dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Nuteczka

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    3

    Domyślnie Dobudowa piętra - dylemat

    Witam serdecznie
    jestem nowa na forum, przeczytałam kilka interesujących mnie tematów i wątków jednak niektóre z nich były już wiekowe, dlatego postanowiłam stworzyć własny, może ktoś z Was pomoże biedaczynie wybrać coś sensownego


    Mój partner jest jedynakiem i jego rodzice posiadają działkę na wsi z domem bez gospodarstwa , która będzie Jego. Dom - parterowy z dawną częścią pieczarkową. Luby ciągle mówi że w hali po pieczarkach chce zrobić mieszkanie dla nas ( obecnie mieszkamy w mieście ). Jednak hala jest bez okien, z zapachem grzyba , którego nie zniosę. Wiem, że można postawić ściany wewnętrzne tak żeby stworzyć próżnię i z grzybem nie będzie się tak źle żyło ale ..... to grzyb i niestety pomimo czyszczenia i środków zawsze będzie jego widmo.

    Moją pierwszą i w pewnym sensie jedyną myślą jest pójście w górę. i tu zaczynają się schody...i to dosłownie
    Wiadomym było że gdybyśmy zdecydowali się na mieszkanie z hali to dach trzeba by było zrobić od nowa , stąd mój pomysł poddasza
    Hala ma ok.60mkw i można by było tam zrobić saunę o której marzy luby i garaż z mini warsztatem w celu połechtania jego Ego
    Natomiast piętro - chciałabym żeby miało ok 80 mkw, nie potrzebuję więcej, nawet wliczając rozbudowę rodziny

    Dylemat pojawia się przy wyborze systemu budowania
    myślałam o gospodarczym murowanym, ale ostatnio myślę nad szkieletowym

    Proszę pomóżcie
    Ile kosztowało by dobudowanie piętra w obu systemach - nic wymyślnego, po prostu prostokąt z najprostszym dachem

    Oraz ile kosztowało by ewentualne pozbycie się grzyba

    bardzo dziękuję Jeśli istnieje świeży wątek o takiej tematyce przepraszam i proszę o przeniesienie

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Nuteczka

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    3

    Domyślnie

    nikt ? poważnie???

  3. #3

    Domyślnie

    Chcesz podnieść budynek o piętro. To zawsze wychodzi dużo drożej niz postawienie od nowa np parterowego domku.
    Pomijam już fakt że fundament tej hali zapewne nie pozwala na podniesienie budynku o część mieszkalną. Na tej działce macie miejsce na nowy budynek? Jeśli już koniecznie chcecie w miejscu tej hali coś tworzyć, to zbić tynki, osuszyć, zdezynfekować i grzyb pewnie nie wróci. Tylko że koszt remontu tego, ocieplenia i wykonczenia bedzie porównywalny do postawienia obok czegoś nowego.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Nuteczka

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    3

    Domyślnie

    Fundamenty hali pozwalają na pociągnięcie murów w górę. Miejsce by było na działce, wolimy jednak mieć duży ogród w zamian za przemęczenie się z przebudowaniem obecnego budynku.
    owszem, zbić tynki, osuszyć odgrzybić , jednak interesuje mnie orientacyjny koszt pociągnięcia w górę murów, bo to że przemiana hali w mieszkanie będzie kosztowne to wiem

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Największy koszt to będzie usunięcie obecnego dachu nie uszkadzając tego co poniżej. Potem następny wielki koszt to strop (wasza przyszła podłoga) i nowy dach. Same ściany można zrobić lekkie (gazobeton) - szybko i tanio.
    Ja na pewno bym wolał budować od zera niż pakować się w taki budynek. Kto oceniał te fundamenty? Odkopane chociaż? Założe się że ktoś tylko rzucił okiem i wydał wyrok który was potem może kosztować dziesiątki tys jeśli sie pomylił. Tak czy siak musicie zrobić projekt indywidualny przebudowy który wyjdzie was już na wstępie 3 razy więcej niż gotowe projekty domów budowanych od zera.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony