dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie Jaki może być koszt

    Witam Wszystkich,
    Jesteśmy ż żoną po otrzymaniu wszystkich niezbędnych dokumentów do budowy. Proszę o wiadomość ile może kosztować robocizna dom około 300 m2 w tym piwnica około 120m2 - Stam surowy otwary okolice świerklańca.
    Moi dotychczasowi potencjalini wykonawcy - chyba oszaleli.

  2. #2

    Domyślnie

    40-50 tyś zł?
    Pozdrawiam,
    _________________________________________
    Już się buduje - nowocześnie i ekologicznie!

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Buszmen
    40-50 tyś zł?
    Chyba ludzie z pod budki z piwem.

    Za taki duży dom robocizna ponad stówę.

  4. #4

    Domyślnie

    No ludzie muszą być z pod budki z piwem ale jak śpiewają zachrypłym głosem 100 tyś SSO. Walenie nadmiernych ilości leśnych dzbanów może źle wpływać na racjonalne myślenie.
    Yo bro.
    Pozdrawiam,
    _________________________________________
    Już się buduje - nowocześnie i ekologicznie!

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał labas1
    Cytat Napisał Buszmen
    40-50 tyś zł?
    Chyba ludzie z pod budki z piwem.

    Za taki duży dom robocizna ponad stówę.
    Jak się znajdzie frajer, to pewnie tyle zapłaci. Majster, który budował nam dom wziąłby pewnie z 50 tys.
    W zeszłym roku dom o pow zabudowy 204 m2 (parter i poddasze, bez piwnic) wybudował za 38 tys (mury plus dach z deskowaniem i papą).

    Tamtu

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar BartekS
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kolonia Tomaszowice, Lublin, Poland, Poland
    Posty
    151

    Domyślnie

    Za podobny dom - 180 m2 + piwnica 90 m2, SSO, bez kopania fundamentów (płacone oddzielnie), ze schodami, stropami i wszelkimi moimi zachciankami, majster wziął 18k zł, + do tego jakieś 6k pomocnik, plus z ojcem pomagaliśmy przy niektórych pracach. Ceny z województwa lubelskiego. Wiem, że mało, bo za domy dużo mniejsze ekipy wołały 35k zł.

  7. #7

    Domyślnie

    u mnie SSO trzej wykonawcy, robociznę jednogłośnie i niezależnie wycenili na 60 tys.
    Dom partertowy z użytkowym poddaszem, 142 m2 pow. użytk. Okolice Sosnowca
    Zapytanie robiłem wiosną i myślałem że stawki mają jeszcze"sprzedkryzysowe", ale co ciekawe - w 2 kwartale tego roku stawka rbg w sekocenbudzie wzrosła o 2 zł względem 1-go kwartału!

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał tamtu
    Cytat Napisał labas1
    Cytat Napisał Buszmen
    40-50 tyś zł?
    Chyba ludzie z pod budki z piwem.

    Za taki duży dom robocizna ponad stówę.
    Jak się znajdzie frajer, to pewnie tyle zapłaci. Majster, który budował nam dom wziąłby pewnie z 50 tys.
    W zeszłym roku dom o pow zabudowy 204 m2 (parter i poddasze, bez piwnic) wybudował za 38 tys (mury plus dach z deskowaniem i papą).

    Tamtu
    A czy ten majster kogoś zatrudnia i czy ma legalną firmę.
    Dom o tych gabarytach i z piwnicą kosztuje około 80 - 95tys z dachem
    Zajrzyj do podpisu album - robota w łodzi

  9. #9

    Domyślnie

    zawsze znjdzie się jakiś desperat który będzie robił za dziwnie niską stawkę.
    można jeździć maluchem a można mercedesem i to i to samochód, ale wszystko oprócz ceny ma swoją wartość

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał loco
    zawsze znjdzie się jakiś desperat który będzie robił za dziwnie niską stawkę.
    można jeździć maluchem a można mercedesem i to i to samochód, ale wszystko oprócz ceny ma swoją wartość
    No tak, maluch za ponad 100 tyś zł Reszta wypowiedzi mętna i niezrozumiała podobnie jak argumentacja sprzedającego, dlaczego ten maluch taki drogi
    Pozdrawiam,
    _________________________________________
    Już się buduje - nowocześnie i ekologicznie!

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Buszmen
    Cytat Napisał loco
    zawsze znjdzie się jakiś desperat który będzie robił za dziwnie niską stawkę.
    można jeździć maluchem a można mercedesem i to i to samochód, ale wszystko oprócz ceny ma swoją wartość
    No tak, maluch za ponad 100 tyś zł Reszta wypowiedzi mętna i niezrozumiała podobnie jak argumentacja sprzedającego, dlaczego ten maluch taki drogi
    i widzisz buszmen tobie naprawdę pasuje to pseudo bo właśnie o to chodz że jak sie wydaje 100tys to lepiej jeździć mercedesem niż maluchem

  12. #12

    Domyślnie

    iwidziszlocojakbudujeszdomtolepiejwydaćmniejniżw ięcejamniejwydaszzazwyczajnafirmęprofesjonalnąk tóra budujeszybkoisprawnieposiadapełnezapleczetechnicz neiosprzętpotrzebnydowykonaniawszystkichpracdzię ki czemumożezaoferowaćkonkurencyjnecenybozadanąpra cerealizuje2-3razyszybciejniżprzeciętnatzw"ekipa" budowlanaktórakrzyczyzadom180m2zpiwnicą100tyśz� �

    ps1. do posta niżej, EOT z mojej strony
    Pozdrawiam,
    _________________________________________
    Już się buduje - nowocześnie i ekologicznie!

  13. #13

    Domyślnie

    a ja dalej swoje: widzisz tylko ja nie chciałbym jednak jeździć (nowym)mercedesem który kosztował by 40-50tys

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał mysza223
    Cytat Napisał tamtu
    Cytat Napisał labas1
    Cytat Napisał Buszmen
    40-50 tyś zł?
    Chyba ludzie z pod budki z piwem.

    Za taki duży dom robocizna ponad stówę.
    Jak się znajdzie frajer, to pewnie tyle zapłaci. Majster, który budował nam dom wziąłby pewnie z 50 tys.
    W zeszłym roku dom o pow zabudowy 204 m2 (parter i poddasze, bez piwnic) wybudował za 38 tys (mury plus dach z deskowaniem i papą).

    Tamtu
    A czy ten majster kogoś zatrudnia i czy ma legalną firmę.
    Dom o tych gabarytach i z piwnicą kosztuje około 80 - 95tys z dachem
    Zajrzyj do podpisu album - robota w łodzi
    Proszę.... Jak ja kocham takie teksty
    Dom stoi, jest bardzo dobrze zbudowany, człowiek zatrudnia ludzi.
    U sąsiada podobny dom postawiono właśnie za 80 tys, tylko że budowali go 2 miesiące dłużej. I z tą różnicą, że u sąsiada ekipa była cały czas, a u nas 4 dni w tygodniu.
    U mnie na budowę musiałam czasami w szpilkach lecieć i eleganckiej kiecce - w środku dnia z pracy, bo majster dzwonił, że już etap x skończyli i jak chcę zmienić jakieś wymiary w stosunku do tego co jest na planach, to musi je mieć szybko.
    A u sąsiada często widziałam jak robotnicy siedzieli i machali nogami. Nasi nie mieli czasu swawojki zbudować. Stwierdzili, że dogadali się z sąsiadem (innym niż ten od domu z 80 tys) i tak będą biegać, bo im czasu szkoda.

    Szybko się zorientowałam skąd taka różnica w cenie - ja płaciłam za pracę, a sąsiad za gotowość do niej

    Tamtu

  15. #15

    Domyślnie

    A powiedzcie mi ile moze kosztowac postawienie budynku 40x8m, zwykły prostokąt wysokości 4m. W środku pare ścian działowych plus wylanie posadzki i otynkowanie tego tynkiem cementowo wapiennym. Bez dachu i stropu. W scianach dużo otworów na okna i drzwi bo to ma byc warsztat samochodowy. Ceny budowlanców w mojej okolicy za postawienie domu to 40-50tys. ale mysle że za taki prosty budynek 50tys to troche za dużo. A, plus wylanie wykopanych przezemnie fundamentów.

  16. #16

    Domyślnie

    zwróc się do kilku wykonawców, również spoza Twojego regionu, o sporządzenie kosztorysu. Będziesz miał ogląd.
    Prosta bryła nie zawsze będzie tania, bo skoro np. ma być dużo okien, to wykonawcy osobno liczą za wykonanie otworu okiennego. Podobnie, wyższe koszty generuje murowanie na wysokości pow. 2,5 metra.

  17. #17

    Domyślnie

    Co ekipa to inna cena,ja za swój:
    http://www.z500.pl/projekt/z56.html
    miałem wyceny od 25000 po 60000, wybrałem za 32000(stan surowy bez dachu, ekipa chwalona prze znajomego i widziałem ich prace,warto zobaczyć wcześniej jak buduja).
    Byli nawet tacy murarze co chcieli abym wszystko praktycznie zrobił,a oni za same ściany wezmą prawie 20000



    powodzenia życzę
    Nowy kominek wentylacyjny na blachodachówkę taki jak tu: http://kronoplast.pl/product.php?id_product=21
    Kolor brązowy. Odstąpię za <b>100zł</b>
    Rura Dospel fi 125 ocieplana do 250 st.C do DGP 10m za 100zł -chętnie oddam

  18. #18

    Domyślnie

    masz rację warto zobaczyć poprzednie wykonania i zapytać o opinie poprzednich inwestorów, w przypadku solidnej firmy sami powinni dać namiary

  19. #19

    Domyślnie

    no właśnie.
    Ja też nie skorzystałem z wykonawcy najtańszego, a poleconego i wydającego się rzetelnym. Zobaczymy jak wyjdzie w praniu.
    Generalnie to wykonawcy szukałem jakieś 10 miesięcy, a po każdej kolejnej rozmowie byłem bogatszy w nowe doświadczenia i przemyślenia
    wybór wykonawcy to proces długotrwały, cena jest istotnym elementem, ale nie najważniejszym.
    Nie każdego stać by budować tanio.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hartwig
    no właśnie.
    Ja też nie skorzystałem z wykonawcy najtańszego, a poleconego i wydającego się rzetelnym. Zobaczymy jak wyjdzie w praniu.
    wybór wykonawcy to proces długotrwały, cena jest istotnym elementem, ale nie najważniejszym.
    Nie każdego stać by budować tanio.
    To ja chyba jestem na tym forum nietypowa, albo miałam farta, bo w sumie brałam pierwszą ekipę z którą rozmawiałam - i to do każdych robót.
    Ogólnie wyznacznikiem było polecenie przez bliskich znajomych. Cena grała rolę - musiała być akceptowalna.
    Tylko przy stanie surowym miałam do wyboru 2 ekipy. Wzięliśmy tańszą, ale nie ze względu na cenę, ale za to że od tej tańszej dostaliśmy cenę z rozbiciem na poszczególne etapy z wypisaniem czynności, które wchodzą w cenę.
    Droższa ekipa, choć wcale nie taka droższa zrobiła wycenę elegancką - na komputerze, ale była tam tylko jedna kwota - cena za całość.

    Tamtu

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony