dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 75
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 1491
  1. #1041

  2. #1042
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar MaciekTyr.
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-503
    Dzielnica
    Arturówek
    Posty
    641

    Domyślnie



    Żona zastanawiała się, czy planowane grządki w naszym ogródku nie położą nowoczesności..
    Nie położą, pod warunkiem, że poletka będą sześciokątne.

    A tu moja propozycja dla kopuł. Też biała, i z własną plantacją szczypiorku





    i podgląd 3d
    http://www.prostysystem.pl/video/3/
    Ostatnio edytowane przez MaciekTyr. ; 30-09-2013 o 21:35
    Dom ma być jedynie zewnętrzną warstwą chroniącą i umilającą nasze życie a nie wewnętrzną warstwą naszego życia. konstrukcje przyszłości: http://www.facebook.com/media/albums...14864131886813
    --------

  3. #1043
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Szczypiorki w ciemności nie rosną (ten pasek światła u góry to dekoracja a nie odpowiednik słońca). To odwieczny problem architektów - nie potrafią planowac zieleni we wnętrzach. Wydaje im się, że to kolejny mebel, który można ustawić w kącie.

  4. #1044
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar MaciekTyr.
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-503
    Dzielnica
    Arturówek
    Posty
    641

    Domyślnie

    W tym przypadku architekci uporali się ze swym odwiecznym problemem i posadzili szczypiorek tuż pod pochylonym oknem. Które w nocy jest ciemne, co i roślinom jest czasem potrzebne.
    Ostatnio edytowane przez MaciekTyr. ; 30-09-2013 o 22:12
    Dom ma być jedynie zewnętrzną warstwą chroniącą i umilającą nasze życie a nie wewnętrzną warstwą naszego życia. konstrukcje przyszłości: http://www.facebook.com/media/albums...14864131886813
    --------

  5. #1045
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Cytat Napisał MaciekTyr. Zobacz post
    Moja inspiracja, projekt Żony. Projekty dostarczane przez wykonawców był słabe. Zadanie polega na tym, by:
    - było nowocześnie
    - nie sposób zgadnąć, czy projekt ma 2, 10, 20, czy 30 lat
    Obłości, otwarta półokrągła półka i bałagan w linii frontów dają wrażenie, jakby kuchnia powstała dobrych kilka lat temu, a teraz przeszła nie do końca udany lifting... Nowoczesne może być tylko wykończenie kosmicznym światłem, ale to nie jest ponadczasowe.
    Nie podoba mi się.

  6. #1046
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar MaciekTyr.
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-503
    Dzielnica
    Arturówek
    Posty
    641

    Domyślnie

    Ten projekt mógł powstać znaaacznie dawniej niż kilka lat temu.
    Nowoczesność to inaczej modernizm - to nazwa kierunku, który jest starszy od nas i zawsze wygląda nowocześnie. Pojęcie "dobrych kilka lat temu" lub "będzie nowoczesne kolejne 5 lat" nie dotyczą modernizmu (nowoczesności).

    Futuryzm, to "inspiracja przyszłością", wszystko to co WYGLĄDA na modę, której jeszcze nie ma. Z oczywistych powodów futuryzm nie ma prawa się rozwijać - bo udany, nie powinien stać się teraźniejszością.

    Natomiast "modne", mylone z modernizmem chyba z racji zbieżności fonetycznej, to wszystko to, co sezonowo uznawane jest za obowiązujące. Nie znam się na modzie, bo nie prenumeruję periodyków, które mode wyznaczają (te kółka wiszące w oknach żona wyrwała używane z jakiejś kwiaciarni, bo teraz takich nie produkują). Na modzie znają się najlepiej wykonawcy - wiedzą, co zaczyna dobrze schodzić.

    Zaintrygowało mnie stwierdzenie o "nowoczesnym oświetleniu" oderwane jakby od schematu reszty wypowiedzi. Okrągłe oprawki halogenowe, to nie jest powiew ostatniej mody (teraz jest oświetlenie liniowe i panelowe). Takie świecące kółka to właśnie klimat Kapitana Nemo i Kosmosu1999 - wiecznej nowoczesności.

    Ale najważniejsze jest co innego - ma się podobać, bez względu na modę... szkoda, że nie każdemu.
    Ostatnio edytowane przez MaciekTyr. ; 01-10-2013 o 09:03
    Dom ma być jedynie zewnętrzną warstwą chroniącą i umilającą nasze życie a nie wewnętrzną warstwą naszego życia. konstrukcje przyszłości: http://www.facebook.com/media/albums...14864131886813
    --------

  7. #1047
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    roguwawa

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    WARSZAWA
    Kod pocztowy
    03-185
    Posty
    6

    Domyślnie

    zastanawia mnie funkcjonalność płyty grzewczej.... lewa ścianka zabudowy będzie mocno nagrzana i cały czas brudna... tak wysoko umieszczony okap jest mało skuteczny, szafka z prawej i ścianka z lewej będzie cały czas zaparowana.

    Co do wyglądu się nie wypowiadam gdyż to indywidualna sprawa.

  8. #1048
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar MaciekTyr.
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-503
    Dzielnica
    Arturówek
    Posty
    641

    Domyślnie

    Lewa ścianka to grube PCV. Okap działa dobrze, bo jest przedłużeniem naturalnego "szybu". Stylistycznie jeszcze fajniej pasowałby, gdyby u góry miał szklaną, poziomą ćwierćrurę odchylaną i podchylaną pod samą półkę - świetny detal, niestety nieprodukowany (moda), kiedyś brakujące detale dorabiałem na zamówienie, to jednak wewnętrzna sprzeczność nowoczesnego podejścia.
    Dom ma być jedynie zewnętrzną warstwą chroniącą i umilającą nasze życie a nie wewnętrzną warstwą naszego życia. konstrukcje przyszłości: http://www.facebook.com/media/albums...14864131886813
    --------

  9. #1049
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawkat Zobacz post
    Jedyne, co mnie razi, to listwy nablatowe, być może rzuciły mi się w oczy, ponieważ sama jestem na etapie poszukiwań czegoś cienkiego i mało widocznego, a wszędzie praktycznie takie, jak twoje tylko.
    Ja mam blaty klejone na silikon. Żadnych listw. Miejsce mocowania niemal niewidczone.

    ***********
    Czepianie się, że w kuchni na blacie stoi woda, płyn do naczyń i ścierka zalatuje pod hejtowanie
    Co się ocenia? Kuchnię, umiłowanie porządku czy umiejętność robienia katalogowych zdjęć?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 01-10-2013 o 17:01

  10. #1050

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ja mam blaty klejone na silikon. Żadnych listw. Miejsce mocowania niemal niewidczone.

    ***********
    Czepianie się, że w kuchni na blacie stoi woda, płyn do naczyń i ścierka zalatuje pod hejtowanie
    Co się ocenia? Kuchnię, umiłowanie porządku czy umiejętność robienia katalogowych zdjęć?
    nie o czepianie się mi chodziło, tym bardziej nie o hejtowanie.

    Ty masz klejone blaty na silikon do ścian? Mam nierówne ściany i nierówne kąty (kupiłam dom już wybudowany) i okazało się, że nie udało się tak zamocować blatów, żeby były równo w stosunku do ścian. Zamocowane do ściany szkło pomogło w niektórych miejscach i zniwelowało te nierówności, ale nie do końca. Tak czy siak potrzebuję jakichś listew, żeby to zamaskować, ale nie mogę znaleźć cienkich i mało widocznych. Dlatego moja uwaga padła na te listwy właśnie

  11. #1051
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mnie równali ściany (w bloku) płytkami.

  12. #1052

    Domyślnie

    Cytat Napisał NUTKA Zobacz post
    Czy ktos z WAS jest szczesliwym posiadaczem bialej kuchni (tylko nie waniliowej!)? Jako drugi kolor dla przeciwawagi wymyslilam srebrny. Wszyscy mi odradzaja ten pomysl na kuchnie. Slysze opinie, ze powstanie zimne laboratorium. Ale moze macie taką zimno-bialą kuchnie? Very chetnie zobacze zdjecia.
    My mamy biała kuchnie z bakłażanem i powiem że od 2 lat mieszkamy a ja nie mam do czego przyczepić Siostra ma czarno czerwona i cały czas biega ze szmatkami wycierając ślady paluszków jej maluszków (ja mam 4-latke w domu). Polecam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PB091573.jpg
Wyświetleń:	717
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	216032  

  13. #1053

    Domyślnie

    Cytat Napisał MaciekTyr. Zobacz post
    Moja inspiracja, projekt Żony. Projekty dostarczane przez wykonawców był słabe. Zadanie polega na tym, by:

    - było nowocześnie
    - nie sposób zgadnąć, czy projekt ma 2, 10, 20, czy 30 lat


    i wtedy ma szanse pozostać nowoczesny na zawsze (nowoczesność ma już kilkadziesiąt lat)

    A co tam fajnego w oknie wisi?

  14. #1054
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    iminde

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-383
    Posty
    79

    Domyślnie

    Z tego widziałem w innym temacie są tam takie "firanki" z plastikowych elementów.

  15. #1055

    Domyślnie

    a może ktoś da namiary gdzie to cudo można zakupić... Piękne

  16. #1056
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar MaciekTyr.
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-503
    Dzielnica
    Arturówek
    Posty
    641

    Domyślnie

    Plastikowe kółka na żyłkach - w Polsce nie do zdobycia.




    A stolik to ultranowoczesny model spotykany w dobrych katalogach
    Poniżej ekipa, która wymyślała nowoczesność
    Dom ma być jedynie zewnętrzną warstwą chroniącą i umilającą nasze życie a nie wewnętrzną warstwą naszego życia. konstrukcje przyszłości: http://www.facebook.com/media/albums...14864131886813
    --------

  17. #1057

  18. #1058
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie


























  19. #1059
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Piu, pięknie dziękuję za przywrócenie bieli na takie tory

  20. #1060
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar MaciekTyr.
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-503
    Dzielnica
    Arturówek
    Posty
    641

    Domyślnie

    Nie wiem, co się powinno podobać i jak długo obowiązuje określony kolor/odcień, ale te zdjęcia powyżej w większości mnie kojarzą się z manierą:
    "pryśnijmy część białym sprayem", czy nawet "umoczmy w farbie" (fot. 6 i 10). A 3 i 5 mi się podoba, tylko trochę za bardzo "ordung" - może taka moda ?
    Dom ma być jedynie zewnętrzną warstwą chroniącą i umilającą nasze życie a nie wewnętrzną warstwą naszego życia. konstrukcje przyszłości: http://www.facebook.com/media/albums...14864131886813
    --------

Strona 53 z 75

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony