dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 31 z 75
Pokaż wyniki od 601 do 620 z 1491
  1. #601

    Domyślnie

    temat rzeka - już był, jak napisała monikaa13,
    wnioski : nie bać się jasnych frontów, większość użytkujących jest zadowolona ; zamiast kafli na ścianę możesz zamontować szkło - a to wiadomo myje się bez problemu szybko i nie trzeba czyścić fug

  2. #602

    Domyślnie

    biały lakier mam i błogosławię .... jestem bardzo zadowolona
    na podłodze mam bezowy gres w polerze i tu niestety nie polecam... każdy pyłek, kurz, kot, włos, kroplę WIDAĆ JAK CHOLERA!!! ... mało tego samo umycie go to nielada wyczyn...mop musi być niemalże suchy ... nie ma opcji raz pociągnąć mopem i koniec - tu trzeba dopieścić temat... a przy dzieciach muszę robić to każdego wieczora jak 'słodkie gadziny' idą spać .... by rano przerabiać temat od nowa

    edit: szyba zamiast kafli - rewelacja! ... do białych mebli mam białą - cudnie, wyglada, łatwo utrzymac czystość

  3. #603
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marienka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    181

    Domyślnie

    Tuya dzieki za odpowiedz, ja do białych planowałam szybe bordo- tak troche patriotycznie
    A kafli tych na podłodze tez sie bardzo boje bo skoro jasna kuchnia to wypadało by tez jasne.

  4. #604
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Jak pisałam, ja mam białe kafle polerowane na podłodze w kuchni i bardzo sobie chwalę. Mam dziecko, nie mam psa, sprzątam sporadycznie od święta, co drugi dzień odkurzam tylko całe mieszkanie, w tym kuchnie tez.

  5. #605
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marienka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    181

    Domyślnie

    Monikaa a fuge miałas tez jasna? czy raczej bezfugowe bo ja sie najgorzej szoruje zwłaszcza jak cos sie na nia rozleje??

  6. #606
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar AgaKuba
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Olszyna
    Posty
    460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mam jasne płytki jak i fugi. Nie zauważyłam, bym musiała szorowac fugę. Zmywa się wszystko za jednym zamachem tak jak i z płytek.
    Kuchnie też mam białą i to była dobra decyzja
    Granat
    Komentarze
    Mieszkamy od 13.04.2012

  7. #607
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Dałam białą fugę. Oczywiście domyślam się, że już nie jest biała tylko raczej szara ale ja tego nie widzę, bo brudzi się jednolicie, równo wszędzie więc wygląda jakby taka była - nie wygląda na brudną. Oczywiście jak coś się wyleje i zaschnie po paru dniach to widać ale wtedy trzeba to po prostu umyć, normalnie mopem zejdzie, a jak nie to szmatą i ręką. Fuga jak to fuga, czyscic można do woli i czyści się normalnie.

  8. #608

    Domyślnie

    Cytat Napisał monikaa13 Zobacz post
    Jak pisałam, ja mam białe kafle polerowane na podłodze w kuchni i bardzo sobie chwalę. Mam dziecko, nie mam psa, sprzątam sporadycznie od święta, co drugi dzień odkurzam tylko całe mieszkanie, w tym kuchnie tez.
    no to tylko pozazdrościć

    ja mam kuchnię otwarta na przedpokój, a ten z kolei jakby otwarty na pokój dzienny ... siedząc w owym pokoju, widzę w kaflach odbicie okna z kuchni, a ta dodatkowo bardzo słoneczna - niestety wszystko widać jak na dłoni
    poza tym w pokoju jest gruby wełniany dywan, który liczy sobie kilka lat, a pyli jakby wczoraj był kupiony - w efekcie dzień bez mopa w swerze marzeń
    inna sprawa, to upodobanie mojej rocznej, raczkującej damy do mazania po podłodze obślinionym flipsem - ale temu żadne kafle się nie oprą
    reasumując - już bym takich nie położyła... jasne tak, ale w macie albo w satynie..

  9. #609
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lakorun
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    tuya a możesz pokazać zdjęcie swojej kuchni i białego szkła? ja u siebie myślę nad takim rozwiązaniem, tzn meble już są i narazie ściana czeka na fundusze, ale też chcę białe szkło... tylko "wszyscy" mi mówią, że będzie za biało... a mi się podoba wszystko co białe
    i też mam kuchnie otwartą na przedpokój

  10. #610

    Domyślnie

    w dobie tylu środków czystości boimy się białych kuchni , niektórzy otwierają oczy ze zdumienia jak mówię że marzy mi się biała kuchnia
    przecież nasze mamy , a szczególnie babcie miały białe meble kuchenne , pamiętacie te białe kredensiki ? mile je wspominam z dzieciństwa
    także biały w kuchni nie jest jakimś dziwnym nowum

  11. #611
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    Cytat Napisał marienka Zobacz post
    Witam
    Mam problem z wyborem mebli do kuchni. Bardzo podobaja mi sie białe lakierowane szafki, tylko pytanie jak to sie ma w uzytku codziennym i czy ciezko jest je utrzymac w czystosc ( zwłaszcza ze mamy w domu 2 letniego szkraba). Niechce tez noc stop latac ze sciereczka i scierac kazda kropelke wody ktora bedzie widoczna

    Pozatym podobaja mi sie do kuchni jasne kafle ale boje sie szorowania jasnych fug

    A co wy o tym myslicie i jakie sa wasze doswiadczenia z kuchniami??

    Miałam kuchnię białą, a potem drewniane, więc mogę to ocenić
    Wg mnie meble drewniane są o niebo bardziej praktyczne, przynajmniej dla mnie - pedantycznej estetki.
    Porównałabym to np. do spodni. Białe czy niebieskie jeansy pobrudzą się dokładnie tak samo, jednak na tych białych będzie to bardzo widoczne, na niebieskich wiele, wiele mniej. Białe po jednym dniu wylądują w pralce, w przecieranych, granatowych pochodzimy kilka dni dłużej. I tak jest z meblami.
    Jeśli pochlapiemy fronty sokiem z tartych buraczków, to na lśniącej bieli będzie je bardzo widać, na "pomazanym" z natury drewnie już niekoniecznie. Łatwość mycia jest taka sama, lecz częstotliwość nieporównywalnie mniejsza w przypadku frontów drewnianych ( zwłaszcza tych z bogatym usłojeniem).
    Druga sprawa - żółknięcie. Tu jednak zależy dużo od jakości białych frontów, bo te najlepsze być może nie żółkną. Moje z czasem bardzo straciły swą biel, zaledwie po 3 latach różnica była kolosalna, ale były to tanie fronty. Bardzo było także znać osady z kuchenki gazowej. Pewno że to wszystko jest do umycia dobrymi środkami, ale wymaga to czasu, a mnie przy małym dziecku notorycznie go brakowało, a pomocy do sprzątania jeszcze wówczas nie miałam.

    Biała podłoga? Nigdy w życiu! Miałam podłogę w karo i na tych białych znać oczywiście każdy pyłek, każdy okruch, włos, mak z chleba itp. itd. A fugi trzeba było szorować na okrągło ( białe miałam tylko na ścianie, a i tak dały mi nieźle w kość i zniechęciły raz na zawsze).
    Biel ma to do siebie, że jest piękna tylko wtedy, kiedy jest czysto biała. Utrzymać śnieżną biel fug - moim zdaniem nierealne ( patrz wątek łazienek). Zupełnie inaczej jest z barwami złamanymi, nawet gdy się pobrudzą, to tak nie razi.

    Resume - w moim subiektywnym odczuciu :

    białe podłogi absolutnie NIE
    białe fugi j.w.
    białe fronty - ewentualnie TAK, ale tylko te najwyższej jakości, super wydajny okap i z zastrzeżeniem, że więcej czasu poświęcimy na sprzątanie ( no chyba że mamy to w nosie albo jesteśmy krótkowzroczni )


    Na koniec trochę fajnych inspiracji :







































    piękna, klimatyczna

    Ostatnio edytowane przez piu ; 10-04-2012 o 14:04

  12. #612

    Domyślnie

    Cytat Napisał marienka Zobacz post
    Witam
    Mam problem z wyborem mebli do kuchni. Bardzo podobaja mi sie białe lakierowane szafki, tylko pytanie jak to sie ma w uzytku codziennym i czy ciezko jest je utrzymac w czystosc ( zwłaszcza ze mamy w domu 2 letniego szkraba). Niechce tez noc stop latac ze sciereczka i scierac kazda kropelke wody ktora bedzie widoczna

    Pozatym podobaja mi sie do kuchni jasne kafle ale boje sie szorowania jasnych fug

    A co wy o tym myslicie i jakie sa wasze doswiadczenia z kuchniami??
    biale kuchnie zwane inaczej All-Time Favorite.

    porownania do dzinsow mozna sobie wsadzic, wiadomo gdzie...a zachlapana kuchnia to jak zasrane majtki. biale czy niebieskie nie ma rzadnej roznicy, jesli ktos lubi zasrane moze chodzic dluzej....w kuchni preperujemy nasze posilki.
    maison en lavande, butelka tranu z walenia i glass- steagall act...

    "EVOKES THE WONDERMENT of poezja spiewana & domek to ja"

  13. #613

    Domyślnie

    To ja porównam zachlapaną kuchnię do błędów ortograficznych (patrz post wyżej: 'rzadnej', 'preperujemy') jedno i drugie razi...

  14. #614

    Smile

    Cytat Napisał elizakop Zobacz post
    To ja porównam zachlapaną kuchnię do błędów ortograficznych (patrz post wyżej: 'rzadnej', 'preperujemy') jedno i drugie razi...

    I'm sorry for my mistakes.
    maison en lavande, butelka tranu z walenia i glass- steagall act...

    "EVOKES THE WONDERMENT of poezja spiewana & domek to ja"

  15. #615

  16. #616
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Kajka.Z
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź/ okolice
    Posty
    413
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał piu Zobacz post


    Biała podłoga? Nigdy w życiu! Miałam podłogę w karo i na tych białych znać oczywiście każdy pyłek, każdy okruch, włos, mak z chleba itp. itd. A fugi trzeba było szorować na okrągło ( białe miałam tylko na ścianie, a i tak dały mi nieźle w kość i zniechęciły raz na zawsze).

    Mam sposób na mak chleba- chleb z mąką

  17. #617
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie

    Mialam przez lata biala podloge, masakra. Zamiatalam i mylam kilka razy dziennie. Teraz mam ciemna podloge. I to nie znaczy, ze jej nie zmywam, ale wystarczy raz dziennie!!!
    Gabriela

  18. #618
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    connect

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Posty
    6

    Domyślnie

    W kuchni mam białe meble, stół i krzesła. Na początku planowałam tylko biel, ale ciesze się, że zrezygnowałam z tego pomysłu. Ostatecznie stanęło na tym, że biel przełamaliśmy soczysta czerwienią. Efekt przerósł nasze oczekiwania: mamy czerwony blat, szybę zamiast kafelków i czerwoną naklejkę na lodówkę. Oprócz tego również czerwone dodatki. Całość prezentuje się świetnie. Kuchnia to moje ulubione miejsce w domu!! Love it

  19. #619

    Domyślnie

    Szukamy wykonawcy naszej kuchni- będą lakierowane białe fronty. O co zapytać przed zakupem, żeby fronty nie zżółkły? Czy ma znaczenie ilość warstw lakieru??? Zazwyczaj wykonawcy oferują dwukrotne lakierowanie, jeden zaoferował 4-krotnie lakierowane fronty.

  20. #620

    Domyślnie

    Cytat Napisał connect Zobacz post
    W kuchni mam białe meble, stół i krzesła. Na początku planowałam tylko biel, ale ciesze się, że zrezygnowałam z tego pomysłu. Ostatecznie stanęło na tym, że biel przełamaliśmy soczysta czerwienią. Efekt przerósł nasze oczekiwania: mamy czerwony blat, szybę zamiast kafelków i czerwoną naklejkę na lodówkę. Oprócz tego również czerwone dodatki. Całość prezentuje się świetnie. Kuchnia to moje ulubione miejsce w domu!! Love it
    A pochwaliłabyś się swoją kuchnią?

Strona 31 z 75

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony