dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 31 z 34
Pokaż wyniki od 601 do 620 z 670
  1. #601
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Michał_Łódź

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-413
    Posty
    15

    Domyślnie

    Czy ktoś może mi wyjaśnić co w przypadku gdy geodeta wykonał mi mapę do celow projektowych a przy wybieraniu ekipy do projektu przyłącza wody i jego wykonania, okazało się że geodeta wziął za mały zasięg i nie mozna nanieść przyłączy? Teraz aby poprawić to żąda kolejnych pieniędzy. Czy to nie jego wina i nie powinien to zrobić sam a nie drugi raz żądać ode mnie zapłaty? Proszę o pomoc.

    Więcej w temacie tutaj:http://forum.muratordom.pl/showthrea...00#post6505000

  2. #602
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    edyta108-1

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Piława
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    10

    Domyślnie

    Mam pytanie do geodety. Otóz na działce stały 2 budynki przytulone ścianą. Poprzedni właściciel kazał geodecie rozdzielić działkę na pół, tak aby granica szła między budynkami. Geodeta podzielił, postawił słupki, naniósł na mapy. Działki zostały sprzedane, z czego jedna jest moja. Dodam ze obie działki są nieregularne. Teraz sprawa jest taka: Sąsiad zburzył swój budynek i po wyburzeniu okazało się ze słupki rozdzielające działkę są tak ustawione względem siebie ze naroznik mojego budynku wychodzi częsciowo na działce sąsiada. Wcześniej tego nie było widać, bo jak budynki były złączone nie mozna było prześwietlić laserem. Poprosiłam znajomego geodetę o sprawdzenie tego i on mówi ze zgodnie z mapami i jego pomiarami niestety wszystko się zgadza. No i teraz nie wiem o co chodzi. Kto i w którym momencie popełnił błąd? Jak to teraz wyprostować? Sąsiad chce sprzedać całą działkę ale o kawałku nie ma mowy. Wystarczyłoby zeby ten słupek był o 10 cm przesunięty i byłoby ok.

  3. #603
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    aik8

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Deszczno
    Kod pocztowy
    66-446
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam. jestem właścicielem dom jednorodzinnego dwupiętrowy ze strychem, który został zbudowany w 1922 r. Odległość między moim domkiem a sąsiada wynosi ok. 5 m. (są to ściany bez okien i drzwi). W zeszłym roku zakładałem ocieplenie owej ściany i sąsiad wyraził zgodę abym mógł ustawić rusztowanie na Jego działce. W tym roku chciałbym dokończyć pracę, ale sąsiad nie chce mnie wpuścić. Uważa, że już zrobił mi "łaskę" i fakt, że iż ociepliłem swój dom to zabrałem Mu jego ziemię.
    Posiadam jakąś mapkę swojej działki i według mnie ta część ziemi z której chcę skorzystać należy do mnie, ale nie mam dokładnych danych.

    Jakie mam prawo z punktu widzenia przepisów??
    Czy mogę korzystać z Jego działki, aby wykonać jakieś prace remontowe moich budynków (domek, pomieszczenia gospodarcze, mur oddzielający działki).
    Obawiam się wezwania geodety w celu wyznaczenia granicy działki, gdyż nie chcę rozsierdzić jeszcze bardziej sąsiada.
    Skąd mógłbym pobrać dokładne mapki geodezyjne czy raczej geodeta ma do tego prawo?

  4. #604
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Możesz udać się do starostwa po wyrys z mapy zasadniczej, duże prawdopodobienstwo że samemu ocenisz gdzie jest granica. Może okazać się ze jest np 1m od twojego domu...
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  5. #605
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    aik8

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Deszczno
    Kod pocztowy
    66-446
    Posty
    2

    Domyślnie

    W przypadku gdy mieszkam na wsi to też powinienem udać się do Starostwa czy do Urzędu Gminy??

  6. #606
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Cytat Napisał aik8 Zobacz post
    W przypadku gdy mieszkam na wsi to też powinienem udać się do Starostwa czy do Urzędu Gminy??
    Do starostwa - wydział geodezji - i z tymi materiałami to proponowałbym udać się do jakiegoś biura geodezyjnego. Za poradę nic nie skasują. Naturalnie - bedą namawiać na wznowienie granic itd (czyli koszta) ale może twój przypadek jest jednoznaczny i nie zedrą kasy.
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  7. #607
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    grubsnekk

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Kod pocztowy
    39-072
    Posty
    1

    Domyślnie pion sznurkowy

    Witam !
    Jestem sympatykiem. Wytłumaczy ktoś do czego służy pion sznurkowy i poda jakieś przykłady zastosowania ?ozdrawiam

  8. #608
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Cytat Napisał grubsnekk Zobacz post
    Witam !
    Jestem sympatykiem. Wytłumaczy ktoś do czego służy pion sznurkowy i poda jakieś przykłady zastosowania ?ozdrawiam
    http://bfy.tw/p2i
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  9. #609

    Domyślnie

    Witam, mam troche skomplikowana sytuacje z podzialem dzialki, gdyz chcialabym rozpoczac formalnosci zwiazane z budowa domu ale jestem wspolwlascicielem dzialki z bratowa i bratanicą ktore odziedziczyly tę część po moim zmarlym bracie. Chcialam sie budowac bez wczesniejszego dzielenia, ale tez bedzie nam potrzebny kredyt co z tego co slyszalam w obecnej sytuacji moze obciazyc hipoteke calej dzialki. Dlatego stwierdzilam ze lepiej ją bedzie podzielic i tu moje pytanie czy geodeta moze dokonac podzialu jesli na mojej części (tzn tej na ktorej chcialabym sie budowac)przebiega rura z gazem do czesci bratowej oraz szambo? Moze to glupie pytanie ale zastanawiam sie czy taki podzial jest dokonywany tylko na papierze/ mapce i te media mogą byc po wszystkim przenisione czy rozdzielone czy musze najpierw wszystko poprzenosic i dopiero moge robic podzial? Chcialabym ograniczyc koszty na starcie stad to pytanie.. z góry dziekuje!

  10. #610

    Domyślnie

    I jeszcze jedno pytanie choc nie wiem czy na ten wątek, czy w trakcie budowy mozna dokonac podzialu dzialki? Beda juz wówczas porozdzielane media i tak sie zastanawiam czy na tym etapie mozna tego dokonac czy nie otrzymamy potem odbioru domu? Byc moze ze bedziemy miec srodki na rozpoczecie budowy a kredyt po podziale stad to drugie pytanie dziekuje!

  11. #611
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kaatti

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Węgierska Górka
    Kod pocztowy
    34-350
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam mam problm bo chcę kupić dom gdzie na mojej posesji przed domem od strony ulicy 1 ar jest kogoś innego ale nie ma dostępu wyznaczonego na mapkach do tej swojej posesji, od drogi dwa metry należą do tego domu i od domu też dwa metry należą do domu po lewej również i po prawej również, on ma taki kwadrat dokładnie 106 m2 i jak kupimy ten dom a tego kwadrata nie bo to jest ojca tego właściciela który nie chce sie zgodzić to nie będzie miał tam wejścia i dostępu. Czy jest jakieś prawo , które nakazywałoby mi udostepnić mu wejscie przez moją posesję na jego posesję? wysłałabym mapki jak to wygląda by rozjasnic temat ale nie wiem na jaki adres? Prosze o szybka odpowiedz! Pozdrawiam

  12. #612

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaatti Zobacz post
    Witam mam problm bo chcę kupić dom gdzie na mojej posesji przed domem od strony ulicy 1 ar jest kogoś innego ale nie ma dostępu wyznaczonego na mapkach do tej swojej posesji, od drogi dwa metry należą do tego domu i od domu też dwa metry należą do domu po lewej również i po prawej również, on ma taki kwadrat dokładnie 106 m2 i jak kupimy ten dom a tego kwadrata nie bo to jest ojca tego właściciela który nie chce sie zgodzić to nie będzie miał tam wejścia i dostępu. Czy jest jakieś prawo , które nakazywałoby mi udostepnić mu wejscie przez moją posesję na jego posesję? wysłałabym mapki jak to wygląda by rozjasnic temat ale nie wiem na jaki adres? Prosze o szybka odpowiedz! Pozdrawiam
    Może przed sądem dochodzić ustanowienia na rzecz jego nieruchomości tzw. drogi konicznej.

  13. #613
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    grajka88

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, mając działkę i chęć budowy spotkaliśmy na swojej drodze kłopot, a raczej niemożność budowy ze względu na odległość działki od jeziora. Zaznaczam, że mamy są stare, linia brzegowa uległa przesunięciu z powodu jego zarastania. Czy ma to jakiś wpływ? Czy mamy szansę na budowę? Jakie kroki możemy poczynić?

  14. #614

    Domyślnie

    Witam! Jestem tu nowa i szukam porady może ktoś mi podpowie... Mój tato che przepisać mi działkę która jest wąska i długa więc z budowy nici... ale dwóch sąsiadów ma takie same i chcielibyśmy złączyć te trzy działki a potem na nowo podzielić je na takie o korzystniejszych wymiarach, proszę podpowiedźcie mi od czego mam zacząć i czy to wogóle jest możliwe bo jestem zielona w tych tematach... :/ proszę...

  15. #615
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DziadekT

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Racibory
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    294

    Domyślnie

    Dowiedz się w starostwie o możliwość scalenia tych dzialek.

  16. #616

    Domyślnie

    Cytat Napisał DziadekT Zobacz post
    Dowiedz się w starostwie o możliwość scalenia tych dzialek.


    Dobrze tak zrobie! Dziekuje bardzo za podpowiedz

  17. #617
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Cytat Napisał lisiczka Zobacz post
    Dobrze tak zrobie! Dziekuje bardzo za podpowiedz
    Śpiesz się z tematem nasz nowy prezydent podpisuje sam nie wie co i od nowego roku jest "zaraz rozdrabniania gruntów rolnych"

  18. #618

    Domyślnie

    Właśnie wiem... ale dzięki za informacje

  19. #619

    Domyślnie

    Chcę kupić działkę rolną ze starą wiejską chałupą (dom zbudowany ok. roku 1960). Dom ten nie jest uwidoczniony w ewidencji gruntów i budynków, nie widnieje też na żadnych mapach. Czy ktoś wie w jaki sposób można taki budynek wpisać do ewidencji???

  20. #620
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maxima12

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Posty
    16
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szkic1.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	69,0 KB
ID:	345545

    czy jest mozliwosc podziału domu dwulokalowego z działka - linia łamaną /ściana p/poż tylko przy garażu/

Strona 31 z 34

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony