dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 45
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Mój syn kończy za dwa tygodnie własnie osiemnaście lat.
    Nie spodziewam sie żadnych pieniędzy. Od nas młody dostanie prezent (pewnie kupimy mu laptopa, bo potrzebuje do swoich zainteresowań i do szkoły).Mam nadzieję, że może młody dostanie jakiś fajny prezent, ktory będzie dla niego również pamiątką
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Afrodyta
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    2.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    175

    Domyślnie

    1000 w gotówce - mowy nie ma!

    Ja też z tych, co się cieszyli na imprę. A o prezentach już się nie myślało.

    Można za tą kasę /u nas/ wykupić kurs prawa jazdy. Wydaje mi się lepszym rozwiązaniem, o ile już nie ma

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ullerowa
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    6.216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    A ja swojemu Chrześniakowi na 18 w tym roku kupiłam profesionalny mikrofon o którym marzył. Zrobiłam wywiad w rodzinie i stwierdziłam ze to lepsze niz kasa.
    Był tak zadowolony ze dzwonił w trakcie imprezy z podziękowaniami.

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    W tym roku miałam 18 swojego chrześniaka który mieszka w USA , od jego rodziców wiedziałam że zbiera na jakaś wymarzoną gitarę elektryczną , wysłałam mu śmieszną kartkę urodzinowa i 100$.............wiem że długo oszczędzał na ten sprzęt , dołożyli się jego rodzice troszkę ja i miał to o czym marzył..................pogadaj z rodzicami dziewczyny może jest rzecz którą chce miec i warto było by sie do tego dołożyć..............1000 zł to przesada tyle daje na wesele najbliższa rodzina..............

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    idę niedługo na 25 lecie ślubu szwagierki, impreza będzie, a jakże, myślę, że 200 zł będzie w sam raz, choć po tym, co przeczytałam zaczynam wątpić

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayadaski
    Izo, ten przelot to nie wypali...meza bratanica byla juz u nas pare razy... i ze tak powiem, to nie jest juz atrakcja
    Jakbyście sią nią nie interesowali, to moznaby potraktowac taką kasę jako rekompensatę i uciszenie własnego sumienia (choć z drugiej strony ja przez wiele lat nawet nie wiedzialam jak wygląda mój chrzestny i nie widze w tym problemu). Ale jeśli jestescie w kontakcie, bywa u Was (na pewno finansowaliście jej pobyty), wie że w razie prawdziwej potrzeby może na Was liczyć to nie ma co szalec z tą kasa na osiemnastkę, zwłaszcza jak ma ją wydac na pierdoły.
    Owszem, może są jakies lokalne zwyczaje, ale nie musicie się do nich stosować i słuchać tesciowej.
    A może dziewczyna ma jakąś uzasadniona potrezbe, jak juz ktos pisał - kurs prawa jazdy, lekcje angielskiego, kurs jakiś, jesli tak to z nią warto porozmawiać.
    Pozdrawiam
    zielony_listek

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayadaski
    Wlasnie tu mam problem.....mieszkamy za granica od 11 lat i rodzina mysli, ze nam €€€ na drzewie rosnie... i my powinnismy byc w stanie dawac kase na prawo i lewo...

    I właśnie dlatego dałbym nie więcej niż 500 pln. Uwielbiam ludzi, którzy inym zaglądają do portfela i decydują na co mam wydać moje pieniądze.

  8. #28

    Domyślnie

    Kasa - nie, ewentualnie w postaci "dokładki do marzenia".
    Prezent - tak, ale też wysondowany.

  9. #29
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar artmag
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    442

    Domyślnie

    Witam, ja miałam na wiosnę taki dylemat.
    Daliśmy 300zł, bo wiem, że zbierała na prawo jazdy.
    Do tej pory co roku zabierałam ją na zakupy urodzinowe, lub dawałam 100 zł na wydatki - 18 to też tylko urodziny

  10. #30
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar melanrz
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    wiecie co... Ja dostalem na 18stke 1000zl, a nawet 1100, ale od rodzicow i to w formie kursu na prawo jazdy. Ale taka kasa od chrzestnych?? Na slub tyle sie nie daje...

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar emilus18
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.177
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    No nie! 1 k na 18-tkę Nigdy w życiu! Ja kupiłabym jakiś praktyczny prezent i nie musi kosztowac majątku, bo nie o to chodzi. Tyle to na wesele dałabym, ale siostrze bo to najbliższa rodzina i pod warunkiem, że jeszcze na taki prezent by mnie było stać.

  12. #32

    Domyślnie

    W naszej rodzinie taki niepisany zwyczaj na 18-tkę (oczywiście) +/-
    - rodzice 1.000 pln + drobiazgi (krawat dla pana, biżuteria dla panny)
    - chrzestni ok. 300 pln .... ewentualnie biżuteria lub niezły zegarek
    - dziadkowie 300-100 pln
    Darek

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie Re: Osiemnaste urodziny - ile pieniedzy dac?

    Cytat Napisał mayadaski
    To pierwsza osiemnastka w rodzinie od dluzszego czasu (nowe pokolenie sie starzeje ) i mam pytanie:

    Meza bratanica (jedyny brat) i to na dodatek chrzesniaczka, czyli Pan Maz podwojnie zobowiazany
    Tesciowie mowia, ze minimum powinnismy dac 1tys PLN.

    Duzo mi sie wydaje.....ale ja jestem jeszcze z pokolenia, ktore dostawalo na osiemnastki sweter i zloty lancuszek, badz pierscionek z cyrkonia, wiec moze mam troche wypaczone zdanie na ten temat...

    Ile teraz jest w zwyczaju wkladac w koperte w takich okolocznosciach, by nie przesadzac, ale tez nie urazic?

    Az sie boje, co boje co bedzie z prezentem na slub...

    Pozdrowienia,

    Maja

    I jak było???

  14. #34

    Domyślnie

    Jak dla mnie 1000zł na 18-stkę to zbyt dużo Taka kasa to teraz na wesela czy komunię.Myślę,że prezent praktyczniejszy.Może dobry aparat cyfrowy byłby ok. albo łańcuszek czy branzoletka z białego złota jak dla dziewczyny?A jeśli kasa to 500 max.
    Mayadasky jeśli jest już po to pochwal się co i jak

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Beauty
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    9.003
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    Też uważam ,ze tysiąc złotych to stanowczo za dużo Sama mam taki dylemat ,ile dać? Ostatecznie zdecydowałam się na podarowanie pięknej szkatułki(109zł),w którą włożę 2 stówki lub trzy,do tego bukiet z lizaków i kartę okolicznościową .Myślę ,że spokojnie wystarczy.

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kuleczka

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.130

    Domyślnie

    Jak to jednak człowiek całe życie w nieświadomości żyje.
    Powaliy mnie taryfikatory finansowe zalezne od okazji.

    Moim problemem (ładnych parę latek temu) było zorganizowanie imprezy, tzn żeby rodzice pozwolili
    W podzięce sprezentowałam im wnuka poczętego w dzień osiemnastki własnie
    Jestem teraz młodą mamą nastolatka a oni młodymi dziadkami


    Kurde to może rzeczywiście lepiej ta kasa zamiast imprez
    Cóż to za robot piękny i młody,
    I cóż to za robotniczka,
    Ona mu daje z dzbana pentody,
    A on jej wtyczki z koszyczka

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuleczka
    Jak to jednak człowiek całe życie w nieświadomości żyje.
    Powaliy mnie taryfikatory finansowe zalezne od okazji.

    Moim problemem (ładnych parę latek temu) było zorganizowanie imprezy, tzn żeby rodzice pozwolili
    W podzięce sprezentowałam im wnuka poczętego w dzień osiemnastki własnie
    Jestem teraz młodą mamą nastolatka a oni młodymi dziadkami


    Kurde to może rzeczywiście lepiej ta kasa zamiast imprez

  18. #38

    Domyślnie

    mój młody właśnie dzisiaj kończy osiemnaście lat - ale stara już jestem
    od nas dostał jeansy(150zł) + 150zeta w kartce urodzinowej - na tyle nas było stać (wie, że zaczynamy budowę)

    za to od jednych dziadków 1000zł

    o drugich jeszcze się nie pochwalił
    od siostrzyczek piłkę do siatkówki i zestaw kosmetyków STR.8 (razem 100zł)- bardzo się ucieszył

  19. #39

    Domyślnie

    polecam http://www.IleNaPrezent.pl znajdziecie tam aktualne informacje ile wypada przeznaczyć na prezent urodzinowy oraz na inne okazje

  20. #40
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    malfred

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-047
    Posty
    7

    Domyślnie

    czasami nie liczy się kasa, pamiętajmy o tym.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony