dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 75
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1491
  1. #1

    Domyślnie BIAŁA KUCHNIA - inspiracje, realizacje, opinie

    Czy ktos z WAS jest szczesliwym posiadaczem bialej kuchni (tylko nie waniliowej!)? Jako drugi kolor dla przeciwawagi wymyslilam srebrny. Wszyscy mi odradzaja ten pomysl na kuchnie. Slysze opinie, ze powstanie zimne laboratorium. Ale moze macie taką zimno-bialą kuchnie? Very chetnie zobacze zdjecia.
    ****************************
    NUTKA = SAMOTNA MŁODA DAMA
    ****************************

  2. #2

    Domyślnie

    my mamy coś takiego. Białe meble lakierowane na wysoki połysk kolor biały, ciemny grafitowy blat oraz zlemozmywak w kolorze blatu. Pomiędzy szafkami górnymi a dolnymi, zamiast płytek srebno-szary panel. Do tego białe, szkliwione płytki na podłodze oraz ściany w kolorze popielu. I wcale nie czuję się jak w labolatorium. Jest bardzo przyjemnie. I utrzymanie białej kuchni jest dużo łatwiejsze niż ciemnej. Poza baltem w tym kolorze wszystko jest ok (na ciemnym blacie wszystko widać).
    Hollly

  3. #3

    Domyślnie

    ostatnio wklejałem zdjęcia (b. kiepskie)
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...917&highlight=
    Hollly

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Zerknij tutaj do agiis. Oni maja piekna kuchnie i chyba biala
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=80531

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2.366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Ja mam białą - abstrakt z ikei - większość to szuflady - do tego ściany w szarej oliwce przełamana pasem zieleni wiosennej - jest piękna!!!!
    Czasem trzeba skoczyć z mostu zanim rozwiną się skrzydła.

  6. #6

    Domyślnie

    Biała będzie tak samo łatwa w utrzymaniu czystości jak każda inna jasna kuchnia.
    Biel jest niezwykle elegancka, a jak się boisz, że będzie "lodowato-zimna" to proponuję blat w kolorze wiśni imitujący drewno, wiśniową ścinę, lub fragment ściany, wiśniowe dodatki ( ściereczki, serwetki), to wszystko do srebrnych sprzętów i uchwytów i będzie super.

    Błagam , nie łącz bieli z wenge - to takie oklepane ..............

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiewióra1976

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    675
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    137

    Domyślnie BIAŁA KUCHNIA - inspiracje, realizacje, opinie

    Upieram się na białą kuchnię. I tu pytanie do posiadaczy takowej: Jak wygląda utrzymywanie jej w czystości?
    Czy bardziej widać wszelkie ślady po kuchennej działalności z powodu koloru?
    Jak to wygląda w przypadku frontów na wysoki połysk?
    Czy, innymi słowy, fundując sobie takie cudo, nie skazuję się na ciągłe latanie za szmatą?

  8. #8

    Domyślnie

    Tutaj problemem może się okazać raczej wysoki połysk a nie kolor.
    Chociaż, oczywiście, na bieli będzie raczej widać każdy odprysk mięsa po biciu kotletów schabowych . Ale i tak trzeba wytrzeć, to co za różnica ?

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ocia79

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    901
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    odradzam ,stanowczo odradzam-w mieszkaniu w ktorym teraz mieszkam mam biala kuchnie i do tego zeby bylo kontrastowo bialy blat(juz tak bylo jak sie wprowadzilam).Co ja mam ta kuchnie przekleta wie tylko ona.co ja wyczyszcze nie minie pare dni a znow jest cala zasyfiona-strasznie-dla mnie tragedia.

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiewióra1976

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    675
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    137

    Domyślnie

    No tak podejrzewałam
    Ale one takie śliczne

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ocia79

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    901
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiewióra1976
    No tak podejrzewałam
    Ale one takie śliczne
    wiem wiem tez mi sie podobaja

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał ocia79
    odradzam ,stanowczo odradzam-w mieszkaniu w ktorym teraz mieszkam mam biala kuchnie i do tego zeby bylo kontrastowo bialy blat(juz tak bylo jak sie wprowadzilam).

    Fajny kontrast - biały blat i białe meble

    A tak na poważnie, nie wiem z czego to wynika, chyba kwestia subiektywnej oceny, moja Mama ma już dobre 10 lat meble z białego lakierowanego mdf-u, białe wszystko, korpusy mebli też i nie ma żadnych problemów, używa się ich tak jak każdych innych. Ja za około miesiąc będę miała montowane swoje meble, zamówiłam wanilię i też nie boję się utrzymania czystości.


    pozdrawiam
    Basia

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2.366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    ja tez mam biały mdf lakier - do tego czarny granitowy blat
    i więcej czasu zajmuje mi własnie polerowanie blatu
    jeśli chodzi o biały kolor szfek - to ja w kuchni akurat wolę jak brud widać i nie czekam aż sam gdzieś sobie pójdzie
    Czasem trzeba skoczyć z mostu zanim rozwiną się skrzydła.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał joan
    ja tez mam biały mdf lakier - do tego czarny granitowy blat
    i więcej czasu zajmuje mi własnie polerowanie blatu

    No właśnie, chyba znacznie częściej kłopotliwe są ciemne meble i podłogi, jakoś bardziej na nich widać wszelkie smugi. Taka trochę analogia to starszego typu białe emaliowane kuchenki gazowe czy zlewy kuchenne, łatwe do utrzymania w czystości i inoxy, zwłaszcza te pierwsze, wykańczające nerwowo z powodu widoczności odcisków palców. Teraz zdaje się już innej jakości jest ta stal, ale parę lat temu... zakup agd w inoxie = czysty masochizm

    pozdrawiam
    Basia

  15. #15

    Domyślnie

    białą kuchnię łatwiej utrzymać w czystości z płytą elektryczną niż gazową..
    Prawo Van Herpena:
    Rozwiązanie problemu leży w znalezieniu osób, które umieją go rozwiązać

  16. #16

    Domyślnie

    11 lat korzystałam z białej kuchni - MDF powlekany plasticolem i byłam zachwycona praktycznością moich mebli. Bardzo istotna jest powłoka. Jeżeli powłoka frontu jest gładka, a nawet śliska, to brud łatwo zmyć i nie ma śladów uzytkowania nawet po tak wielu latach jak w moim przypadku. Błędem mojej przyjacółki był zakup białej kuchni z drewnianymi frontami, które charakteryzowały się drobnymi "wrębkami w strukturze". Jak wydostać brud z takich "dziurek" na prawdę nie wiem i ona również nie mogła sobie z tym poradzić. Po 5 latach zmieniała kichnię. Ja swoją sprzedałam wraz z domem i nowy właściciel był zachwycony kuchennym nabytkiem. Ślady zużycia widoczne były jedynie wewnątrz szuflad i troszke na uchwytach.
    Co do blatu - przez ten cały okres zmieniałam jedynie blat. Pierwszy miałam biały i nie polecam. Fatalne przebarwienia od rozlanych lub rozsypanych produktów.

    Pozdrawiam serdecznie i życzę realizacji marzeń o białej kuchni.

  17. #17

    Domyślnie

    Mam juz troche biala kuchnie IKEA Adel i jestem zadowolona. Nie przesadzajmy z tym brudem, wszystko sie brudzi i trzeba przecierac
    W chalupce tez jest w planie biala kuchnia i taka bedzie

  18. #18

    Domyślnie

    Witam, w naszej kuchni mamy białe meble z IKEA STAT (są widoczne na naszej stronce) i z utrzymaniem czystości nie ma żadnego problemu. Do tego fartuch wyłóżyliśmy białymi kafelakmi, które trzeba od czasu do czasu przetrzeć ale to i tak nie jest wielki problem w porównaniu z wdziękiem białych mebli. Jeśli coś zaplanowałaś sobie i masz swoją wizję wymarzonej kuchni to trzymaj się tego.
    Tutaj problemem może się okazać raczej wysoki połysk a nie kolor.
    Chociaż, oczywiście, na bieli będzie raczej widać każdy odprysk mięsa po biciu kotletów schabowych . Ale i tak trzeba wytrzeć, to co za różnica ?
    [/list]
    Kotlety schabowe wystarczy włożyć do foliowej torebki i w taki sposób je bić
    Pozdrawiam

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiewióra1976

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    675
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    137

    Domyślnie

    Oooo Nabieram optymizmu

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiewióra1976
    Oooo Nabieram optymizmu
    podzielisz sie?

Strona 1 z 75

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony