dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lechlp

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    1

    Domyślnie Czy mogę zerwać panele i położyć je jeszcze raz?

    Witam!!

    Mam następujący problem.
    W mieszkaniu które zakupiłem są położone panele "na klik". Panele położone są na starym parkiecie. Pomiędzy parkietem a panelami jest 7mm ekopłyty. Ponieważ podłoga (parkiet) pod panelami jest krzywy panele podczas chodzenia w niektórych miejscach nieprzyjemnie się uginają. Zastanawiam się czy istnieje możliwość zdjęcia paneli, wyrównanie podłogi wylewką samopoziomującą i położenie tych samych paneli już na równą podłogę?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Powinno to być możliwe. Wszystko zależy od tego jak te panele będą po zdjęciu wyglądały. Czy pióra nie są połamane, czy nie nabrały wilgoci na krawędziach itp. Generalnie możesz te panele (o ile długość się zgadza) które były położone w miejscach nie narażonych na ścieranie zamienić z tym ze środka pokoju. Podłoga trochę zyska na wyglądzie a ewentualne połamane pióro czy wypaczona od wilgoci krawędź pod kanapą nie będzie się tak rzucać w oczy. Moim zdanie o ile panele nie są zbyt zniszczone to spokojnie możesz to zrobić. Musisz pamiętać o dylatacji przy ścianach i dobrym wysuszeniu wylewki.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Układanie puzzli 100% zabraknie paneli

  5. #5

    Domyślnie

    Oczywiście że zabraknie, bo niemożliwe jest, że żaden panel się nie popsuje. Na pewno będzie trochę już nienadających się do ponownego ułożenia. Ale o ile będziesz układał tylko te w 100% dobre i masz jakiś zapas paneli, lub będziesz w stanie dokupić takie same w razie jeśli zabraknie, to nie widzę przeciwwskazań.

    Tylko tak jak napisał perm dobrze wysuszona wylewka TO PODSTAWA. Bo później będziesz miał większy problem niż teraz..

    Ja się w coś takiego bawiłem. Rozbierałem podłogę w przedpokoju na dole, z paneli położonych przez "fachowca". Spartolił na całej linii Na dół zostały rzucone płytki a te panele położyłem w mniejszym przedpokoju na górze i jest dobrze.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony