dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 75
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 1491
  1. #61

    Domyślnie

    Abigail, a jak długo użytkujesz swoja kuchnię? Bo mnie zauroczyły te białe kuchnie z Ikei, prawie się już zdecydowałam, ale znajoma mi odradzała. Ma kuchnię z kilkoma szafkami waniliowymi i kilkoma ciemnymi. Twierdzi, że na ciemnych nic nie widać, a na jasnych ciągle są ciemne placki w okolicach uchwytów.
    No i trochę sie wystraszyłam i myślę o meblach Askome z Ikei (taki jasny jesion)

  2. #62
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jasia
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    2.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    161

    Domyślnie

    o, kuchnia, moja kuchnia!

    użytkuję ją dopiero od tygodnia, ale mogę potwierdzić, że zabrudzenia jakich dotychczas dokonałam schodzą z frontów bez problemu po przetarciu wilgotną ściereczką

    gorzej z blatem - musi zostać wielokrotnie zaolejowany (w pewnych odstępach czasu), żeby nie przyjmował plam - póki co robiłam to trzykrotnie i na pewno nie jest to wystarczająca ilość razy

    pozdrawiam!

  3. #63
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    przeczytałam wątek z ciekawością
    Sama w poprzednim mieszkaniu miałam bardzo jasną kuchnię na wysoki połysk - sprawdziła się rewelacyjnie, także przy maleńkim dziecku
    .
    Do domu również zamówiliśmy białe meble na wysoki połysk (w połączeniu z czarnym i palisandrowym frontem) do tego mamy dwoje maleńkich dzieci (2 lata i miesięczne niemowlę) i wydaje mi się, że nie będzie problemu z czyszczeniem.
    Gorzej będzie z białą podłogą

  4. #64
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar googulek
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    2.811
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    226

    Domyślnie

    ja tez uzytkuje biala kuchnie IKEA i jestem super zadowolona.
    Meble maja prawie 3 lata i jak dokupowalam dwie szafki bo mi braklo na nowym mieszkaniu to nawet nie bylo widac roznicy w odcieniu pomiedzy nowymi a uzywanymi. Blaty mam z bambusa olejowanego, i tez nie narzekam! wszytko praktyczne w codziennym uzytku.
    wieczorem moze wkleje zdjecia kuchni z obecnego mieszkania -

  5. #65

    Domyślnie

    A jak się sprawują okolice pieca, okapu? Tam zwykle osadza się tłusty kurz i niełatwo go usunąć.

  6. #66
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar googulek
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    2.811
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    226

    Domyślnie

    tzn, ja nie posiadam okapu. gotuje na plycie indukcyjnej, nad nia mam polke i szafke. wycieram te miejsca alkoholem cytrynowym, w sumie to czyszcze to w ten sam sposob co reszte mebli, moze sa to bardziej zabrudzone miejsca ale nie mam wrazenia zeby byly bardziej upierdliwe w uzytku...

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Piątka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    googulku, proszę podpowiedz jaki to środek alk,cytr.?

  8. #68
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar googulek
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    2.811
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    226

    Domyślnie

    o kurka, tak naprawde to ja nie wiem jak to sie dokladnie nazywa. W sumie jest to normalny alkohol chyba przemyslowy, bardzo ulotny (nie denaturat), ma 90%, jest perfumowany lub nie, zarypiascie usuwa tluszcz i brud bez wielkiego wysilku. teraz to tak sobie mysle, ze moze tego nie ma w sprzedazy w Polsce?

  9. #69
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar googulek
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    2.811
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    226

    Domyślnie

    obiecywane zdjecia mojej obecnej kuchni :

    [img]


    [img]


    meble, wystroj = kwestia gustu, moze sie podobac lub nie. ale naprawde, nie wydaje mi sie zeby biale kuchnie byla bardziej brudzace niz inne. Tak czy siak, trzeba sprzatac !!! w przyszlym domku zrobie wiec podobnie i tez kupie biale meble blaty moze zmienie na wykladane plytkami no ale to daleka przyszlosc !

  10. #70
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie

    fajna, podoba mi sie, taka swojska

  11. #71
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ngel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    582

    Domyślnie

    no i stało!! Przez Was zachorowałam na białą kuchnię!! Tylko ,że w tej materii się z mężem nie dogadam- każda tylko nie biała i czarna!! Mam trzy wyjścia zatem:
    -zapomnieć (no way!! )
    -zaproponować czerwoną- że niby może wtedy się zgodzi na białą jako mniejsze zło
    -.... zagrozić zakończeniem wszelkiej działalności kuchennej czyli będę miała białą kuchnię
    Ten blask, który inni we mnie dostrzegają
    niech trwa bo dotąd mialam go za mało...

  12. #72
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie

    wybierz opcję nr 2 lub 3. Najpierw 2-zobaczysz jak zareaguje na szantaż, jak nie odniesie oczekiwanego skutku opcję nr 3- szantaż do kwadratu

  13. #73

    Domyślnie

    googulku

    śliczna Twoja kuchnia. Dobrze to określiła wiolasz, tak swojska, pełna życia - zamieszkała.
    Napisz, gdzie ja kupiłaś.

    Dorota

  14. #74
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    Miałam białą kuchnię i nie narzekałam
    Na jasnej znać plamy przy uchwytach, na ciemnych widać każdy pyłek i kurz.

    Raczej bym nie chciała białej z połyskiem, ale ta IKEA bardzo mi się podoba, jest ciepła i jak to nazwałyście - swojska

  15. #75

    Domyślnie

    miałam białego Stata z Ikei i nie miałam najmniejszych problemów z czystością, a gotuję i brudzę dużo. Fronty są idealnie głakdkie, przetarcie ich szmatką nie jest żadną trudnością i wcale z tą szmatką nie latałam non stop.
    W nowym domu kuchnia będzie taka sama.

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał marzen
    Abigail, a jak długo użytkujesz swoja kuchnię? Bo mnie zauroczyły te białe kuchnie z Ikei, prawie się już zdecydowałam, ale znajoma mi odradzała. Ma kuchnię z kilkoma szafkami waniliowymi i kilkoma ciemnymi. Twierdzi, że na ciemnych nic nie widać, a na jasnych ciągle są ciemne placki w okolicach uchwytów.
    No i trochę sie wystraszyłam i myślę o meblach Askome z Ikei (taki jasny jesion)
    Marzen, nie daj się znajomej Nie wiadomo z czego ona ma te waniliowe szafki, przypuszczam że z z czegoś łapiącego brud, ja nie mam zadnych czarnych placków i nie sądzę aby dało się trwale zabrudzić te fronty, naprawdę. A uzytkuję je intensywnie od 3 lat i naprawdę wygladaja jak w dniu montażu, bez jakichś magicznych cud środków i bez obsesyjnego szorowania. Jestesmy alergikami i ograniczam chemię w domu jak tylko mogę, więc tylko używam ściereczki z mikrofibry do czyszczenia i jest ok . Przed przeprowadzką miałam też białą kuchnię ikeowską i też była ok. W moim domu rodzinnym byla kuchnia drewniana i jakoś szybko sie opatrzyła, a do mojej białej kuchni wchodze codziennie z radością jest taka przyjazna i świetlista ) Białe kuchnie wymiatają

  17. #77

    Domyślnie

    Ja też brudze przy gotowaniu, reka w mace a ja siegam po cos do szafki, no ale przeciez to kazda kuchnia sie ubrudzi-kazdy segment... a fronty na wysoki połysk to najlepsze co może być! mówie wam! szmatka 1przetarcie i juz a z kolei ciemne fronty-z forniru są okropne do wycierania, bo nie sa gładkie.... wkleje zdjęcie segmentu


    Kobitki nie bać sie białego segmentu, a z męzem to moze po prostu nie dyskutowac, nie pytac tylko zamówić? jak już przywiozą to udać głupia, że to chyba przez pomyłke
    Czy nie kupujecie bialych bluzek? na pewno a przecież sie brudzą
    Do szcześcia potrzeba ciszy, spokoju i......Neptunka

  18. #78
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar minkapinka
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    1.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał glowac
    przeczytałam wątek z ciekawością
    Sama w poprzednim mieszkaniu miałam bardzo jasną kuchnię na wysoki połysk - sprawdziła się rewelacyjnie, także przy maleńkim dziecku
    .
    Do domu również zamówiliśmy białe meble na wysoki połysk (w połączeniu z czarnym i palisandrowym frontem) do tego mamy dwoje maleńkich dzieci (2 lata i miesięczne niemowlę) i wydaje mi się, że nie będzie problemu z czyszczeniem.
    Gorzej będzie z białą podłogą
    Robicie białą podłogę?!?!?!

  19. #79
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    jaszczurka

    Kobitki nie bać sie białego segmentu, a z męzem to moze po prostu nie dyskutowac, nie pytac tylko zamówić? jak już przywiozą to udać głupia, że to chyba przez pomyłke



    Ładna kuchnia jaszczurko ))
    Ja przy swojej białej w pierwszym mieszkaniu zrobiłam błąd. Kupiłam piękne białe płytki w dużym formacie (to był super wybór), ale blaty do tego w kolorze ciemnego granitu i duuużo stali - okap, krzesła itp. I było zbyt chłodno. Tak trochę laboratoryjnie.
    Ale biel z drewnem mi się bardzo podoba

  20. #80

    Domyślnie

    Cytat Napisał ngel
    no i stało!! Przez Was zachorowałam na białą kuchnię!! Tylko ,że w tej materii się z mężem nie dogadam- każda tylko nie biała i czarna!! Mam trzy wyjścia zatem:
    -zapomnieć (no way!! )
    -zaproponować czerwoną- że niby może wtedy się zgodzi na białą jako mniejsze zło
    -.... zagrozić zakończeniem wszelkiej działalności kuchennej czyli będę miała białą kuchnię
    Od kiedy to chłop rządzi kuchnią Mój mąż też na początku skrzywił się na białą, ale jak mu pokazałam kilka fotek z aranżacjami i dodałam kilka aregumentów, jaka to piękna i ponadczasowa jest biała kuchnia (zwłaszcza te w tzw. angielskim stylu) to wymiękł i powiedział: kuchnia jest twoja, rób jak chcesz I super A tak w ogóle to kropla drąży skałę, jak będziesz mu ciągle mówic: - chcę białą - to w końcu odpuści. Powodzenia w negocjacjach.
    maja

Strona 4 z 75

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony