dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Odleglosc mniejsza niz 8m miedzy budynkami

    Okno wykuszu jest mniej niz 8m od budynku sasiada, przy pozwoleniu na budowe kazali zmienic te jedno okno zeby bylo w standardzie EI30, doplata do takiego okna to 4000zl, czy jest jakies obejscie na to? mial ktos podobny problem?

  2. #2

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.283

    Domyślnie

    Mogą to być np. luxfery lub mniejsze okno które nie przekracza powierzchnią 10% ściany.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Mogą to być np. luxfery lub mniejsze okno które nie przekracza powierzchnią 10% ściany.
    Takie coś przerabiałem z architektem, rzeczoznawcą przeciwpożarowym i Wydziałem Architektury. Reguluje to § 232 WT. W ŚOP może być do 10% stałych przeszkleń E30, lub do 15% zamykanych otworów (drzwi, okien) EI30. Zaznaczę, że zgodnie z przepisami (§ 232 ust. 6) nie muszą to być luksfery, ale dowolne przeszklenie stałe E30. Wielu urzędników uważa jednak, że nie jest ważne E30, tylko "żeby były luksfery - jakiekolwiek". Zgodnie z prawem np. fasada ryglowo-słupowa E30 jest prawidłowa, ale wg urzędników nie jest. Natomiast luksfery które nie są E30 są prawidłowe wg urzędników, natomiast niezgodne z prawem.
    O dziwo w Twoim przypadku dostałeś prawidłowe wytyczne. Albo montujesz przeszklenie stałe E30, albo okno EI30. Możesz również zamontować "zwykłe" okno, ale do tego roleta lub kurtyna przeciwpożarowa. Albo możesz zainstalować stałe samoczynne urządzenia gaśnicze i nadal mieć zwykłe okno. Rozwiązań jest wiele - jedno droższe od drugiego. Mnie architekt wypisał wszystkie możliwe dopuszczalne przepisami rozwiązania ppoż w projekcie (albo okno E30, albo zwykłe okno + roleta albo kurtyna, itd.), bo go prosiłem żebym nie miał ograniczeń, a żeby się nikt nie czepiał przy odbiorze. Na etapie projektu nie miałem rozeznania co ile kosztuje. Dzwoniłem do producentów tych zabezpieczeń (np. samozasuwające się drzwi przeciwpożarowe to cena ok. 20 tys. zł) i w rezultacie 2 przeszklenia E30 z projektu ŚOP REI60 ... zamurowałem. Ale mam zamontowane np. drzwi EI30, które dodatkowo spełniają przenikalność cieplną, a to już nie było tanie.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  5. #5

    Domyślnie

    okno ei30 to jednak doplata 80% do aktualnej ceny, aktualna cena okna wykuszu to 13tys, ponad 20 tys za okno tylko dlatego zeby mialo jakis wspolczynnik- smiech, nie takie rzeczy sa przepuszczane, nie ma innych opcji? jakas prowizorka tylko do odbioru budynku? a ile kosztowaly by te stale samoczynneurzadzenia gasnicze urzadzenia gasnicze, wykuszu nie zamuruje

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.283

    Domyślnie

    To co to za okno.....bo po cenie i punkcie umieszczenia rozumiem że balkonowe .
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  7. #7

    Domyślnie

    boczne, wykusz (akwarium)

  8. #8

    Domyślnie

    Panie lew, podasz nr tel na priv chce pogadac bo jestes w temacie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony