dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 75
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 1491
  1. #321
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kaśka maciej
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    21.063
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał prawdziwy.anika Zobacz post
    ja sie najbardziej boje w bialych kuchniach miejscowego nieodwracalnego zolkniecia szafek,szczegolnie,ze lubie gotowac na gazie.....
    a widzialam juz takie kuchnie
    trzeba miec sprawdzonego dostawce frontow,ktore nie beda sie przebarwiac
    Lakierowane fronty nie żółkną. Mam koleżankę, która ma 10letnią białą kuchnie. Fronty jak nówka, nic, zero żółci. Natomiast korpusy i owszem, do wymiany, żółto-bure. Mojej siostrze poradziłam, żeby zrobiła szare fronty.
    Swietnie wyglądają i nie żółkną.
    Ostatnio edytowane przez kaśka maciej ; 28-02-2011 o 13:11

  2. #322
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Ilona Agata

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    7.960

    Domyślnie

    Nie do końca rozumiem stwierdzenia, że biała kuchnia służy do oglądania (tudzież sprzątania), a nie gotowania.

    Czy jeśli podczas gotowania wyleje się coś lub rozsypie, nie wycieracie tego? Czy po pokrojeniu warzyw/chleba nie zbieracie z blatu okruszków, które spadły z deski do krojenia? Czy po doprawieniu mięsa nie przecieracie miejsca, gdzie rozsypała się przyprawa? Nie myjecie rąk z tej przyprawy przed otworzeniem szafki? Co więcej może pobrudzić Wasze kuchnie? Czy nie przecieracie frontów (wszystko jedno, jasnych czy ciemnych) co jakiś czas, choćby przed świętami lub też przed wizytą teściowej ?

    Poprzednio miałam ciemną kuchnię, teraz jasną. Nie widzę żadnej różnicy w użytkowaniu. I tu i tu po gotowaniu musiałam przetrzeć blaty, wymyć/pochować naczynia, doczyścić płytkę/piekarnik, opłukać zlew, a jak coś wykipiało lub się rozlało - przetrzeć fronty. Przy jasnej kuchni nie czuję się bardziej ograniczona podczas gotowania, nie mam też więcej pracy.

    Rozumiem, że biała kuchnia nie jest dla osób, które nie wyrobiły w sobie nawyku systematycznego sprzątania po sobie wszelkich okruszków, rozlanych płynów, itp., ale kuchnie takich osób byłyby brudne niezależnie od koloru frontów!

  3. #323

    Domyślnie

    IonaAgata, może chodzi o to, ze białą kuchnię trzeba jednak zdecydowanie częściej sprzątać, zeby łądnie wyglądała? Ja jestem pedantką, płytę czyszczę codziennie, blat wycieram kilka razy dziennie (na dodatek mam ciemny i wszystko super na nim widać ) , zawsze zbieram okruszki, ociekacz zlewu, wokół zlewu i baterię wycieram prawie po każdym użyciu (bo lubię, jak lśni), ale fronty szafek czyszczę naprawdę sporadycznie. Po prostu nie ma takiej potrzeby. Owszem, jak zachlapię to tak, zwłaszcza fronty dolnych szafek, ale fronty szafek wiszących praktycznie nie wymagają żadnych zabiegów. Nawet frontu zabudowanej lodówki nie muszę wycierać częsciej niż raz na tydzień, a myśle, ze gdyby nie dzieci mogłabym to robić raz na miesiąc. Kuchnię mam fornirowaną, ciemną.

    Acha, dodam jeszcze, ze szwagierka zrobiła sobie białą, lakierowaną kuchnię. Jednak oni zdecydowanie do pedantów nie należą i niestety, kuchnia choć piękna, to jednak sporo traci, bo odciski palców, ciapki i smugi na frontach, zwłaszcza przy uchwytach nie dodają jej uroku. Wcześniej, w starym domu, mieli stare meble kuchenne z dębowymi frontami i przy ich stylu życia naprawdę wyglądały porządniej, mimo ze tam już w ogóle prawie nie sprzątali, bo czekali na przeprowadzkę.
    Ostatnio edytowane przez asizo ; 28-02-2011 o 17:05
    Tylko tu i teraz.

  4. #324
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaśka maciej Zobacz post
    Lakierowane fronty nie żółkną. Mam koleżankę, która ma 10letnią białą kuchnie. Fronty jak nówka, nic, zero żółci. Natomiast korpusy i owszem, do wymiany, żółto-bure. Mojej siostrze poradziłam, żeby zrobiła szare fronty.
    Swietnie wyglądają i nie żółkną.
    Niestety żółkną Mój 2-letni lakierowany korpus nabrał waniliowego koloru... Na szczęście jest z boku i tego nie widać. Nie zmieniłabym jednak decyzji o kupnie białych mebli

  5. #325
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Ilona Agata

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    7.960

    Domyślnie

    asizo, ja też nie czyszczę frontów codziennie . Mieszkamy już ponad dwa miesiące i czyściłam je może ze dwa razy - po zamontowaniu całości oraz przed wizytą rodziny. A potem pojedyncze ślady paluchów na lodówce, bo musieliśmy przywyknąć do nietypowych uchwytów i czasami zamykaliśmy ją, łapiąc za front. Nie mam dzieci, bo tutaj sprawa być może się skomplikuje (choć przychodzą do mnie maluchy brata i nawet gonią się wokół wyspy oraz bawią w chowanego, ukrywając za nią), ale póki co - otwieramy, używając uchwytów i żadnych śladów na frontach nie ma .

  6. #326

    Domyślnie

    Pewien pan od reklamacji powiedział że różnie kuchnie np. po roku użytkowania wyglądają ,jedne nadal jak nowe a w drugich potrafi być syf niemiłosierny. Ja mam białą wszyscy odradzali a teraz wszyscy chcą robić POLECAM

  7. #327

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziobeczek1 Zobacz post
    Napisz proszę czy szafki białe z IKEA na wysoki połysk się nie rysują zbyt łatwo? Sama mam na takie chrapke ale znajomy twierdzi ze widac ryski...
    aż obejrzałam moje szafki, rys dopatrzyłam się dopiero patrząc pod światło na świeżo przetartą szafkę, i jak się baaardzo uważnie przyjrzałam do dopatrzyłam się kilku mini rysek.
    Szafki mają trzy lata, przez cały ten czas intensywnie eksploatowała je zwłaszcza moja córka
    teraz będę robiła drugą kuchnię i wybiorę dokladnie te same szafki, tylko blat dam inny

  8. #328
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Ilona Agata

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    7.960

    Domyślnie

    Wszystkie szafki lakierowane się rysują - moje też już po zamontowaniu miały ryski, nie mogę ich również przecierać lnianą ściereczką, bo mam wrażenie, że zostają ślady. Wydaje mi się, że to nie jest problem, który dotyczy tylko frontów z Ikei.

  9. #329
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Nataly Design
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-969
    Posty
    525

    Domyślnie

    Witam , w tym czasie jak analizuję rynek to kuchnie białe są bardzo modne . Tak naprawdę nie ma problemu z utrzymaniem czystości na takich frontach ponieważ lakiery bądź folie są coraz lepszej jakości i uniemożliwiają "starzenie" się materiału . Nawet większość Klientów uważa że biały lakier w połysku dużo lepiej się sprawuje od lakieru w macie . Pozdrawiam
    http://www.nataly.pl/podstrony/img/1472.jpg

  10. #330
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lady in red
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    1.466

    Domyślnie

    Witaj Nataly
    To Twoja kuchnia? PięknaProsta,nowoczesna i BIAŁA Reszta mieszkania/domu? też interesująca,
    Pomyśl może o założeniu galerii,bo masz się czym pochwalić
    Nie wiem czy ja wykańczam dom -czy on mnie ?

  11. #331

    Domyślnie

    Ktoś kto pisze, że w białej kuchni trzeba ciągle sprzątać, chyba białej kuchni nigdy nie miał. Mieszkam trzy tygodnie, a fronty przecierałam tylko raz i to bardziej z szału latania po nowym domu ze ścierką niż z rzeczywistej konieczności. Dużo częściej muszę przecierać czarny blat z granitu, głównie w okolicy zlewu, ale to przecież ciemny element wyposażenia.

  12. #332
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Cytat Napisał lady in red Zobacz post
    Witaj Nataly
    To Twoja kuchnia? PięknaProsta,nowoczesna i BIAŁA Reszta mieszkania/domu? też interesująca,
    Pomyśl może o założeniu galerii,bo masz się czym pochwalić
    Lady, Nataly to firma...

  13. #333
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lady in red
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    1.466

    Domyślnie

    joliska
    ups...........blondynka jestem wybaczcie
    Nie wiem czy ja wykańczam dom -czy on mnie ?

  14. #334

  15. #335

    Domyślnie

    Basia bedzie Ci wygodnie biegać przez pólwysep do piekarnika i lodówki? ogólnie bardzo ładnie

  16. #336
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Reni, ta kuchnia ze zdjęć powyżej to jest model na podstawie którego została zaprojektowana nasza.
    Wczoraj odebrałam pierwsze wizualizacje:







    Musimy trochę popracować nad tą "pseudo-ścianą" z kwiatkami, bo teraz takie dziwne "okno" się zrobiło...



    Chyba będę chciała jeszcze, żeby ostatnia szafka wisząca była taka szeroka jak szuflady pod nią...


  17. #337

    Domyślnie

    fajny projekt, do dopracowania delikatnego, ale bardzo dobrze sie zapowiada
    (moja sugestia - zastanówcie sie czy nie uporządkować sufitu nad wyspa)
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  18. #338

    Domyślnie

    Bardzo ladna kuchnia Basiu. Czy to nie jest czasem kuchnia firmy Nolte Kuchen? Jak nie zdradz firme..

  19. #339

  20. #340
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Nataly Design
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-969
    Posty
    525

    Domyślnie

    Cytat Napisał joliska Zobacz post
    Lady, Nataly to firma...
    To chyba nic w tym złego że firma bo mogę zawsze podpowiedzieć coś odnośnie użytkowania i organizacji w kuchni .
    Aktualnie robię najwięcej białych kuchni w połysku i z pielęgnacją takiego frontu jest mniej problemów niż z matem , takie mam
    informacje od Klientów . Pozdrawiam

    lakier w połysku z frezowanymi uchwytami

    ściana ze sprzętem
    [IMG]http://www.nataly.pl/podstrony/img/1319.jpg[/IMG
    lakier w połysku

    mała wysepka

    lakier w połysku , blat kamienny
    Pozdrawiam

Strona 17 z 75

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony