dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 633
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 12650
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Arctica
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1357

    Domyślnie

    Cytat Napisał dardurdka
    Nie ma sprawy, czasami mogę być nawet takim trochę natrętnym gościem
    Zapraszam, możesz nawet przenocować

    Cytat Napisał Beauty
    Arctica-Mordo ty moja ,wreszcie stworzyłaś zapiski! super!Muszę poczytać od początku ,bo jakoś zaczęłam od zadu
    Chciałaś... namawiałaś... to masz! Następny do czytania (jak będziesz oczywiście chciała ).
    Co do okien, to raczej się nie dam skusić. Zgapiłam od Jankamy i takie mi się podobają. U Niej nawet na początku były dłuższe, ale później dyskretnie podmurowali od dołu. A do góry dłuższe być nie mogą bo chałupie czapka na oczy spadnie .

    Dorfi trzymaj kochana, trzymaj... w kupie raźniej

    jessi dzięki

    Dopiero teraz dotarłam do kompa bo się grzybowaliśmy .
    Cuś mi się korektorownik bykowo-ortograficzny spsół i nie podkreśla. Jak mam w zasięgu krzyku moją bardziej humanistyczną połowę to pytam, ale nie zawsze. Za wszystkie byki serdecznie przepraszam wrażliwe oczy i proszę o nie wytykanie.

    Tera lece do Painta ściany przestawiać

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Arctica
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1357

    Domyślnie

    Trochę się pomęczyłam, ale prawie się udało.

    Było tak

    A ma być tak



    Zmian trochę jest, najgorsze było to, że nie można przesuwać okien. No ale cóż, zazwyczaj jest coś za coś.

    Mile widziane wszelkie sugestie, póki jeszcze faza projektowa nie zakończona.

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Beauty
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    9.003
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    Podglądać oczywiście ,ze będę.Zapowiada się fajna budowa ,to se trochę pokibicuje.Miedzy salonem ,a korytarzem zlikwidowałaś ścianę ,czy tam będą kolumny?Zauważyłam ,że będziesz miała dwa okna w łazience ,fajnie

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Beauty
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    9.003
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    a ogrzewanie ,jakie będzie gazowe?

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Arctica
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1357

    Domyślnie

    MAMY POZWOLENIE NA BUDOWĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Cytat Napisał dardurdka
    Trzymam kciuki ... oby starostwo w końcu wzięło się w garść i wydało wreszcie PNB!
    Cytat Napisał Dorfi
    Trzymam kciuki za szybkie otrzymanie PnB.
    Jakbym wiedziała, że macie TAKIE układy tam na górze, to wcześniej bym się uśmiechnęła o te kciuki

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800)
    jessi

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    2.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    168

    Domyślnie

    no kochana to w koncu i ty sie doczekałaś pozwolenia na budowe moje gratulacje

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Arctica
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1357

    Domyślnie

    Beauty ścianę wykasowałam, bo salon był kichowaty jak połączyłam go z jadalnią. Miał 4,40 na 9,30 więc dłuuuuugo. Zamiast ściany będą dwie kolumny to optycznie będzie szerzej i powierzchnia jak by nie było ponad 12m2 większa. Tylko na te kolumny jakoś pomysła nie mam
    Gazu niet, z butli ciut drogo. Najprawdopodobniej pelety + kominek (bo drewna ci u nas dostatek ).

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Arctica
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1357

    Domyślnie

    Cytat Napisał jessi
    no kochana to w koncu i ty sie doczekałaś pozwolenia na budowe moje gratulacje
    Dzięki, jestem pijana ze szczęścia (narazie ).

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800)
    jessi

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    2.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arctica
    Cytat Napisał jessi
    no kochana to w koncu i ty sie doczekałaś pozwolenia na budowe moje gratulacje
    Dzięki, jestem pijana ze szczęścia (narazie ).
    to gdzie jakis szampan ,trzeba to oblać

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Arctica
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1357

    Domyślnie

    Bardzo proszę




    A tak szczerze mówiąc, to kilka dni temu przy wieczorno-nocnych rozmowach mówię do mojego M, że jak dostaniemy to PNB to chyba kupię ze 3/4 i się ululamy, tak we dwoje. Wiesz co usłyszałam?

    Eeeee, a musimy wódką? Nie możemy winkiem, jeszcze mamy to dobre z wakacji... Może być nawet po butelce na głowę...Nie lubię wódy... Co mało męski jestem? Każdemu kto tak myśli proponuję łopatę/kielnię/młotek/widły/pilarkę/szpadel/.../.../... staniemy sobie ramię w ramię i wykażemy swoją męskość.

    Dobrze że było ciemno bo jakoś mi się oczka spociły.
    ZA TO GO KOCHAM

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kala67
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    9.703
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1353

    Domyślnie

    ja też GRATULUJE pozwolenia na budowe!!!!!!!!
    to sie teraz zacznie

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Arctica
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1357

    Domyślnie

    Cytat Napisał kala67
    ja też GRATULUJE pozwolenia na budowe!!!!!!!!
    to sie teraz zacznie
    Dzięki, a z tym zacznie to mam nadzieję .

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kala67
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    9.703
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1353

    Domyślnie

    mam nadzieje, że pojdziecie jak burza

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Arctica
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1357

    Domyślnie

    Projekt jest, pozwolenie JEST, zmiany opisane (wszelkie sugestie mile widziane), a Wy nie wiecie gdzie?
    Dziennik mi się bardziej komentarznikiem zrobił, za co serdecznie dziękuję , trza nadrobić zaległości.
    Beauty serdecznie dziękuję za namowy na te zapiski. Już większość wspomnień muszę z najgłębszych szuflad wyciągać, a sporo już się zresetowało.

    Jak pisałam wymagania co do działek miałam za duże. Po 1927344578129376 działkach pokazywanych nam przez pośredników nieruchomości musieliśmy zejść na ziemię. Właściwie decyzja o budowie, a co za tym idzie o szukaniu działki została odroczona do momentu ... spadku cen?...zakończenia "bumu" budowlanego?...nie wiem.
    Już nawet zaczynałam godzić się z myślą, że marzenia pozostaną marzeniami, gdy przewalając po raz kolejny "gratkę" natknęłam się na takie cuś

    "Urokliwe siedlisko, 5ha, łąki, pastwiska, 1,5 ha starego sadu, rzeczka w granicy... (i najważniejsze) STARODRZEW."

    Gdzie? Natychmiastowa lokalizacja zumowa podpowiedziała... prawie 100km od nas. Hmmmmmm... Trochę daleko... Ale nic... zobaczyć można...
    Nawet mojego M przekonałam, pokazując oczywiście paluchem trzy razy wyraz "starodrzew". Zadzwoniliśmy, zdokładniliśmy położenie, i zarządziliśmy oblukanie.
    Nawet pamiętam dokładną datę, bo tak się złożyło, że odwoziliśmy moją babcię pierwszego dnia po Wielkanocy. To będzie...(było )

    14 kwietnia 2009


    Pojechałam, a raczej myśmy pojechaliśmy, zobaczyliśmy, a co zobaczyliśmy to i Mickiewicz by nie opisał, więc i ja się nie podejmuję.
    Mam zdjęcia, tylko w starym kompie na strychu, jutro może ściągnę to pokażę.
    I to nic, że obórce dach się zapadł, że piwniczki nadszarpnięte zębem czasu, że sad rzeczywiście mocno stary, że pokrzywy po pas a inne krzaczory jeszcze wyższe...
    Spod nóg czmychnął zając (później Tadzikiem zwany), zmuszając mnie do przełknięcia własnego serca. A jak stanęłam pod jednym z "drzewek" wspomnianego starodrzewu (tak ze 3m obwodu) to zrobiłam się taka malutka.
    I ten malutki człowieczek (ja) wiedział, że to i tylko TO jest jego miejsce na ziemi.

  15. #35
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Asaf
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    398
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    174

    Domyślnie

    Naprawdę mamy dużo wspólnego
    Też są dęby 3 m średnicy, jutro pomiary.
    Chcę zdjęcia !!!!!!
    proszę
    Kaznodziei Salomona 12;1
    Komentarz
    Dziennik

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Arctica
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1357

    Domyślnie

    Będą i zdjęcia, może jutro, tylko niestety mocno poglądowe. Nie miałam wtedy pojęcia, że kiedykolwiek będę pisać dziennik.
    Dębów nasz drzewostan nie zawiera, a szkoda . Tak samo brakuje mi brzóz, ziemia za dobra (II, IIIa kl.) i nawet w najbliższym krajobrazie ich mało, i lasków iglastych też nie ma. Mój liściasty niestety, a może stety?
    W którymś dzienniku przeczytałam, że "albo rybki, albo akwarium", to wolę akwarium, rybki sobie dosadzę (już posadziłam, mają z.... 15 cm ).
    Za to mam LIPĘ i to przez duże L. Dendrolog ocenił jej wiek na ok. 300 lat! Jest trójpienna (chyba, dokładnie nie liczyłam) i "trochę" duża. Będziemy chcieli coby wpisali ją na szacowną listę Pomników Przyrody. Chyba w gminie trzeba wniosek złożyć, dokładnie nie wiem .

    A Ciebie Asaf będę monitorować na bieżąco, czuj się obserwowany .

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Arctica
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1357

    Domyślnie

    Nie wiem, czy opisywać perypetie związane z kupnem działki...?
    Może napiszę, aby pokazać, że nie wszystkie "węzły gordyjskie" są nie do rozwiązania, a sprawy beznadziejne załatwiamy od ręki.

    Zaraz po powrocie (od babci) kuliśmy żelazo. Telefon do właściciela, umówieni jak wróci z wyjazdu służbowego (chyba za tydzień , niecierpię czekać ), projekt wybrany, bo gdzie będzie piękniej wyglądał dwór niż w starodrzewie, plany przeogromne, czekamy...
    Pewnie za długo bo niechcący Żon wlazł abarot do gratki i nie uwierzycie!!!!

    Ogłoszenie o identycznej treści, toćka w toćke to samo, miejscowość ta sama, inny tylko telefon i.......... cena dwa razy wyższa .
    Myślę sobie, wyczuł napalonych frajerów, to chajda ich ...... Więc za telefon, dzwonię, i odbiera ktoś zupełnie inny niż "właściciel" z którym jesteśmy umówieni na wizję lokalną! Od słowa do słowa, wypytałam, czy to aby na pewno o "mój" kawałek świata chodzi, wyszło że tak, więc się pytam:

    "- a przepraszam, pan jest właścicielem?
    - taaaak
    - "


    wymiękłam

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Dorfi
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.931
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    No to zapowiada się ciekawe opowiadanie Dobrze, że wiadomo iż się dobrze kończy

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kala67
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    9.703
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1353

    Domyślnie

    Arctika...........i Ty w takim momencie poszłaś spać???????

  20. #40
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Asaf
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    398
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    174

    Domyślnie

    Co z tą opowieścią ?
    już wieczór, czekamy !
    Kaznodziei Salomona 12;1
    Komentarz
    Dziennik

Strona 2 z 633

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony