dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 153
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie Re: obniżona wanna - jak się sprawdza?

    Cytat Napisał Anisia3
    Właśnie jesteśmy na etapie konkretów w łazience. Pojawił się pomysł, aby wannę umieścić poniżej poziomu wylewki tzn. postawic ją na stropie. Byłaby obniżona o około 6,5 cm. To jest wygodne przy wchodzenieu i wychodzeniu z wanny, czasem dla chorej osoby, która nie za bardzo może np. zadzierać nogi. Ale czy w rzeczywistości będzie sie sprawdzać na codzień? Czy ktos ma tak umieszczoną wannę?
    W drugiej łazience byłaby na normalnym poziomie, bo czasem trzeba coś dużego wyprać i wtedy schylanie się do poziomu podłogi byłoby przegięciem.
    Jak już jestem przy łazience to prosze jeszcze o jedną radę. W pokojach będą deski na legarach. Dlatego nie robimy wylewek. Jak podnieść poziom łazienki, żeby było równo? W łazience na podłodze będzie korek.
    Ja mam obniżona wanne, jestem zniej bardzo zadowolona i ladnie wygląda i jest funkcjonalna

  2. #22

    Domyślnie

    Ja mam tak u siebie i jest spoko pamietaj tylko o podlozeniu steropianu ze wzgledow na termike.

  3. #23

    Domyślnie

    Zapomnialam o styropianie. Jak go tam wpakuję, to wanna juz nie będzie obniżona.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał fracek
    Ja mam tak u siebie i jest spoko pamietaj tylko o podlozeniu steropianu ze wzgledow na termike.
    Wannę stawia się na styropianie ? Nóżki nie wpadną w takie podłoże ?
    Logicznym się wydaje ocieplenie pod spodem, ale nie wiem, jak to ma się w praktyce...
    U mnie też planowałam wannę wpuszczoną częściowo w podłogę, ale jeśli dam styro to z moich planów nici...
    I jeszcze jedno - jak z ewentualnym dostępem od spodu ?
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  5. #25

    Domyślnie

    Cześć
    ja/my też chcieliśmy takie cudo sobie sprawić , ale zrezygnowaliśmy. Dlaczego??
    Zastanówcie się jak będziecie takie wanny , podejrzewam że wcale nie 80x`150 cm , myć. No wiem można mopem, ale czy o to chodzi? Jak dla mnie to fajne rozwiązanie , ładnie wygląda , ale do sprzątania lekko mówiąc do dupy.
    Pozdrawiam
    Konrad

  6. #26

    Domyślnie

    Mycie to faktycznie kicha, ale przecież nikt nie szoruje wanny codziennie, a wypadałoby po kąpieli, potem mniej roboty. A u mnie zwolennikiem wanny jest mąż, ja zdecydowanie chcę mieć prysznic, czyli kabinę. To i mycie wanny spada na niego.

  7. #27

    Domyślnie wanna zabudowana w podłodze

    Hej ,planujemy z mężem wbudować wannę w podłogę ,ze względów architektonicznych nie będzie najmniejszego problemu bo budowę zaczynamy dopiero.Szukam w necie zdjęć takich łazienek itd.ale niestety pustki...Co Wy sądzicie o takim pomysle...macie jakieś fotki?pozdrawiam serdecznie

  8. #28

    Domyślnie



    fajnie wygląda wanna dostępna z 2 poziomów.



    Mam tylko te- gdzieś miałam więcej zdjęć. Jak znajdę to dołączę.

    Widziałam duzo łazienek z wpuszczaną wanną- głównie w stylu minimalistycznym (japońskim).

    Podoba mi się taka wanna przy oknie - można sobie oglądać widok za nim (oczywiście jak się ma ładny ogród a nie dom sąsiada)

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Monika $ Seba
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie Re: wanna zabudowana w podłodze

    Cytat Napisał Sarnaaa
    Hej ,planujemy z mężem wbudować wannę w podłogę ,ze względów architektonicznych nie będzie najmniejszego problemu bo budowę zaczynamy dopiero.Szukam w necie zdjęć takich łazienek itd.ale niestety pustki...Co Wy sądzicie o takim pomysle...macie jakieś fotki?pozdrawiam serdecznie
    też przerabialiśmy temat nasz architekt powiedział, że taka zmiana wymaga wzmocnienia stropu. Do tego musielibyśmy obniżyć pomieszczenie na dole (u nas też łazienka). Niestety mamy 260- jak to w typowych projektach bywa i zabranie dodatkowych centymetrów nie wchodziło w grę- daliśmy spokój choć długo żałowałam bo efekt wpuszczenia wanny w podłogę jest moim zdaniem niesamowity

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał mika266
    [img]
    .



    Ja się zastanawiam, jak się wychodzi z tej wanny. Wydaje mi się, że technicznie jakoś łatwiej z takiej normalnej.
    Też bedę przerabiała ten temat, ale nie będę miała całej wanny wpuszczonej, tylko do połowy.

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    a jak się myje taka wannę? Leżąc na brzuchu?

  12. #32

    Domyślnie

    No to w ogole niezla gimnastyka z taka wanna (zzarlo mi polskie znaki )[/list][/list]

  13. #33

    Domyślnie

    No właśnie najbardziej zastanawiający jest fakt mycia takiej wanny, kąpania w niej małego dziecka, wejścia do wanny i wyjścia gdzie róznica poziomów jest około 0,5m.
    No i chyba jakoś dziwnie się musi leżec w dziurze w podłodze ;D ;D

    Jakoś wydaje mi się ona bardziej dla oka (wygląda naprawdę super) niż do praktycznego użytku.

    Już nie mówiąc że gdy w wannę z hydromasażem trzeba wyją bo coś się stało z układem hydro.
    Prawa autorskie do tego postu przysługują Kryspinowi

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar sylwia13
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    187

    Domyślnie

    Ja mam zamiar zrobić taką wanne, ale tylko 10-15cm wpuszczaną.

  15. #35

    Domyślnie

    Mi zawsze podobały się wanny wpuszczone w podłogę. Według mnie, ciekawszym wizualnie i praktyczniejszym jest zbudowanie "sceny" w której montuje się wannę - można dołożyć schodek lub dwa. Odnośnie mycia takiej wanny, wystarczy to zrobić po kąpieli - wtedy jest znacznie łatwiej i nie jest to takie straszne czy też czasochłonne.

    Poniżej fotki:



    Tutaj już mamy mały pokój kąpielowy - jak szaleć, to szaleć:



  16. #36

    Domyślnie

    Wyglądają super,ale chyba to mało praktyczne- wyjść z niej z mokrymi nogami to niezła gimnastyka.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał mencel
    Wyglądają super,ale chyba to mało praktyczne- wyjść z niej z mokrymi nogami to niezła gimnastyka.
    Z nich się nie wychodzi, z nich się jest wynoszonym...przez wiernego Jana

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar anjamen
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    14.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    330

    Domyślnie

    odswieze troche ten watek, bo moze ktos juz moze sie pochwalic zdjeciami swojej wanny w stropie. U mnie bylo z tym troche dlubania, ale bylam uparta i od poczatku wiedzialam ze w domu na poddaszu w lazience ma byc wanna i szukalam takiego projektu zeby moznaby lazienke ulokowac nad garazem.
    Dostep do syfonu bedzie od dolu, od strony garazu.
    jezeli chodzi o wykonanie od strony technicznej to w kazdym przypadku bedzie to inaczej, u mnie byly to 3 dodatkowe podciagi. A wyglada to teraz tak:




    Jesli macie jakies zdjecia wklejajcie pls.

  19. #39
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    *karolina*

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzegorz-Milano_Style
    Wszystko zależy od tego...
    Poniżej przedstawiam kilka zdjęć - czy pomogłem? Jeśli nie, to poszukamy dalej...

    Pozdrawiam Serdecznie
    Grzesiek






    Grzesiek
    ... przecudnej urdy są te płytki Ja szukam właśnie takich płytek do przedpokoju - tylko może bardziej ciemny grafit (bo te chyba są czarne) - może wiesz gdzie takie można zdobyć?

  20. #40

    Domyślnie

    My niestety musieliśmy zrezygnować z takiej wanny bo łazienka została przeniesiona w inne miejsce. Może w następnym domu

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony