństwem było to,że w sklepie jej nie mieli i kupiliśmy oglądając tylko w katalogu.Hmm ja jeszcze oparłam się na wpisie Monah ,gdzieś na forum,że wygodnie jej się siedziało hehehehehe

    ...dzieci nie będa miały dostępu do kanapy.Zapomnieliśmy przez chwile kupując sofę o fakcie posiadania potomstwaMusze kupić pastucha elektrycznego

    co za bezbrzeżne ślepe zaufanie musiałam w Tobie wzbudzic!

    pastuch elektryczny, świetny pomysł, dlaczego na niego nie wpadłam... mój Ghost będzie chroniony przed zarysowaniami

    ps. nadal nie widzę połowy zdjęc. mam połowiczną ślepotę chyba.
    ________________
    wykańczam. się.
    wnętrze monah - trochę galeria, trochę opowieści dziwnej treści. wejście na własne ryzyko

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał monah

    ps. nadal nie widzę połowy zdjęc. mam połowiczną ślepotę chyba.
    nie wiem o so chodzi?Zresztą nie powinno to Ci przeszkadzać w pozachwycaniu sie tym ,co widzisz

    Co do spontanicznych zakupów to u mnie norma.Jak się za długo zastanawiam to analizuję:drogie,za drogie -nie kupuję
    Lampę tez tak kupiłam,bo zobaczyłam na zdjęciu,zakochałam się i musiałam ja mieć.Małżonka nie zachwyca i się ciągle pytak,ale gdzie ją powiesisz?Ja robię wielkie oczy i mówię;kochanie to nie jest najważniejsze.Właśnie problemem jest ,gdzie jej nie wieszać?skoro taka piękna.Kupiona z mysla o głównym świetle kuchennym dla przełamania sterylności białej kuchni taką trochę staroświecką formą.

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ocia79

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    901
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    martu fajnie, ze zalozylas swoj watek.wnetrza zapowiadaja sie bardzo ciekawie.od razu napisz namiary na kanape i cegle (kanapa cudna,nie moge sie juz doczekac real foto).
    Pozdrawiam

    P.S. tez nie widze polowy zdjec

  17. #17

    Domyślnie

    jadalnia.Stół i krzesła ta sama seria,co komoda.Wklejam fotki po odnowieniu i zmianie wybarwienia.Nie wyszło dokładnie jak sobie marzyłam.I tak teraz jest na poprawce u renowatora.Meble po dziadkowe.Nie sa to antyki,ale lata 50.Dla mnie to meble z duszą,bo wiem,że w rodzinie M były od ponad 50 lat.Zawsze chciałam mieć okrągły stół.
    Problem mam z krzesłami.Tapicerka do wymiany i nie wiem na jaki kolor.Rozum mówi zrób ciemny brąz jak kanapa.Serce ciężko będzie.Sam komplet jest ciężkawy.Kiedyś pewnie wymienimy krzesła na coś nowocześniejszego,ale teraz zostają.Mi bardzo podobają sie fotele/krzesła białe muszle,ale nie na ten czas dołka finansowego.Tak,więc czekam na pomysły


    i stara tapicerka

  18. #18

    Domyślnie

    no to całkowita padaka jak zdjęć nie widaćco zrobiłam źle?

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar majkabajka07
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    120
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał martu
    obok tej wnęki stanie wielka komoda.Obecnie jest u pana renowatora,który ja matowi i przyciemnia.

    naprzeciwko kominka nasz fotel i podnóżek.Zdjęcie z poprzedniego mieszkania na którym widać fotel.Zwyczajny z ikea
    I proszę by wszystkie me dobre czyny dzieciom mym wynagrodzone zostały...

    KWIATOWE przeboje DG10

    KWIATOWE... *KOMENTARZE*

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar majkabajka07
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    120
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    miałam ten sam problem z picassą
    chodzi o to żeby przed ostatni / w adresie zdjęcia dodać jego rozmiar bo picasa nie zawsze to robi (najlepiej s800)

    spróbuj mnie cytować i spójrz na różnicę

    pozdrawiam i gratuluje domku
    I proszę by wszystkie me dobre czyny dzieciom mym wynagrodzone zostały...

    KWIATOWE przeboje DG10

    KWIATOWE... *KOMENTARZE*

Strona 1 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony