dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 670

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Dodam może, ze zależy mi po prostu na wyodrębnieniu działki, która w starostwie i księdze wieczystej będzie miała oznaczenie działki budowlanej. Dodam, że nowo powstała działka powinna mieć mniej niz 30 arów. W innym przypadku bank nie udzieli mi kredytu na budowę wymarzonego domu.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymek008 Zobacz post
    Dodam może, ze zależy mi po prostu na wyodrębnieniu działki, która w starostwie i księdze wieczystej będzie miała oznaczenie działki budowlanej. Dodam, że nowo powstała działka powinna mieć mniej niz 30 arów. W innym przypadku bank nie udzieli mi kredytu na budowę wymarzonego domu.
    Jesteś kolejną osobą którą dotknęła ustawa o ustroju rolnym,która ma chronić ziemię rolną a w przypadku kredytu działa odwrotnie ...

    Na forum jest kilka wątków na ten temat nawet jaki∂ komitet itp gdzieś...

    Ludzie z rozpoczętą budową domu tez nie dostają kredytu bo działka w KW nadal rolna.

    Warunkiem było też wydane WZ przed końcem kwietnia br.

    Aby wyłączyć potrzebujesz WZ i to tej konkretnej działki a nie przed podziałem a podzielić od maja.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bejaro Zobacz post
    Jesteś kolejną osobą którą dotknęła ustawa o ustroju rolnym,która ma chronić ziemię rolną a w przypadku kredytu działa odwrotnie ...
    Warunkiem było też wydane WZ przed końcem kwietnia br.

    Aby wyłączyć potrzebujesz WZ i to tej konkretnej działki a nie przed podziałem a podzielić od maja.
    Wydaje mi się, że banku nie będzie interesowało to od kiedy mam wydane warunki zabudowy, jeśli działka w rejestrze gruntów będzie budowlana i po podziale mniejsza niż 30 arów. Jeszcze to potwierdzę.

    Czyli mogę złożyć wniosek o WZ na aktualną działkę, wyłaczyć z produkcji rolnej część oznaczoną jako budowlaną a następnie wydzielić ją jako nową działkę, tak? Następnie złożę ponownie wniosek o WZ (już tylko na nową budowlaną działkę).

    Pozdrawiam

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymek008 Zobacz post
    Wydaje mi się, że banku nie będzie interesowało to od kiedy mam wydane warunki zabudowy, jeśli działka w rejestrze gruntów będzie budowlana i po podziale mniejsza niż 30 arów. Jeszcze to potwierdzę.

    Czyli mogę złożyć wniosek o WZ na aktualną działkę, wyłaczyć z produkcji rolnej część oznaczoną jako budowlaną a następnie wydzielić ją jako nową działkę, tak? Następnie złożę ponownie wniosek o WZ (już tylko na nową budowlaną działkę).

    Pozdrawiam
    WZ nie zmieni działki w budowlaną ani w rejestrze gruntów ani tym bardziej w KW.

    Wyłączenie z produkcji rolnej potrzebne jest do uzyskania PnB.

    Tereny budowlane są objęte MPZP który obejmuje też czasem działki rolne, WZ tak nie działa nie zmieni działki w budowlaną to będzie dalej działka rolna ale z prawem zabudowy pod pewnymi warunkami.

    WZ jest przepisana do konkretnej działki ale też do osoby która o nie wystąpiła można występować o nie wielokrotnie,nawet nie będąc właścicielem,a kupując taką działkę nawet z WZ to musisz ją przepisać na siebie za zgodą osoby na którą została wystawiona bez tego nie można na na jej podstawie budować.

    Jesteś właścicielem tej działki?

    Dodam jeszcze raz tej działki nie da się podzielić bo rolnych nie dzieli się na mniejsze niż 3000 m,nawet jak wyłączysz z produkcji rolnej pozostanie rolna....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony