dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Okucia ROTO - Opinie

    Witam,

    Jestem na etapie wyboru okien i na dzien dzisiejszy stawiam na 5-komorowy profil REHAU Brillant z okuciami Roto NT.

    I tu moje pytanie. Czy ktoś z Was ma okna z tymi okuciami i generalnie jakie są Wasze opinie na temat okuć firmy Roto?

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar hojnorek
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Św. Katarzyna
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    ja mam Avante z profilem Maxima. Brak zawiasów wygląda fajnie ale mam wrażenie że ukryte zawiasy są delikatniejsze od klasycznych. Otwarte drzwi balkonowe lekko ruszają się przy górnych zawiasach
    dziennik:
    I. Stan Surowy Zamknięty[x]
    III.1 Poddasze [x]
    III.2 Wykończenie [ ]

    komentarze

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał hojnorek
    ja mam Avante z profilem Maxima. Brak zawiasów wygląda fajnie ale mam wrażenie że ukryte zawiasy są delikatniejsze od klasycznych. Otwarte drzwi balkonowe lekko ruszają się przy górnych zawiasach
    To troszkę w błąd wprowadziłeś pytającego, masz Designo a pytanie było o NT A Roto NT jest jednym z najlepszych, choć pewnie zaraz pewnie objadą mnie zwolennicy Winkhausa

    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Ludzie, nikt z Was nie ma tych okuc w swoich oknach? Podzielcie sie opiniami jak sie spisuja w miare uplywu czasu[/code]

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar hojnorek
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Św. Katarzyna
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333
    Cytat Napisał hojnorek
    ja mam Avante z profilem Maxima. Brak zawiasów wygląda fajnie ale mam wrażenie że ukryte zawiasy są delikatniejsze od klasycznych. Otwarte drzwi balkonowe lekko ruszają się przy górnych zawiasach
    To troszkę w błąd wprowadziłeś pytającego, masz Designo a pytanie było o NT A Roto NT jest jednym z najlepszych, choć pewnie zaraz pewnie objadą mnie zwolennicy Winkhausa

    Pozdrawiam
    no to nawet totlanie a nie troszkę
    ale ROTO NT też mam - tam gdzie Designo byłyby za słabe - czyli w oknach 140x90 są OK
    dziennik:
    I. Stan Surowy Zamknięty[x]
    III.1 Poddasze [x]
    III.2 Wykończenie [ ]

    komentarze

  6. #6

    Domyślnie

    Kto stwierdził że Designo nie będzie OK w 1400x900?

    Pozdrawiam

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar hojnorek
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Św. Katarzyna
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    avante / dystrybutor

    że niby za duży jest stosunek szerokości do wyskości skrzydła i Designo nie wytrzyma takich naprężeń i z biegiem czasu okno się skiepści i "nie będzie Pan zadowolony..."
    tak więc w salonie, kinie i kuchni mam "Roto DESIGNO" a w spiżarce i na poddaszu "Roto NT Multi". Z obu jestem zadowolony (jak na razie)

    najbardziej jednak szkoda mi okna w kinie które miało być jedną taflą 160x120 a stało sie dwoma skrzydłami (z tego samego powodu - że za ciężkie skrzydło)

    aaaa mam pakiet trzyszybowy i faktycznie okna lekkie nie są
    dziennik:
    I. Stan Surowy Zamknięty[x]
    III.1 Poddasze [x]
    III.2 Wykończenie [ ]

    komentarze

  8. #8

    Domyślnie

    Przy takim stosunku szerokości do wysokości na opuszczanie skrzydła typ okucia ma wpływ minimalny, chodzi raczej o sztywność profili i zgrzewów.
    Choć kiedy tak sobie oglądam zawiasy i rozwórki Designo może coś w tym jest, dość złożona budowa i może się po latach okazać że narobiło się luzów na trzpieniach i faktycznie coś nie gra.
    Myślę jednak że ze strony tego producenta na ewentualny serwis nie miałbyś powodów do narzekań

    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony