dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Darkol

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Warszawa / Dębe Wielkie
    Posty
    52

    Domyślnie POŚ a wpis w MPZP

    Witam i proszę o podpowiedź. W wypisie z MPZP w części dot. ochrony i kształtowania środowiska mam wpis "do czasu realizacji systemu kanalizacji sanitarnej dopuszcza się odprowadzanie ścieków do szczelnych zbiorników bezodpływowych, okresowo opróżnianych transportem asenizacyjnym dowożącym ścieki do punktu zlewnego oczyszczalni". Nic o możliwości budowy POŚ zamiast szamba (w MPZP brak wpisu o takiej możliwości). W gminie gościu od ochrony środowiska powiedział że można budować (ale to "na gębę"), bo w rejonie mojej działki nawet nie jest planowana budowa kanalizacji, a poza tym przecież POŚ " to taki zbiornik okresowo opróżniany". Gmina jednak odesłała mnie do Starostwa, do Wydziału Architektury, który zatwierdza PnB. Kierownik tego wydziału określił, że zgodnie z zapisem w MPZP nie mogę budować POŚ, ale z drugiej strony nie jest to zabronione i zamierzają zwrócić się do autora MPZP o interpretację zapisu. Proszę podpowiedzcie jak można "ugryźć" ten problem. Co "podpowiedzieć" autorce lub jakie podjąć działania, żebym jednak mógł legalnie wybudować POŚ. Dodam, że moja działka jest położona ok 150 m od drogi w której, w baaardzo dalekiej przyszłości mogła by być kanalizacja (gdyby była planowana jej budowa), czyli tzw czynnik techniczny i ekonomiczny jest po mojej stronie. Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    skoro PnB wydaje Starosta, to chyba dobrze Cię odesłali

    przygotować kwity do PnB z wersją posia i takie złożyć
    jeżeli przejdzie to ok, inaczej wezwą do uzupełnienia/zmiany wniosku

    jezeli możesz, załatw kwit z Gminy, że Gmina nie wnosi zastrzeżeń co do zastosowania posia (odstępstwo od MPZP nawet na jakiś tam warunkach)
    może przejdzie, jeżeli nie ma tam samych strachliwych
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony