dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    wojtek.zielinski
    Guest
    wojtek.zielinski

    Domyślnie Boisko do siatkówki

    Witam,

    Chciałem na swojej działce wybudować boisko do siatkówki plażowej, ale zależy mi na jak najniższych kosztach. Największym z nich jest zapewne piasek. Ze wstępnych obliczeń wynika, że będę potrzebował jakieś 62 tony. Czy macie jakieś doświadczenia w tego typu budowach? Skąd najlepiej wziąć piasek w okolicach Poznania? Ile powinien kosztować?

    Wojtek

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    z piaskowni....

  3. #3
    wojtek.zielinski
    Guest
    wojtek.zielinski

    Domyślnie

    liczyłem na konkrety

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtek.zielinski
    liczyłem na konkrety
    Jeśli nie ma w okolicy piaskowni,czy jak to się tam nazywa szukałbym w składach budowlanych.Może wujek Google coś wyszuka.
    A tak nawiasem mówiąc dosyć ekstrawagancki pomysł.Jeśli bym miał robić boisko do siatkówki to zdecydowałbym się na trawnik a nie na wielką kuwetę dla okolicznych kotów.
    Jakoś gra w kupach i kocich sikach to dziwny pomysł

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Afrodyta
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    2.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    175

    Domyślnie

    Eeeee noooo! Chłopaki do plażówki MUSI być BARDZO DELIKATNY piaseczek! Bez kamyszków , bo grozi to 30- ma razami wygrabiania. A jak bedzie twardy, gruby to kolana do krwi zdarte przy pierwszym lądowaniu! Przetestowałam taki na własnych - nic przyjemnego.
    Spytam Dużego, jaki to piasek, może będzie wiedział z bardziej fachowej nazwy.

    A gdzie go znaleźć? Najlepiej popytać, pojeździć po wsiach. Czasem można trafić na "prywatną" piaskownicę I nie wierzyć na słowo, tylko obejrzeć na własne oczy.

    Jak duże będziesz miał boisko? Bo na tony piasku, to nie bardzo umiem sobie wyobrazić

    MirekSza żadne tam kupy kocie! Mamy 2 profesjonalne boiska i nigdy takiej nawet w pobliżu nie widziałam! A mieszkamy na wsi.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Afrodyta
    Eeeee noooo! Chłopaki do plażówki MUSI być BARDZO DELIKATNY piaseczek! Bez kamyszków , bo grozi to 30- ma razami wygrabiania. A jak bedzie twardy, gruby to kolana do krwi zdarte przy pierwszym lądowaniu! Przetestowałam taki na własnych - nic przyjemnego.
    Spytam Dużego, jaki to piasek, może będzie wiedział z bardziej fachowej nazwy.

    A gdzie go znaleźć? Najlepiej popytać, pojeździć po wsiach. Czasem można trafić na "prywatną" piaskownicę I nie wierzyć na słowo, tylko obejrzeć na własne oczy.

    Jak duże będziesz miał boisko? Bo na tony piasku, to nie bardzo umiem sobie wyobrazić

    MirekSza żadne tam kupy kocie! Mamy 2 profesjonalne boiska i nigdy takiej nawet w pobliżu nie widziałam! A mieszkamy na wsi.
    Chyle czoła przed fachowością
    Nigdy bym nie wpadł na to że potrzebny jest specjalny piach na takie boisko.
    Jeśli chodzi o koty to jestem przewrażliwiony bo do mojej na zaloty przychodziły kiedyś tuziny zalotników.Musiałem przygarnąć kocura żeby zrobił z nimi porządek.Ale to już trochę nie na temat.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    1 m3 piasku to ok 1600 kg.
    ...chyba że ładują mokry
    Pzdr
    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Afrodyta
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    2.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    175

    Domyślnie

    Cytat Napisał MirekSza
    Cytat Napisał Afrodyta
    Eeeee noooo! Chłopaki do plażówki MUSI być BARDZO DELIKATNY piaseczek! Bez kamyszków , bo grozi to 30- ma razami wygrabiania. A jak bedzie twardy, gruby to kolana do krwi zdarte przy pierwszym lądowaniu! Przetestowałam taki na własnych - nic przyjemnego.
    Spytam Dużego, jaki to piasek, może będzie wiedział z bardziej fachowej nazwy.

    A gdzie go znaleźć? Najlepiej popytać, pojeździć po wsiach. Czasem można trafić na "prywatną" piaskownicę I nie wierzyć na słowo, tylko obejrzeć na własne oczy.

    Jak duże będziesz miał boisko? Bo na tony piasku, to nie bardzo umiem sobie wyobrazić

    MirekSza żadne tam kupy kocie! Mamy 2 profesjonalne boiska i nigdy takiej nawet w pobliżu nie widziałam! A mieszkamy na wsi.
    Chyle czoła przed fachowością
    Nigdy bym nie wpadł na to że potrzebny jest specjalny piach na takie boisko.
    Jeśli chodzi o koty to jestem przewrażliwiony bo do mojej na zaloty przychodziły kiedyś tuziny zalotników.Musiałem przygarnąć kocura żeby zrobił z nimi porządek.Ale to już trochę nie na temat.
    żadna tam fachowość 4 lata temu chłopaki się zebrali i w czynie społecznym machnęli boisko do plażówki. Po 2 latach postarali się o dofinansowanie z Unii i zrobili konkretne profesjonalne boisko. teraz są już 2 takie
    Warunek - co roku turniej. I co roku jest organizowany. W tym roku atrakcją był pokaz autek na pilota, takich zabawek dla dorosłych, w zeszłym modele samolotów
    Mogę podesłać linka, jak znajdę

    A tak nie na temat....następne ma być boisko do tenisa ziemnego

  9. #9

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Afrodyta
    Najważniejsze że trybuny pełne .
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Afrodyta
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    2.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    175

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm
    Cytat Napisał Afrodyta
    Najważniejsze że trybuny pełne .
    Teren wielki, to i ludzi nie widać. No i pogoda też swoje zrobiła... ale na wieczornej potańcówce, skupienie ludzkie było ogromne,

  12. #12
    wojtek.zielinski
    Guest
    wojtek.zielinski

    Domyślnie

    Cytat Napisał Afrodyta
    Jak duże będziesz miał boisko? Bo na tony piasku, to nie bardzo umiem sobie wyobrazić
    Myślałem o 16x8, ale miałoby być wyłącznie rekreacyjne, bez ambicji na prowadzenie zawodów

    To jak już mam fachowca pod ręką - jakie powinno być głębokie, żeby nie zaryć kolanem w ziemię? i czy ten rodzaj piasku ma jakąś szczególną nazwę?

    Dzieki za odpowiedzi,
    Wojtek

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Afrodyta
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    2.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    175

    Domyślnie

    Wyciąg z regulaminu

    Boisko
    * wymiary boiska to 16 X 8 m , czyli dwie połowy po 8 X 8 m .
    * nie ma linii środkowej.
    * linie wyznaczające boisko, to taśmy o szerokości 5 - 8 cm
    * słupki są umieszczone w odległości 0,7 - 1,0 m od linii bocznych
    * teren do gry musi być przygotowany na zniwelowanym piasku, o możliwie płaskiej i jednorodnej powierzchni, wolnej od kamieni, muszelek i innych przedmiotów mogących spowodować kontuzje zawodników
    * dla oficjalnych spotkań międzynarodowych warstwa piasku musi mieć co najmniej 30 cm głębokościmy mamy więcej
    * piasek musi być drobnoziarnisty
    * boisko nie może stwarzać dla zawodników niebezpieczeństwa kontuzji
    * linie muszą być koloru kontrastującego z piaskiem (zalecany ciemnoniebieski)
    * linie powinny być wykonane ze sznurków lub taśm o dużej trwałości
    * siatka posiada długość 8,5 m , a umieszczone na niej taśmy po 5 - 8 cm . Na taśmach dolnej i górnej mogą być reklamy sponsorów.


    Piłka jest z innego materiału niż piłka do gry na hali. Ma mniejsze ciśnienie wewnątrz piłki, które wynosi 0,175 - 0,225 kg/cm2. Pozostałe parametry piłki są podobne. Zalecany jest kolor żółty lub inny jasny. Piłka do oficjalnych rozgrywek siatkówki plażowej: MIKASA VLS 200

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony