dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Cyklinowac czy panele?

Głosujących
11. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Cyklinowac!

    10 90,91%
  • Panele!

    1 9,09%
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Cyklinowanie czy panele?

    Hej, wlasnie koncze remont swojej kawalerki, no i wlasciwie jedyne co mi zostalo, to cyklinowanie parkietu.

    I teraz pytanie, to jest parkiet 40 letni, w nawet niezlym stanie, no ale niezly nie rowna sie nowy. No wlasnie, co byscie mi polecili: lepiej polozyc nowe panele, czy wycyklinowac i polakierowac?
    Cenowo wychodzi mniej wiecej ta sama.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie Re: Cyklinowanie czy panele?

    Cytat Napisał MarceliSzpak
    Hej, wlasnie koncze remont swojej kawalerki, no i wlasciwie jedyne co mi zostalo, to cyklinowanie parkietu.

    I teraz pytanie, to jest parkiet 40 letni, w nawet niezlym stanie, no ale niezly nie rowna sie nowy. No wlasnie, co byscie mi polecili: lepiej polozyc nowe panele, czy wycyklinowac i polakierowac?
    Cenowo wychodzi mniej wiecej ta sama.


    Jest to pytanie z gatunku: czy lepiej jeździć 10 letnim mercedesem, czy nowym fordem lub fiatem o 3 klasy niższym. I jak w tym porównaniu zależy to od stanu mercedesa i wyposażenia nowych samochodów oraz preferencji właściciela.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Wrzuciłem w googla cyklinowanie i wywaliło że usługa kompleksowa: cyklinowanie bezpyłowe +polerowanie +szpachlowanie + 3-krotne lakierowani lub olejowanie wychodzi 25-30 zł za m2. Za tę cenę to kupisz najtańsze panele, a gdzie pianka podkładowa, gdzie kładzenie? Więc nie wyjdzie na to samo tylko drożej. Nie mówiąc o tym że dobre panele potrafią być w podobnej cenie albo i droższe niż parkiet.
    Masz 40 letni wysezonowany parkiet z litego drewna który jak się kiedyś podniszczy jeszcze nie raz będzie można odświeżyć. I pytasz czy za większe pieniądze niż odnowienie tego parkietu nie wymienić go na plastikowe coś, co tylko udaje drewno. Coś co dosyć szybko się wytrze i już nie da się go odnowić, pozostaje wywalić i kupić nowe.
    Dobrze zrozumiałem?
    W gwarancje x-letnie sorry ale nie wierzę. W pracy zainstalowali mi cudeńko pod tytułem panele. Klasa średnia 50 zł z haczykiem m2. Miały mieć gwarancję na 20 lat w domu i 5 w pomieszczeniach użyteczności publicznej. Ruch mamy bardziej zbliżony do domu prywatnego niż dworca, ale dobra niech by było i 5 lat. Po roku pod krzesłami przy komputerach i pod biurkami porobiły się wytarte plamy (starta warstwa wierzchnia i nie da się tego naprawić). Przy próbie reklamacji okazało się że „tego typu uszkodzeń, gwarancja nie obejmuje”.

  4. #4

    Domyślnie

    Zbigmor, GN, dziekuje za odpowiedzi. W takim razie bede cyklinowal. Po prostu chcialem to uslyszec od kogos lepiej ode mnei zorientowanego. W warszawie wychodzi 30 zl za cyklinowanie bez lakierowaniam, takze troche drozej, ale i tak taniej niz panele. to fakt. Parkiet mam debowy... Jeszcze raz dziekuje, za odpowiedz.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Pierwsze co mi z googla wyskoczyło po wpisaniu "cyklinowanie"
    http://www.cyklinujemy.pl/index.php?main=naszcennik
    Warszawa - 24 zł/m2 za komplet.

    Dębowy parkiet na panele wymienić. Zgrzeszył byś okrutnie

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    boromir

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1

    Thumbs up Z pokrewnej beczki

    Cytat Napisał G.N. Zobacz post
    Pierwsze co mi z googla wyskoczyło po wpisaniu "cyklinowanie"
    http://www.cyklinujemy.pl/index.php?main=naszcennik
    Warszawa - 24 zł/m2 za komplet.
    Tak tylko na boku, zachęcam by poszukać głębiej w google'u przed podjęciem ostatecznej decyzji o wybiorze firmy. Ja się na Szlif-Polu zdecydowanie zawiodłem. Jakość roboty kiepska, a w dodatku nieterminowi, przy czym trzeba samemu wydzwaniać, by wybłagać termin, kiedy w końcu raczą przyjechać.

  7. #7

    Domyślnie

    jeśli cena cyklinowania wynosi ponizej 100 zł za metr, to wychodzi taniej, bo porządne panele, które moga konkurować z parkietem, też będą koło 100 zł kosztować (balterio, pergo itp). a jak ktoś wspomniał dochodzi podkład i wykończenia. za to położyć panele jest dużo łatwiej niz przeprowadzić akcję cyklinowania

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    To 24 zl, to przy moich 17 metrach okazalo sie 28zl + materialy ech. Pierwszy wolny termin to 5 pazdziernika. Bede erlacjonowal.

  10. #10

    Domyślnie

    No, pewnie. Nawet sie nie waz wymieniac na panele.
    Wprawdzie mam w pokojach na gorze, ale ja tam prawie w ogole nic nie robie.
    Parkiet wycyklinujesz. Mozesz zmienic kolor na inny, jak chcesz.
    Teraz w modzie szarosci.
    Do wyboru do koloru. A przy panelach co...
    Tak, jak napisali przedmowcy... zgrzeszylbys.

  11. #11

    Domyślnie

    jestem po cyklinowaniu i szlifowaniu. zostalo jeszcze ostatnie malowanie + matowienie. dzis wieczorem ma byc koniec. zobaczymy. na razie wyglada to bardzo ladnie. pieknie to zrobili.

  12. #12

    Domyślnie

    no dobra jestem juz po. u specow z cyklinujemy.pl, za wycyklinowanie 17 metrow kwadratowych i malowanie zaplacilem... uwaga, uwaga 1100 zl (!!!). Jak dla mnie to bardzo drogo. Fakt, ze zrobili bardzo ladnie, przylozyli sie, dali mi jakis wodny lakier traffic. Ladnie wyglada. Jedyne co mi sei nie podoba, to cena. Bo 1100 zl, to wychodzi mi po 65 za metr.

    Umowienie sie na robote takze pozostawia wiele do zyczenia, raz facet do mnie dzwoni w piatek po 20 i mowi, ze mozemy wycyklinowac nastepnego dnia, to ja sie zrywam o 6, jade do warszawy (mieszkam teraz pod wawa), sprzatam tam wszystko i myje, zeby na 12 bylo gotowe. A w poludnie dzwonie do faceta i sie pytam co i jak, a on, ze dzis sie nie wyrobi. Ech.

    Posumowujac:
    - jakosc wykonania - wysoka
    - cena - nieprzystepna

    Mimo wszystko raczej polecam, choc niesmak mi pozostal po tej cenie.:<

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Faktycznie „nieco” przesadzili z ceną . Trochę mi głupio że Ci taką firmę podsunąłem, ale jak pisałem
    Cytat Napisał G.N.
    Pierwsze co mi z googla wyskoczyło ...
    Zasadniczo w kontaktach z firmami a z budowlańcami i pokrewnymi w szczególności, trzymam się żelaznej zasady: Przed klepnięciem czegokolwiek wycena całości na piśmie. jak się nie podoba to wypad na drzewo, znajdzie się inna firma. „Jakoś się dogadamy” i „się zobaczy” nie przemawia do mnie wcale.

  14. #14

    Domyślnie

    no ja juz bede wiedzial do konca zycia To moj pierwszy remont, to wiadomo, ze po lapach musialem dostac Wazne, ze dostalem bardziej po kieszeni, niz po jakosci wykonania. Ale cena, to sobie niezle polecieli. Bo bylo mowione 28 zl za metr, czyli wyszloby tam ok. 480, a lakier 5 litrow to 420 zl podobno. takze powinno byc 900. No, ale nic sie nie poradzi juz. Jak bede mogl, to jeszcze zdjecia wrzuce.

  15. #15

    Domyślnie

    Na niedalekim miejscu zapewne i ja bym ci wyskoczył w googlu na cyklinowanie wiesz konkurencja konkurencją (nie bronię ale nie wiem jak całkiem było) ale często się zdarza że np. Umawia się ktoś na cyklinowanie i lakierowanie podłogi (u mnie koszt ok 25zł/m2 - chodź zależy również od metrażu) a dochodzi do tego np. wymiana listew przypodłogowych zawsze można powiedzieć że niby przy okazji ale niestety wszystko kosztuje aby uniknąć niedomówień zawsze przed rozpoczęciem prac robię dokładną wycenę aby Inwestor wiedział co do złotówki ile zapłaci - (czasem zdarza się dołożyć to trudno).

    Najprostszą radą jest ustalać sztywną cenę na początku prac.
    Zawsze znajdzie się ktoś kto może wykonać tą samą pracę taniej a przez to mniej dokładnie lub gorszym materiałem.
    Nie wierzę w mercedesy w cenach małych fiatów.
    bywają za to w cenie mercedesa zardzewiałe maluchy.

  16. #16

    Domyślnie

    U mnie nie bylo zadnej wymiany listew Podloga bylaprzygotowana do cyklinowania, umyta, nic na niej nie stalo. Gosc po prostu chacial wiecej na lakierze zarobic i zarobil. Do konca zycia bede pamietal o wycenie przed robota. Coz... moj pierwszy remont

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magda.Mała.Mi
    Taki parkiet to cudo. Ja bym go nie przykrywała tandetnymi panelami. Proponuję cyklinowanie. Będziesz zadowolony.
    Ale MarceliSzpak już dawno wycyklinował, polakierował i z wyboru jest zadowolony, tylko z ceny usługi nie jest zadowolony.
    Czytaj coś poza nagłówkiem

  18. #18

    Domyślnie

    MIałam przed miesiącem podobny dylemat- parkiet z lat 70 tych w baaaaardzo kiepskim stanie, który przetrwał długi generlny remont mojego M3 po cyklinowaniu prezentuje się znakomicie. I bez porównania z nawet najlepszymi panelami u znajomychL drewno zawsze w modzie i ta szlachetność....

    Mogę polecić firmę z wrocławia; rzetelni, przystepni cenowo. za około 35 m 2 parkietu dębowego około 2000 zł z przyciemnianiem do tego listwy i....

    Wrażenie- bajka!
    CORDOBA2104

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Waldek78
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Wlkp
    Posty
    210

    Domyślnie

    masz drewnianą podłogę a Ty chcesz ją przykryć imitacją ? zastanów się ale drewniana podłoga to zawsze drewniana podłoga

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    W czasie mojego remontu jeden z majstrów namawiał męża na położenie paneli na naszym parkiecie (dom z lat osiemdziesiątych, parkiet położony zaraz po wybudowaniu przez pierwszego właściciela). Myśle, że majstrowi chodziło o dodatkowe zlecenie (panele położyć umiał, a cyklinować nie). Nie zgodziłam się. Podłoga została wycyklinowana, położone nowe drewniane listwy i absolutnie nie żałuję. W poprzednim mieszkaniu miałam panele i różnicy nawet nie próbuję opisywać, bo chyba się nie da. Nawet nie ma sie co zastanawiać.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony