dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 48
  1. #21
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Czyścik

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-394
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał subfosylny Zobacz post
    Po co wchodzić w koszty ???
    OSB na starą wylewkę z subitem i kleisz na to nową posadzkę jaką chcesz .
    Aby nie wchodzić w koszty można zrobić jak dawniej np: Polepę , tanio i można samemu dokonać takiego dzieła.
    Pojawia się pytanie :- czy chcemy takiej oszczędności
    - czy taka estetyka odpowiada nam.

    -w taką podłogę wpisane są spore nierówności ,wybrzuszenia powierzchni.

    Do układania podłóg drewnianych lub drewno pochodnych wymagana jest odpowiednia "równość" podłoża , którą producent podaje na etykietach

    można przyjąć że na odcinku 2 metrów to szczelina 3-4 mm , w zależności od typu podłogi .

    Na starej wylewce z subitem zazwyczj są duże krzywizny - warto przyłożyć łatę i wszystko jest oczywiste.

    Płyta położona na garby i wklęśnięcia w naturalny sposób powygina się i dopasuje się do tych miejsc - po przykręceniu takiej płyty warto sprawdzić jak duże są dołki.
    Zazwyczaj starą wylewkę płytą nie da się wyrównać tak jak producent wymaga -dawniej klejono subitem płytę pilśniową miękką o lepszych właściwościach wyrównujących ,kto miał taką to wie że było tak bardzo krzywo że klepki kiwały się całe odklejone od podłoża.

    Powierzchnie pod podłogę można wyrównać do żądanych wartości robiąc korektę wylewek na mokro, Po uprzednim wypoziomowaniu i wymierzeniu
    , do takich prac potrzebny jest dobrze wyposażony fachowiec,który będzie wiedział co mówi i co robi, umiejący wymierzyć i wykonać wyrównanie wylewki .

    Równa Powierzchnia daje możliwość skorzystania z gwarancji producenta , klejone klepki nie kiwają się po pewnym czasie, nie trzeszczą przy chodzeniu.

    W podłogach pływających nie pękają pióra ,nie uginają się ,trwałość , ładny wygląd.

    Inwestując w ładną podłogę warto poszukać i zrobić " WYRÓWNYWANIE WYLEWEK" .
    Ostatnio edytowane przez Czyścik ; 26-02-2014 o 13:07

  2. #22
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Czyścik

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-394
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał subfosylny Zobacz post
    Po co wchodzić w koszty ???
    OSB na starą wylewkę z subitem i kleisz na to nową posadzkę jaką chcesz .
    Pojawia się kwestia ulatniających zapachów.

    Uszczelnione , zaszpachlowane stare parkiety na subicie , płyty drewno pochodne, pracują , wraz ze zmianą wilgotności na jesień szczeliny zmniejszają się / dobrze widać na bardzo pracujących gatunkach drewna/ . Przy pracy ogrzewania w porze zimowej , wilgotność maleje, jest odwrotnie-powiększanie , dlatego zapach wydziela się i jest to nie skuteczna metoda, kosztowna ,wymagająca częstego doszczelniania po sezonie grzewczym -

    Po zastosowaniu - " BEZPIECZNIE I SKUTECZNIE usuwanie Subitu " ,

    pozbędziemy się przyczyny , a nie chwilowo objawów. zapraszam do zapoznania się.

    Można zastosować też "WYRÓWNYWANIE WYLEWEK " i mamy podłogę do zabawy.
    Ostatnio edytowane przez Czyścik ; 29-06-2015 o 13:02

  3. #23

    Domyślnie

    U mnie firma z terenu gdzie mieszkam dużą maszyną zrobiła w 7h 40m2 choć mówili, że szybko poszło. Nie mam czasu się brudzić, a oni mają wszystko z odciągami. Kto lubi pracę na kolanach zrobi sam Skasowali 35zł/m2 ale ja nie chciałem jak kolego powyżej walczyć z tym z tydzień, ponadto ten smród i rakotwórczość subitu. Mam to już za sobą. Jak ktoś chce daje namiary: tel. 500205020. Znalazłem ich na panoramie firm: www.wykladziny.pf.pl , widać tam też sprzęt jakiego używają, jak dla mnie to górna półka, no i posadzka gładziutka.

  4. #24

    Domyślnie

    Możliwe że u Pana łatwo się usunęło.
    U nas parkiet był przyklejony na mocnym subicie, po tych pracach mam wrażenie że powinno się uważać na takich "zalewaczy " najszybszych ,mało dokładnych ,co szybko chcą zarobić , a nie zrobić jak się należy.
    Okazało się że panowie są od gumolitu i żywicy , subit usuwają od niedawna dużą niebieską polerką do wykładzin , jak powiedział jeden z nich ona kręci się do przodu i do tyłu dlatego najszybciej czyści,może pani sobie ja w internecie oglądnąć,poza tym była dość ciężka i wnosili ją w częściach.
    Denerwujące jest to że wyczyszczenie polegało na takiej przejażdżce , nie wyczyścili do samej ściany , musieliśmy pasy i plamy wydłubać sami.
    36 metrów czyścili trzy dni ,jak się okazało maszyna się pomazała na czarno ,potrzebne było mocne skrobanie.Przed położeniem paneli jednak potrzeba było wyrównać podłogę wylewką . Z opowieści miała być super gładka gotowa do położenia.

    Teraz wiem że obiecanki obiecankami ,a ja chciałam mieć wszystko wyczyszczone i nie przechodzić uciążliwości z doczyszczaniem samemu

    Gdzieś wyczytałam że wyrównanie robi się osobno poprzez wyszukiwanie nierównych miejsc i ich zlikwidowanie, a nie tak po przejechaniu maszyną i wszystko z najlepszej półki jest , to jakieś nieporozumienie .

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał subiciara Zobacz post
    Możliwe że u Pana łatwo się usunęło.
    U nas parkiet był przyklejony na mocnym subicie, po tych pracach mam wrażenie że powinno się uważać na takich "zalewaczy " najszybszych ,mało dokładnych ,co szybko chcą zarobić , a nie zrobić jak się należy.
    Okazało się że panowie są od gumolitu i żywicy , subit usuwają od niedawna dużą niebieską polerką do wykładzin , jak powiedział jeden z nich ona kręci się do przodu i do tyłu dlatego najszybciej czyści,może pani sobie ja w internecie oglądnąć,poza tym była dość ciężka i wnosili ją w częściach.
    Denerwujące jest to że wyczyszczenie polegało na takiej przejażdżce , nie wyczyścili do samej ściany , musieliśmy pasy i plamy wydłubać sami.
    36 metrów czyścili trzy dni ,jak się okazało maszyna się pomazała na czarno ,potrzebne było mocne skrobanie.Przed położeniem paneli jednak potrzeba było wyrównać podłogę wylewką . Z opowieści miała być super gładka gotowa do położenia.

    Teraz wiem że obiecanki obiecankami ,a ja chciałam mieć wszystko wyczyszczone i nie przechodzić uciążliwości z doczyszczaniem samemu

    Gdzieś wyczytałam że wyrównanie robi się osobno poprzez wyszukiwanie nierównych miejsc i ich zlikwidowanie, a nie tak po przejechaniu maszyną i wszystko z najlepszej półki jest , to jakieś nieporozumienie .
    Poniewaz padłas zdaje sie ofiara jeno reklamy..nie zdwiłbym sie jakby hedkandi mial cos wspolnego z ta polecana firma..jesli to ta sama
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  6. #26

    Domyślnie

    Wziąłem tą samą firmę co Hedkandi i w jeden dzień usunęli mi 100m2 bez najmniejszej pozostałości czarnego kleju włącznie z czyszczeniem małymi szlifierkami przy samych ścianach. Jako jedyni podjęli się zresztą usunąć taką ilość w jeden dzień i mieli najniższą cenę stąd moja decyzja. Ja znalazłem ich poprzez inną stronę: www.usuwamysubit.pl ale po numerze telefonu poznaję, że to ta sama ekipa. Mogę ich polecić, zresztą na ich stronie są filmy, na których widać jak maszyna zbiera klej i u mnie tak to dokładnie wyglądało.

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirabela Zobacz post
    Planujemy zrobić remont w kupionym właśnie mieszkaniu. Okazało się, że pod parkietem w salonie i na korytażu jest subit. Chcielibyśmy usunąć tę starą podłogę wraz z tym śmierdzącym lepiszczem. Ile to kosztuje i jak porządnie przygotować powierzchnię w takiej sytuacji pod nowy parkiet?
    po pierwsze czy to jest "subit" czyli węglopochodny pak smołowy, jeszcze inaczej wielocykliczny aromatyczny węglowodór. Ten zawiera tzw. benzoapyren, rakotwórczą substancję, jak również wiele innych o mniejszej liczbie pierścieni substancji chemicznych, równie szkodliwych. Subit węglopochodny od lepiku ropopochodnego sprawdzimy po zapachu. Subit śmierdzi intensywnie w wyniku podwyższonych temperatur. Pocierając szmatką nasączoną benzyną ekstrakcyjną subit będziemy mieli lekko zabrudzoną szmatkę, gdy przy lepiku ropopochodnym będzie ona natychmiast czarna.
    Jeżeli mamy gwarancję, że podłoże jest niespękane, nośne, nie pylące, to należy usunąć wszystkie luźne fragmenty. Następnie pokryć szczelnie żywicą epoksydową i posypać suchym piaskiem kwarcowym 0,5mm w ilości około 1,5kg/m2. W ten sposób wykonano mostek szczepny dla wylewki o grubości minimum 5mm. Wykonanie wylewki należy powierzyć fachowcom, którzy będą pracowali zgodnie z kartą techniczną. Nie wolno przelewać wody. Przy wykonaniu wylewki zwrócić należy uwagę na dylatacje przy ścianach. W ten sposób uniknie się jej pękania.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghost34 Zobacz post
    Poniewaz padłas zdaje sie ofiara jeno reklamy..nie zdwiłbym sie jakby hedkandi mial cos wspolnego z ta polecana firma..jesli to ta sama
    Panie co robić z subitem ,kopci się i nie schodzi,jakoś twardo siedzi.Był u nas fachowiec z maszyną i to się nie wyczyściło.Jak się okazało to była duża polerka do betonu takiego rodzaju: https://youtu.be/ct6QI0DYkSw https://www.youtube.com/watch?v=ct6Q...nel=pierre69.Z tego co mówił mi potem parkieciarz ,to byli fachowcy od wykładzin,wyglądało tak jak by od nie dawna to robili.Nie udało się całego subitu wyczyścić, po pracy tej polerki pozostały koła wyrzeźbione w podłodze ,podłoga pokrzywiła się.Już nie wiem co robić,miało być czysto,z najwyższej półki,bez konkurencyjnie ,super gładziutko.Właściwie bardzo szybko 2 panów mówili że w jeden dzień robią nawet 70 metrów, później ze 100 metrów, a moje 30 z groszem robili trzy dni i nie zrobione do końca.Maszyna cała pomazała się lepikiem takim błyszczącym,później drugą głośną próbowali,aż wynikła kłótnia między nimi.To jakiś koszmar,miałam sobie oglądnąć w internecie jak taka niebieska niby frezarka czyści szybko.Dopiero nasz fachowiec wyjaśnił ,że takimi maszynami najlepiej poleruje się podłogę z betonu ,lub parkiety,gdyż na grubszym subicie i twardej wylewce się nie wyczyści.Mogli by Pani wyczyścić cienki subiti na piaszczystej wylewce,tak się dowiedziałam.Co robić ,jeżeli taki filmik może nie pokazywać normalnej sytuacji,czy być zrobiony w najłatwiejszym przypadku.
    Poradźcie Państwo,aby nie przeżywać koszmarów.

  9. #29

    Domyślnie

    Witam wszystkich, niedawno "zderzyłem" się z tematem usunięcia subitu. W związku, że prowadzę firmę budowlaną nie chciałem zlecać tej pracy innej firmie podwykonawczej więc przeszukałem cały internet włącznie z wszystkimi wpisami na tym forum aby poszukać inspiracji lub podejrzeć jak inni sobie z tym radzą. Zajęło mi to trochę czasu ale pozwoliło znaleźć optymalne w moim odczuciu rozwiązanie. Obejrzałem wszystkie filmy znalezione w wyszukiwarce i tak naprawdę, każdy film to inna maszyna i szybkość pracy. Nie chciałem "mielić w miejscu" jak na niektórych filmach bo czas naglił więc kluczowym czynnikiem była szybkość wykonania. Najbardziej zainspirował mnie ten film: https://www.youtube.com/watch?v=xF76-ok_DDM .
    Zależało mi na szybkim usunięciu i w porównaniu z innymi filmami tu praca szła najszybciej. Nie chciałem robić tego na kolanach bo metrów było dość dużo więc pozostał do zrealizowania element znalezienia takiego urządzenia w wypożyczalni sprzętu budowlanego. Zaopatrzony w zdjęcie maszyny z ekranu monitora w telefonie ruszyłem do najbliższej wypożyczalni. Niestety nie mieli takiego sprzętu. Mam szczęście, że mieszkam w dużym mieście bo podobny sprzęt znalazłem w 5 (słownie: piątej) ! wypożyczalni. Koszt wypożyczenia nie był jakiś znaczny choć nie najniższy, no ale taki sprzęt w innych był niedostępny.
    Walczyliśmy trzy dni, usunęliśmy prawie wszystko, zostały tylko paski przy ścianach. Odwiozłem sprzęt i tu zaskoczenie, trzeba zapłacić za "zużycie tarczy". Faktycznie w umowie była pozycja: wysokość segmentu, ale nie zwróciłem na to uwagi bo byłem zajęty szkoleniem z obsługi maszyny prowadzonym przez drugiego pracownika. W tym momencie zrobiło się niezbyt fajnie bo koszt samodzielnego usunięcia subitu drastycznie wzrósł i za zużycie tarczy zapłaciłem więcej niż za samo wypożyczenie maszyny!!! Okazało się, że do tej maszyny są specjalne, drogie tarcze i stąd taka wysoka cena. Pracownik pokazał mi nawet cennik dystrybutora tarczy diamentowych i faktycznie, ceny były tam kosmiczne.
    Poradziłem sobie z usunięciem tego czarnego kleju ale przyznam szczerze, gdybym miał ponownie robić to samodzielnie to bym się głęboko zastanowił.
    Szukając inspiracji w usuwaniu subitu na tym forum zwróciłem uwagę na pełne żalu wpisy, praktycznie w każdym wątku dotyczącym tego tematu użytkowniczki o nicku: SUBICIARA (wpis nad moim). Zaciekawiony wszedłem w wszystkie wpisy tej Pani i okazuje się, że temat usuwania jest jednak bardzo, bardzo trudny, gdyż ta Pani próbuje usunąć subit od 15 miesięcy !!! Pierwszy wpis 18.05.2014, ostatni 16.08.2015 i wszystkie na jeden temat. Za późno to zobaczyłem bo to też byłby czynnik do rozważenia za i przeciw...
    Ja temat ogarnąłem, więc jeśli nadal zmaga się Pani z tym problemem to proszę o wiadomość prywatną, jeśli mieszkamy blisko siebie to chętnie pomogę. Wskażę gdzie można wypożyczyć maszynę i moi pracownicy Machno to za parę groszy. Pozdrawiam użytkownika o nicku Czyścik bo jego wpisy wiele mi pomogły

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał subiciara Zobacz post
    Panie co robić z subitem ,kopci się i nie schodzi,jakoś twardo siedzi.Był u nas fachowiec z maszyną i to się nie wyczyściło.Jak się okazało to była duża polerka do betonu takiego rodzaju: https://youtu.be/ct6QI0DYkSw https://www.youtube.com/watch?v=ct6Q...nel=pierre69.Z tego co mówił mi potem parkieciarz ,to byli fachowcy od wykładzin,wyglądało tak jak by od nie dawna to robili.Nie udało się całego subitu wyczyścić, po pracy tej polerki pozostały koła wyrzeźbione w podłodze ,podłoga pokrzywiła się.Już nie wiem co robić,miało być czysto,z najwyższej półki,bez konkurencyjnie ,super gładziutko.Właściwie bardzo szybko 2 panów mówili że w jeden dzień robią nawet 70 metrów, później ze 100 metrów, a moje 30 z groszem robili trzy dni i nie zrobione do końca.Maszyna cała pomazała się lepikiem takim błyszczącym,później drugą głośną próbowali,aż wynikła kłótnia między nimi.To jakiś koszmar,miałam sobie oglądnąć w internecie jak taka niebieska niby frezarka czyści szybko.Dopiero nasz fachowiec wyjaśnił ,że takimi maszynami najlepiej poleruje się podłogę z betonu ,lub parkiety,gdyż na grubszym subicie i twardej wylewce się nie wyczyści.Mogli by Pani wyczyścić cienki subiti na piaszczystej wylewce,tak się dowiedziałam.Co robić ,jeżeli taki filmik może nie pokazywać normalnej sytuacji,czy być zrobiony w najłatwiejszym przypadku.
    Poradźcie Państwo,aby nie przeżywać koszmarów.
    Nie schodziło bo miał tarcze diamentowe do polerowania betonu/lastriko...
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  11. #31
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    piotrluszowski

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-110
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ja mogę polecić firmę z tej strony www.usuwamysubit.pl. Miałem taki klej w Katowicach w nowo kupionym mieszkaniu dla córki. Wziąłem Pana z Krakowa bo był bliżej, ale niestety nie dał rady tego usunąć swoją maszyną niestety. Było bardzo grubo. Zadzwoniłem więc do drugiej firmy z Głogowa i zleciłem drugi raz. 40m2 zrobili w 3 godziny dwoma maszynami. Mają urządzenia z dość dużymi silnikami u góry, a Pan z Krakowa miał maszynę z małym zabudowanym silnikiem i to chyba jest sekret w usuwaniu tego kleju. Duża siła rwania wynikająca z dużego silnika.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrluszowski Zobacz post
    Ja mogę polecić firmę z tej strony www.usuwamysubit.pl. Miałem taki klej w Katowicach w nowo kupionym mieszkaniu dla córki. Wziąłem Pana z Krakowa bo był bliżej, ale niestety nie dał rady tego usunąć swoją maszyną niestety. Było bardzo grubo. Zadzwoniłem więc do drugiej firmy z Głogowa i zleciłem drugi raz. 40m2 zrobili w 3 godziny dwoma maszynami. Mają urządzenia z dość dużymi silnikami u góry, a Pan z Krakowa miał maszynę z małym zabudowanym silnikiem i to chyba jest sekret w usuwaniu tego kleju. Duża siła rwania wynikająca z dużego silnika.
    Mieliśmy do usuwania subitu kolejnego Pana,tym razem na dwie maszyny,bo będzie szybko.Usuwanie przebiegało z dużymi trudnościami,co prawda silnik w maszynie był mocny i doprowadziło to do zaklejenia tarcz ,takich kółek w maszynie, wyposażonych w takie metalowe paznokcie i co ciekawe coś się stało że silnik się kręcił, a kółka nie,nastąpiła jakaś awaria.Panowie bardzo się zdenerwowali,udało nam się tylko szybko zrobić fotkę,zarządali sobie zapłaty za dojazd i opłaty za przejazd autostradą, a nas zostawili z nie wyczyszczonym subitem.Przez chwilę jeszcze Panowie próbowali oczyścić koła w maszynie włączając obroty do tyłu ,ale to nie pomogło,później zrobiła się trochę krzykliwa atmosfera.Tutaj należ powiedzieć że to wina fachowca czy ma narzędzia odpowiednie do subitu,czy próbuje czym tylko się da i psuje maszynę. W tym miejscu może ktoś zaznajomiony z tematem wypowie się, czy metalowe płytki z takimi "paznokciami"żelaznymi do czego się używa?

    Pytam ponieważ występuje dziwna sytuacja z polecaniem maszyny która się nie nadaje i zakleja się, a chcieli byśmy do usuwania fachową osobę pracującą w tym temacie i nie zawodną.

    Mamy do remontu budynek wielomieszkaniowy i powoli odbywa się remont podłóg, teraz już w kolejnym mieszkaniu,natomiast nie mamy powodzenia w zdzieraniu subitu,u nas nie da się takie go filmiku nakręcić,ponieważ maszyna zakleja się,kółeczka trzeba czyścić przecinakiem.Jeżeli macie Państwo czas tak jak my to polecam sprawdzić niebieską polerkę,jeżeli jeszcze któryś ztych Panów będzie chciał.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	do ogłoszeń subit frezarki 007.jpg
Wyświetleń:	258
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	358893   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	do ogłoszeń subit frezarki 005.jpg
Wyświetleń:	184
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	358894  

  13. #33
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ideadecor

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-248
    Posty
    3

    Domyślnie

    W przypadku subitu , jeśli podłoga ma być na lata najlepszym rozwiązaniem jak dla mnie jest szlif całości subitu ( koszty różnie , przeważnie kilkanaście złotych za matr maks ) i przynajmniej posadzka będzie ładna równa , porządne zagruntowanie całej powierzchni i ewentualne wylanie masy na całość ( jeśli trzeba jeszcze podrównać poziomy lub je podnieść ). Ewentualnie na posadzkę można kręcić potem płyty OSB ( choć rozwiązanie bez sensu ) .
    W każdym razie rozsądną opcją przy zerwaniu starej posadzki jest pozbyć się warstwy subitu.

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gondoljerzy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    wioska pod Łomżą
    Posty
    717

    Domyślnie

    Witajcie.
    Temat jest wyraźnie o subicie, więc zapytam tutaj. Gdzie, kto, jaka firma bądź instytucja może zrobić badanie stężenia szkodliwych substancji w powietrzu? Chociażby benzopirenu? Chodzi o prywatny dom z parkietem klejonym subitem. Dom zbudowany w 75r. Parkiet z małymi klepkami trzyma się nieźle, ale na łączeniach klepek jest spękany. Zapachu zauważalnego nie czuć. Kilka klepek odeszło, pod nimi czarny i twardy klej. Benzyna go nie rozpuszcza, więc pewnikiem subit. Żeby przekonać domowników o ewentualnej konieczności rozwałki podłogi przydał by się jakiś konkret, badanie. Dzwoniłem do powiatowej i do wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych, do Wojewódzkiego inspektoratu Ochrony Środowiska też. Nikt z nich takich badań nie robi. Więc kto?
    Ktokolwiek z kolegów/koleżanek coś poradzi?
    Róbmy swoje!

    Dom - był gierkowski klocek, jest wiejska chatka. Wykończeniówka na finiszu.
    PV 4,92kWp, Pompa ciepła Gree Versati III 10kW.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał gondoljerzy Zobacz post
    Witajcie.
    Temat jest wyraźnie o subicie, więc zapytam tutaj. Gdzie, kto, jaka firma bądź instytucja może zrobić badanie stężenia szkodliwych substancji w powietrzu? Chociażby benzopirenu? Chodzi o prywatny dom z parkietem klejonym subitem. Dom zbudowany w 75r. Parkiet z małymi klepkami trzyma się nieźle, ale na łączeniach klepek jest spękany. Zapachu zauważalnego nie czuć. Kilka klepek odeszło, pod nimi czarny i twardy klej. Benzyna go nie rozpuszcza, więc pewnikiem subit. Żeby przekonać domowników o ewentualnej konieczności rozwałki podłogi przydał by się jakiś konkret, badanie. Dzwoniłem do powiatowej i do wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych, do Wojewódzkiego inspektoratu Ochrony Środowiska też. Nikt z nich takich badań nie robi. Więc kto?
    Ktokolwiek z kolegów/koleżanek coś poradzi?
    Ano nikt nie robi...ale tu nie ma co mierzyc trzeba go poprostu wywalic badz pokryc zywica..2x np i po sprawie..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał ;3544646
    jesli zrobisz sama - będzie za darmo
    jesli kogos wynajmiesz - to zalezy ...

    postaraj sie aby powierzchnia była pozioma, równa i w miare gładka
    Z mężem postanowiliśmy sami usunąć subit. Pożyczyliśmy od brata młotowiertarkę do tego.... kilka godzin z mężem dziubaliśmy i nic. Zrobiliśmy kila dziurek , ale żadnej czystej powierzchni. Potem próbowaliśmy szlifierką kątową. Efekt był podobny, kurzu co nie miara. W końcu stwierdziliśmy, że sami nie damy rady i wynajeliśmy ekipę , linko do nich
    https://www.youtube.com/watch?v=jjGOk9svE20

  17. #37

    Domyślnie

    Na filmiku widać jak subit jest wcielamy w beton duża czarna plama wokoło maszyny i nie można całkowicie usunąć.U nas nie wyczyściło się całkowicie,pozostał subit wtarty w beton. Oczywiście praca nie została wykonana całkowicie,a za dojazd trzeba. Na co wychodzi że nie koniecznie musi być wszystko wyczyszczone,ale zapłacone.

    Jak ktoś tak lubi.
    Maszyna typowo do czyszczenia podłóg z desek z lakieru, cykliniarka planetarna na trzy koła, zakleja się subitem jak na zdjęciach,duży wydatek,a efekt nie zadowalający,poza tym czarny kurz wydobywa się z pod maszyny.
    Ostatnio edytowane przez subiciara ; 03-04-2017 o 07:10

  18. #38

    Domyślnie

    UWAGA !! Film jak nie powinno się robić, film przestroga ( dodany przez Pana '"barbara83 "
    https://www.youtube.com/watch?v=yDZ__Fe4gfk )

    Wykonawca nie używa profesjonalnego zabezpieczenia dróg oddechowych,ponieważ używa zwykłych masek z filtrem szmacianym i nie jest zabezpieczony przed gazami wydobywającymi się z pod szlifierek.

    Stroje są od malowania parkietu ochraniające tylko przed zachlapaniem farbą,natomiast nie ma zabezpieczenia przed drobinkami pyłu po subicie,nie jest to kombinezon pyłoszczelny.Po zdjęciu stroju widać czarny osad z subitu na ciele wykonawcy, brak zabezpieczenia głowy i włosów przed szkodliwym osadem.
    Raczej amatorsko i bez doświadczenia, bez odpowiednich narzędzi,które zapewnią skuteczne usunięcie silnego subitu.
    Też nie ma się co dziwić że termin natychmiastowy.
    Trzeba napisać o takich sprawach,gdyż później jest nieprzyjemnie,trzeba zapłacić za dojazd,opłaty autostradowe i na końcu samemu sobie do końca wyczyścić.
    Jak się patrzy, to wygląda na spamowanie.
    Można napisać profesjonalne usuwanie subitu i używać siekier, dłut różnego rorzaju i tak w około, może ktoś uwierzy, a czasem się uda usunąć..
    Wiadomo każdy robi jak mu pasuje, ale my mówimy o dokładnym usuwaniu,bez pozostawienia subitu,całkowite usuwanie,nie pięćdziesiąt procentowe.
    PRZESTRZEGAM PRZED USUWANIEM CYKLINIARKĄ I JAKIMIŚ SZLIFOWANIEM Z PYLENIEM Z POD MASZYNY.
    Ostatnio edytowane przez subiciara ; 03-04-2017 o 06:57

  19. #39
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gardfild

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-619
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cześć,
    Kupiliśmy dom z klepka i subitem
    Klepka to dąb 22mm. Podłoga ma stan wzorcowy, mimo że ma 50 lat. Jest piękna.
    Fachowiec od podłogi proponuje, żeby wziąć firmę która usunie subit a on zerwie klepkę z której przez cheblowanie/szlifowanie usunie pozostałości subitu i ją ponownie położy.
    Czy jak usunę subit i zostawię klepkę to będzie zdrowo?
    Czy ten subit już tak wszedł w drewno że i tak nas będzie truć?
    Facet mówi, że takiej klasy klepka to teraz od 140zl M2 wzwyż.
    Co robić?

  20. #40
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Czyścik

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-394
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dzień dobry Państwu.
    Tak słusznie radzi fachowiec. DROGIE PARKIETY WRTO OCZYŚCIĆ DO CZYSTEJ KLEPKI, ZAZWYCZAJ W STOLARNI.
    MateriaĆ wysezonowany, całkowicie wyczyszczony, dobry gatunek, dobry fachowiec, zapewni to wysoką jakość.
    Do tego fachowe przygotowanie podłoża : usunięcie subitu, w razie nierówności co najczęściej się zdarza, wyrównanie podłoża, kontrola wilgotności i ułożenie.
    Tak ogólnie.
    Jak wcześniej opisałem, sami mieliśmy różnych Panów od usuwania subitu i problemy związane z tym.
    Ogólnie młodzi fachowcy stosują szlifierki do usuwania subitu i efekt jest często nie zadowalający.Niektórzy dopisują sobie większe doświadczenie, a przyjeżdža młoda osoba jak by zaraz po studiach.

    Po pewnym czasie znaleźliśmy starszą ekipą Panów z maszynami które zdzierają subit z betonu całkowicie, poza tym bardzo sympatyczni i znający dokładnie temat.

    Polecam wpisać: "Bezpiecznie i skutecznie Usuwanie Subitu bez zamęczania się."


    Bardzo rzeczowi ludzie, posiadają różne maszyny i na "siłę" też, zrywają wykładziny, dojeżdżają w różne miejsca.
    sami Państwo porozmawiajcie.
    My co jakiś czas na budowie korzystamy i problemy jak na razie ustąpiły.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony