dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Obniżenie/podwyższenie posadzki - połączenie płytek z winylem

    Znalazłem na forum kilka podobnych tematów, ale żaden do końca nie odpowiadał mojej sytuacji, stąd też mój post.

    Najpierw przedstawię stan obecny:

    Budynek parterowy mieszkalny ok. 60m2 (obecnie mniej więcej stan prawie deweloperski). Posadzka cementowa Lafarge Ekspert 42,5 ok. 6cm grubości. Ogrzewanie podłogowe jeszcze nie uruchomione (posadzka miała nie być grzana przez 28 dni, które właśnie mijają).

    Z racji podłógówki wszędzie (poza łazienkami) mają być panele winylowe SPC. Najpopularniejsza kombinacja 5-5,5mm grubości + 1,5mm podkład. Razem mamy 6,5-7mm. Z kolei w łazienkach na podłodze płytki 60x60, grubość 10mm + klej 3-5mm,- razem 13-15mm.

    I tu powstał problem, gdyż ta różnica została przeoczona i posadzka ma wszędzie ten sam poziom. Takiej różnicy nie chcę niwelować listwami, także potrzeba minimum 5mm i aby to uzyskać mam 2 opcje (po wielu konsultacjach):

    opcja 1. Zeszlifować 5mm w obu łazienkach - ok. 5m2 + 4m2, czyli razem 9m2 (był pomysł z frezowaniem, ale raczej odpadł, ze względu na wibracje i brak pewności jak wpłynie to na rurki od podłogówki itp.). Do tego celu miałaby być wypożyczona "jezdna' szlifierka do betonu https://ramionline.ramirent.pl/catal...rch=szlifierki
    Szlifować miałby bardzo dobry, doświadczony i wszechstronny murarz, który jednak takiej szlifierki wcześniej nie obsługiwał.

    Wady: masa pyłu (chociaż chwilę później będą też szlifowane ściany po gładziach), żmudne, mogą wystąpić różnice w grubości (jednak mam nadzieję, że do zniwelowania podczas układania płytek) itp.
    Zalety: jeśli da się to zrobić, to po sprzątaniu można od razu rozpocząć układanie płytek w łazience (płytkarze mają rozpocząć za tydzień)

    opcja 2. wylać posadzkę samopoziomującą między 6 a 10mm w całym budynku oprócz łazienek (ok. 50m2)

    Wady: wysokie koszty, brak czasu (za chwilę wchodzą ekipy wykończeniowe, a ich przesunięcie może być trudne lub niemożliwe - jeszcze nie wiem)
    Zalety: Efekt powinien być OK

    Jest jeszcze opcja skucia całej posadzki w łazienkach i położenia nowej, ale od razu to wykluczam, ze względu na zainstalowaną podłogówkę i obawę jej uszkodzenia itp.

    Będę wdzięczny za wszelkie opinie i sugestie, gdyż musze pilnie podjąć decyzję. Z góry dzięki.
    Ostatnio edytowane przez coolakilla ; 03-10-2020 o 00:02

  2. #2

    Domyślnie

    Używałem kilkakrotnie taką szlifierkę do betonu , jak z linka . Zdejmowałem kilka mm betonu i praca odbywała się sprawnie . W narożnikach pomieszczeń trzeba użyć mniejszej szlifierki , może być kątowa 115 z tarcza garnkową . Posadzka po tej szlifierce jest równa , gładka . Moja sugestia : niech zajmą się tym glazurnicy . Oni będą przygotowywać podłoże pod swoje wymagania .

  3. #3

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za info. Czy możesz na oko określić ile czasu (godzin?) powinno zająć zeszlifowane ok. 5mm w łazience ok. 5-6m2 tą maszyną. Czy to bardziej dni? Wiem, że i tak będzie dużo pyłu, ale podłączenie do odkurzacza powinno tą ilość w znacznym stopniu ograniczyć?

  4. #4

    Domyślnie

    Godzina - dwie wystarczą . Jak możesz podłączyć ją do odkurzacza , to pyłu nie będzie .Możesz otworzyć okno i wstawić wentylator w wejściu . Pył zostanie wypchnięty na zewnątrz .

  5. #5

    Domyślnie

    Jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony